Atölye: Çizik CD’leri kurtarma

En sevdiğiniz müzik CD’lerinizi artık dinleyemiyor musunuz? Ya da PC’nizi yeniden kurmak istiyorsunuz, ancak Windows CD’si okuma hataları mı veriyor? Bunların nedeni çoğunlukla hassas disk yüzeyleri üzerindeki çiziklerdir. CHIP, çizik CD’leri tekrar okunabilir hale nasıl getireceğinizi açıklıyor.

Atölye: Çizik CD'leri kurtarma
Unstoppable Coppier isimli yazılım program ile çizik CD’lerdeki verilerin tekrar okunabilmesi mümkün. Böylelikle söz konusu yazılım ile, bozuk disket ve disklerdeki verileri güvenli bir şekilde kurtarabilirsiniz.

Çizik CD gibi hasarlı veri taşıyıcılarından veri okutmak istediğinizde, kopyalama işlemi yarıda kalır veya bilgisayarınız sonsuz döngüye girip yanıt vermez hale gelebilir. Unstoppable Copier, kopyalama işlemini akıllı bir şekilde sonuna kadar devam ettirir. Yinelenen kopyalama denemelerine rağmen yazılım tarafından okunamayan veriler sonucu ortaya çıkan eksik bilgiler, yer tutucularla değiştirilir. Kopyalamak istediğiniz şeyleri serbestçe seçebilir, böylece bir CD gibi tüm bir sürücüyü okutmak veya sadece bir dizini veya tek tek dosyaları kopyalatabilirsiniz.

Kurtarılacak CD’yi veya dosyaları seçin, hedef dizini belirleyin ve Copy düğmesiyle okumayı başlatın. Yazılımın tek olumsuz yönü çok düşük çalışma temposu. Komple bir CD’yi sabit diske kopyalamak için birkaç saati gözden çıkarmak gerekiyor. Programın diske kurulması gerekmiyor. Programı sabit diske kopyaladıktan sonra zip dosyasını açabilir ve hemen çalıştırabilirsiniz. Programı aynı zamanda USB Stick’ten veya disketten de çalıştırmak mümkün.
DEVAMI:Atölye: Çizik CD’leri kurtarma (Sayfa 2)
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • işe yarıyor gibi :D
  ama gerçekten yavaş

  Ziyaretçi
  15 Eki 2010 05:37

 • çok teşekkürler. işe yaradı. Roadkil's Unstoppable Copier isimli programı kullandım. türkçe olması ayrı bir güzellik. işimi hallettim. teşekkürler

  Ziyaretçi
  03 Eyl 2010 09:35

 • arkadaşlar Unstoppable Coppier i şuanda kullanıyorum, kurtarıyormu bilmiyorum, ama çok uzun sürüyor. sabah başlattım. bir dosyada takıldı şuana kadar 2.45 mb kurtarabildi işlem devam ediyor. bukadar yavaş olması normalmi. buşekilde günler alır. WRL2191.tmp bu dosya

  Ziyaretçi
  11 Kas 2009 17:59

 • arkadaslar unutun çizik cd geri gelmez programla zor belki yıkayın düzelir düzelincede pc ye kopyalamayı unutmayın:D kopyalamadım sımdı cd yi kurtarma derdine düştüm off :D

  lionel123
  12 Eyl 2009 09:09

 • yhaw ben yaptımda bu program sadece cddekileri pc ye atıyo çizik yerlerdeki dosyaları atlıyo :D

  Ziyaretçi
  21 May 2009 16:32

Siz de yorumunuzu yazın

Uçurumdan alan 7 ürün!Batmak üzere olan bir şirketi tek bir ürün kurtarabilir mi? Bu 7 efsanevi ürün, işte bunu başardı!

i3, i5, i7: Peki ama hangisi?Intel'in Core i3, i5 ve i7 işlemcilerinden hangisini seçelim; bu isimler aslında ne anlama geliyor?

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar