4 inç ceplerde TOP 10!

3.6 inç'ten 4 inç'e kadar ekran sunan, bugünün piyasasında asından söz ettiren en iyi 10 cebi seçtik

Ertuğrul Süngü

Akıllı telefonların günümüz teknolojisine getirdiği birçok farklı yenilik var. Bunlardan bir tanesi de şüphesiz büyüyen ekranlar. Bir dönemler küçülmeye doğru ilerleyen cep telefonları, günümüzde gelinen teknolojik ihtiyaçlardan dolayı büyük oranda büyüdüler. Genel yapıya baktığımızdaysa karşımıza dört inçlik ekranlar çıkıyor. Artık "kompakt" olarak kabul edilen bu ekran büyüklüğü, yine de internete girmek, yazı yazmak ve video izlemek gibi işlemlerimizi rahatlıkla yapabilmemizi sağlıyor.

Son olarak iPhone 5'in de dört inç ekranlı telefonlar arasına katılması durumun bir rastlantıdan çok daha öte olduğunu gösteriyor. Her ne kadar hala bazıları tarafından çok büyük olarak düşünülse de, bir akıllı telefonu aktif olarak kullanmanın başlangıç yollarından bir tanesi, en azından 3.6 ila 4 inçlik ekranlardan geçiyor.

An itibariyle piyasada bulunan, 3.6 inç ile 4.0 inç arasında bir ekran sunan en iyi 10 telefonu seçtik. Birbirinden farklı özelliklere sahip bu 10 telefonlar, bakın beraberlerinde ekran ebatlarından başka neler getiriyorlar... 

Hepsi galerimizde... Tıklayın...

Dijital Hayat İpuçları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Patlamaya hazır 50 bomba!Galaxy Note 4, Xperia Z3 ve fazlası... Dev teknoloji fuarı IFA 2014'te bizleri neler bekliyor?

Galaxy S5 Mini testte!Samsung'un Galaxy S5'i örnek alan yeni Mini'sini ele geçirdik; her yönüyle test ettik!

Xiaomi Mi 3 detaylı testte!Çin'in yükselem markası Xiaomi'nin dev rakiplere kafa tutan telefonu Mi 3'ü A'dan Z'ye test ettik!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar