Bluetooth Kulaklık Alırken!

Cep telefonunda özgürlük: Chip Online Bluetooth kulaklık alırken karar vermenize yardımcı oluyor.

Bu konuda okuyacaklarınız:
 1. Giriş Seviyesi
 2. Orta Seviye
 3. İleri Seviye
Sedat Çapar
CHIP OnlineGiriş Seviyesi
Önerilen Modeller: Logitech Mobile Express, Sony Ericsson HBH-610, Motorola H500, Plantronics Explorer 320, Nokia HS-36W

Kablosuz kullanım yaygınlaşıp cep telefonları ile kullanımları da artınca piyasadaki modellerin sayısı da artış gösterdi. Bir Bluetooth kulaklık alacağınızda ilk unutmamanız gereken onu uzunca bir süre kulağınızda taşıyacağınızdır. Bu yüzden kulağınıza rahat oturan ve sizi rahatsız etmeyen bir model seçmeniz büyük önem taşıyor.

Giriş seviyesindeki modeller temel işlemlerini yerine getiren yani arama yapma ve gelen çağrıları cevaplama özelliklerine sahip modellerdir. Çoğunlukla kapsama alanları düşüktür ve gürültü ortamlarda iyi performans göstermezler. Fazlaca özelliğe sahip olmadıkları gibi çoğu model kulakta uzun süre tutulacak rahatlığa sahip değildir.
DEVAMI:Orta Seviye
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Selamlar,

  Bluetooth kulaklık için yeni çıkmış bir ürün olan i.Tech Clip 310m i tavsiye ederim. Media Marktlarda bulabilirsiniz. Diğer ürünlere göre artı özellikleri fazla. Ürün klip model bluetooth kulaklık, kullanımı kulak üzerine göre çok daha rahat.

  - Ses kalitesi oldukça iyi. In-Line mikrofon ilede ses kalitesi geliştirilmiş. Ayrıca iphone kullanıyorsanız, Clip 310m de Apple dan resmi sertifikalı Talkapp özelliği bulunmakta. Resmi sertifikaya sahip olması çok önemli. iphone lar için piyasada ki en iyi ses kalitesini yakalıyorsunuz.

  - Ürünün dizaynı gayet şık ve materyel kalitesi de yüksek. Dokunduğunuz zaman bunu hissedebiliyorsunuz.

  - Pil ömrü 6 saatin üstünde ve standby süreside 150 saatin üstünde.

  - Şu anda piayasada bulunan diğer klip model blutooth kulaklıklar USB 2.1 dir. i.Tech 310m de ise USB 3.0 özelliği bulunmakta. Bu çok önemli bir özellik çünkü cep telefonunuzdan USB 2.1 olan ürünlere göre çok daha az şarj tüketiyor.

  - 2 telefonla aynı anda eşleşebilmesi,

  - gerçek multipoint özelliğe sahip olması bunun sonucunda biri ile konuşurken başka bir arama geldiğinde ilk aramayı kapamadan ikincisine cevap verebilme.

  - arama geldiğinde uyarı sesi ile sizi uyarması,

  - ürünün üzerinde ki tek tuş ile bütün fonksyonları yönetebilme,

  - kulaklık kısmının kulak içi kulaklıklara göre kulakta çok rahat durması ve rahatsızlığa sebep vermemesi sayesinde saatlerce kulakta taşıyabilme

  i.Tech markası nedir diye soracak olursan;

  i.Tech çift telefonla eşleşme teknolojisinin ( multipoint ) yaratıcısı. Hatta adamların dünyada tek olan triple yani 3 telefonla eşleşebilen ürünleri de var fakat şu anda Türkiye de mevcut değil. Piyasada ki bilinen diğer markalara bluetooth kulaklık ürütmekte. Piyasada ürünlerinde kullandığı teknoloji bakımından en ileri marka, android telefonlar ve iphone için app ları bulunmakta bluetooth kulaklıklarında.

  Ziyaretçi
  20 Eki 2011 12:40

 • ben blacberry 9700 kullanıyorum fakat her marka blutooth kulaklık uyum sağlarmı???

  Ziyaretçi
  07 Haz 2011 15:18

 • kardes ben yurddisndan alacam chipe tsk

  Ziyaretçi
  24 Mar 2010 16:06

 • türkiyede piyasada bulunmayan ürünleri tavsiye etmek ne kadar faydalı olur tartışıllır. Reel olmak gerekmez mi?

  Ziyaretçi
  01 Kas 2009 21:03

 • arkadaşlar ben arıyorum laptop ile uyumlu bluetooth kulaklık bilen varmı ?

  Ziyaretçi
  31 Eki 2009 15:15

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uçurumdan alan 7 ürün!Batmak üzere olan bir şirketi tek bir ürün kurtarabilir mi? Bu 7 efsanevi ürün, işte bunu başardı!

i3, i5, i7: Peki ama hangisi?Intel'in Core i3, i5 ve i7 işlemcilerinden hangisini seçelim; bu isimler aslında ne anlama geliyor?

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar