Panasonic ve Samsung, 3D TV testinde!

3 boyut devi: Panasonic plazma mı? Samsung LED mi?

Panasonic TX-P50VT20E ve Samsung UE46C8790 arasındaki 3D düellosunda kazananın kim olduğunu net olark söylemek güç. Her iki marka da oldukça yeni teknolojileri kullanmış fakat henüz tam anlamıyla mükemmel değiller. Ve mükemmele ulaşmak için biraz daha zaman gerekiyor.

Şayet Avatar'ın sinemadaki olağanüstü efektlerini bekliyorsanız her iki televizyon da sizin için hayal kırıklığı olacaktır. Tabiki 3D efektleri görülebiliyor, fakat bu efektler kesinlikle beyaz perdedeki kadar değiller. Ayrıca resimlerde çok fazla hatalar bulunuyor ve özellikle Samsung'un ekranı gölge ve çift nesne hatları nedeniyle evde 3D sinema keyfini bozabilir.

3D tepkime süresi kazananı belirledi
Panasonic TX-P50VT20E'nin plazma teknolojisi 3D görüntüde tüm gücünü ortaya koyuyor. Hızlı tepkime süresi sayesinde resim hataları Samsung'daki gibi sürekli değil, nadiren meydana geliyor. Fakat Samsung'un LED'i de 2D görüntüleri 3D'ye dönüştürme konusunda testte kullandığımız "Monsters vs. Aliens" Blu-ray demosundan bile neredeyse daha iyi. Ve piyasadaki 3D filmlerin sayısı çok fazla olmadığı için bu özellik oldukça etkileyici.
Gözlük konusunda ise Panasonic modelini Samsung'un gözlüğünden daha çok beğendik. Çünkü hem daha rahat hem de açma kapama düğmesi daha iyi bir noktada. Fakat çalışma ve sensör konularında her ikisi de gayet başarılı.

İyi bir bütçe şart
Değineceğimiz son konu ise fiyatlar. Panasonic TX-P50VT20E plazmanın yanında iki adet gözlük de fiyata dahil ve aynı zamanda düellonun da galibi olduğu için bizim önerimiz Panasonic modeli olacak. Fakat Samsung'un Blu-ray oynatıcısı da bu alanda daha uygun görünüyor. Sonuç olarak henüz tam anlamıyla gelişmemiş bir teknoloji olmasına rağmen 3 boyutlu ev sineması gibi lüks zevkleriniz varsa 3500$ üstü bir miktarı gözden çıkarmanız gerekiyor. Türkiye için fiyat beklentimiz ise doğal olarak daha yüksek.
GİRİŞ:Panasonic TX-P50VT20E ve Samsung UE46C8790 testte
2,5 dakikada 3D teknolojisi
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • BU TV LER NORMAL YAYINI 3D YE BİR İŞLEMCİ SAYESİNDE ÇEVİREBİLİYOR YAYININ 3D OLMASI GEREKMİYOR ..

  Ziyaretçi
  11 Tem 2011 16:08

 • diğer arkadaşları bilmem ama bana böyle bir televizyonda film izlemek 15-20 sene sonra nasip olur herhalde... :(

  mobilhayalet
  01 Tem 2010 14:05

 • 3d pahalı seçim şuan için esprisi yok.
  alsanda yayında yok filmde yeterince..
  ileriye yatırım olsa olmaz ilerde daha iyileri çıkacaktır.
  en aşağı 3-4yılı var kesin.
  şuan revaçta hd mevzusu var.
  henüz o doyuma ulaşmadı.
  hem bir tvye kanımca 7-8bin tl vermek büyük israf.

  mavizaman
  01 Tem 2010 07:58

 • ilk olarak HD yayınların bile yaygınlaşmadığı ükemizde 3D'den bahsetmek bana çok saçma geliyor,avrupaya göre teknolojiyi en az 5 yıl geriden seyrettiğimiz böyle şeyler sonucu ortay çıkıyor, 3D yayınlardan bahsedersek uydu atılamsı vs.'ler en az 10 yılı bulur, sonuç olarak sadece yayın formatını çevirebilen tvler almak mantıklı hale geliyor, bunu ilk olarak HD'de samsungta gördük 3D ise sonyde ancak bu şekilde izleyebiliriz fakat bu tvlerin normallere bakımından 2 kat daha pahalı olmasıda dezavantajı, buna alternatif çevirici kutular vb. donatılar kullanmak fakat iyi bir performans için bütün sistem kaliteli ve uyumlu olmalı tv aldın en kalitelisinden ama çevirici iyi değil ne oldu paran boşa gitti birşeyi alırken 1 kere değil türkiyede 100 kere düşünmek lazım her gün teknoloji gelişiyor hızına yetişemiyoruz boşuna denmiyor herkese saygılar

  sencer59
  23 Haz 2010 14:10

 • gerçekten tartışılır bir konu panasonic tarama hızıyla galip fakat plazma tv olduğunu ve plazmanın tüp teknolojisini kullandığını unutmamak lazım

  Ziyaretçi
  22 Haz 2010 18:29

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch vs Microsoft Bandİki dev, şimdi de akıllı saat konusunda kapışıyor. Microsoft'un Band'i, Apple'ın Watch'una karşı!

Apple Watch İNCELEMEApple'ın 1 ay sonra piyasaya sürülecek olan akıllı saati, ilk kez inceleme masasında!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar