Inca Noble

CHIP Online

Retina Display teknolojisi

Inca Noble'nin ekranı, Retina Display teknolojisine sahip. Böylece iPad'den de aşina olduğumuz gibi yüksek çözünürlükte görsellik sağlayabilen ekran, canlılığıyla da göz kamaştırıyor. Yüksek parlaklık seviyesi, doygun renkleri ve canlılığıyla oldukça beğendiğimiz ekran çoklu dokunmatik teknolojisiyle de rahat bir kullanım sağlıyor. Böylece rahatlıkla uygulamalar arasında gezebiliyor, hassas dokunma kabiliyeti sayesinde her noktaya dokunabiliyorsunuz. Bu sebeple Noble'nin en beğendiğimiz yanının ekranı olduğunu söyleyebiliriz. Eminiz yakından inceleyecek kullanıcılar da bize hak vereceklerdir.

Android 4.2.2 işletim sistemi

Üzerinde Android 4.2.2 işletim sistemi bulunduran Noble, böylece iPad görünümlü bir kasada Android keyfi yaşamanıza olanak tanıyor. Bu yönüyle de farklı bir çizgi çizen Noble, işletim sistemi performansıyla da rahat bir kullanım sağlıyor. Ekranlar arasında rahatlıkla geçiş yapabiliyor ve dilediğiniz uygulamayı cihaza indirebiliyorsunuz. 32 GB dahili belleğe sahip olan Noble böylece fazlasıyla yeterli bir alan sunuyor. Elbette bu alanı daha fazla yükseltebilmeniz de mümkün. Cihazın microSD kart yuvasını kullanarak hafızayı 32 GB daha arttırabiliyorsunuz. Böylece daha fazla uygulamayı Google Play Store üzerinden tablete indirebilirsiniz.

Gelelim kameralara...

Ekranın sağ üst köşesine konumlandırılmış olan ön kamera, 0.3 megapiksel çözünürlüğünde. Bu haliyle görüntülü görüşmeler için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Fakat çözünürlük en azından 1.2 MP tercih edilebilirdi. Arka yüzünde de bir kamera taşıyan Noble, bu kamerasıyla ise 5.0 MP sunuyor. Kamera performansından bahsedecek olursak, ortalama bir grafik çizdiğini söyleyebiliriz. Gün ışığında güzel sayılabilecek fotoğraflar çeken kamera, beklendiği gibi düşük ışık koşullarında grenli sonuçlar veriyor. Elbette bunda flaş desteğinin olmaması da yer tutuyor. Ayrıca kamera çekim hızıyla da performansının düşük olduğunu söyleyebiliriz. Seri çekim yaparken kayıt için duraksamanız gerekiyor.

Grafik ve pil performansı
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • ürün çok kalitesiz kesinlikle almayin

  Ziyaretçi
  28 Tem 2014 21:40

 • Noble tüm özellikleri ile insanı adeta büyülüyor . İçeriği efekt ve geçişler hepsi dört dörtlük teknik açıdan incelediğimiz de de süper bir ürün . Benm beğenimi kazandı teşekkürler

  Ziyaretçi
  10 Mar 2014 11:17

 • Noble harika bir ürün retina ekranı ile canlı parlak bir görünüm sergiliyor . Renkler çok canlı içeriğide dış görünümü de çok modern ve şık . Takılma donma vs hiçbir problem yaşamıyorum . Teşekkürler INCA

  Ziyaretçi
  12 Şub 2014 17:48

 • Ürünü geçtiğimiz günlerde aldım. Beni cezbeden tarafı hem retina ekran olup, hem de fiyatının diğer kategorilerdeki ürüne göre daha iyi olmasıydı. Şuana kadar hiçbir şekilde kötü bir yanıyla karşılaşmadım. Performansı, wi-fi si herşeyi çok iyi.

  Ziyaretçi
  12 Şub 2014 16:58

 • Ürün retina ekran diye söyleniyor ama aplenin yanından bile geçemez bu arada ekran ram i çok Zorluyor

  Ziyaretçi (Mobil)
  22 Oca 2014 22:06

Siz de yorumunuzu yazın

EN ÇOK SATANLAR

Dijital Hayat İpuçları