Core i7, i5, i3: Sizin için hangisi uygun?

Core i7, i5 ya da i3... Hangi Intel Core iX serisi işlemci size uygun? CHIP Online yanıtlıyor...

core i3, i5, i7, en uygun, i5 750, tümleşik gpu
Halil Mollaoğlu
Gönül meselesi: Yeni bir PC satın alanlar veya toplayanlar genellikle ilk önce işlemciyi düşünür; yani merkezi işlemci birimini. CHIP Online güncel Core-iX serisindeki işlemciler arasında ne tür farklar olduğunu açıklıyor ve hangi Core iX işlemcinin sizin gereksinimlerinizi karşılayacağını söylüyor.

Tümleşik grafik çekirdeğine sahip Clarkdale işlemciler, yonga devinin sunduğu CPU yelpazesini tamamlıyor: Bu sayede Intel üst seviye (soket 1366 ve 1156 için Core i7), orta seviye (soket 1156 için Core i5) ve giriş seviyesine hitap eden (soket 1156 için Core i3) güçlü işlemciler sunmuş oluyor. Yeni bir PC satın almak veya toplamak isteyen ve bunu yaparken Intel'e güvenenlere tavsiyemiz: Yeni serideki bir işlemciyi tercih edin. Vadesi gelmiş Core-2 serisi hala piyasada bulunuyor olabilir; ama artık sadece dar bütçelere hitap ediyorlar.

Peki, hangi Core-i işlemciyi almalıyım?
Problem: Neredeyse tüm internet reklamları, gazete ilanları ve bilgisayar mağazalarında farklı Core-i işlemciler ile donatılmış bilgisayarlarla karşılaşıyorsunuz. Lakin ne kadar performansa yahut başka bir deyişle hangi Core işlemcisine ihtiyacınız var? Hangi güncel Intel işlemcinin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacağını belirlemenizde yardımcı olarak tavsiyeler sunuyoruz. Büro ve internet işleri için uygun fiyatlı bir PC, HD yetisi olan bir multimedya makinesi veya güçlü bir oyuncu PC'si... Bizim tavsiyelerimiz ile her kategoride doğru kararı verebileceksiniz.
DEVAMI:Sörf ve büro PC'si: Ucuz ama yine de güçlü
GALERİIntel'den çekirdek ordusu! Intel'in rock yıldızı!
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • ben Amd 4 çekerlerimden memnunum o kadar parayı intele vereceğimize dier donanımlara harcarız.ayrıca kaç çekirdek yada ne serisi kullanırsanız kullanın işletim sistemleri büyük bir sıkıntı en son sürüm makinanınz da olsa iyi bir işletim sistemi yoksa bunlar bir işe yaramıyor...

  Ziyaretçi
  09 Nis 2012 11:03

 • core 2 duo çift çekirdek i3 ise 4 çekirdek core 2 duo düşük amd de şölee bi sorun var fazla ısınma sorunu intelden vazgeçmeyin

  Ziyaretçi
  17 Tem 2011 22:52

 • core 2 duo p7450 daha üstün değil mi bu core i3 den? bilgisayar fiyatlarına bakarsakta görülüyor?neden daha hızlısını ucuza satsınlar ki?
  Cvp Seneler öncesinde kalan DDR ram 85 tl iken DDR2 35-40 tl sence neden yeni olan teknolojı herzaman daha ucuzdur. 7Sene önce 500tl ye aldığın tel ile Aynı fiyata şimdi aldığın telin özelliklerini bi kıyasla bakalım kardeş aydınlanabilcekmisin. Ya buralara aptal insanlar yazı yazmasın ltf:)

  Ziyaretçi
  10 Kas 2010 18:04

 • core 2 duo p7450 daha üstün değil mi bu core i3 den? bilgisayar fiyatlarına bakarsakta görülüyor?neden daha hızlısını ucuza satsınlar ki?

  Ziyaretçi
  18 Mar 2010 23:32

 • laptop core i7 grafik nvidia 260 ddr3 ramlar 8 giga ddr3 ,2tane usb 2.0ve 2 tanede usb 3.0 var ve bluraokuyucu ve yazicida var ,2mpcam var ful hade led bacled ,17 likekran asusdan arkadaslar süperya tabiki taksitle aldim yoksa nerde hayata lalmam pesin paraya almanyada diye katologdan siparis verdim kabul etiler yoladilar her ay 20 euroya ve issisimde inanin crasis oyununu bile en iyi görüntüdüe oynaya biliyorum ,ne diyeyim süper bir alet ya artik bir on sene modada kalir benim sistem

  Ziyaretçi
  16 Mar 2010 02:27

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünden bugüne bilgisayarlar!Bilgisayarlar, koca bir odayı kapladıkları günlerden bugünlere nasıl geldi?

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar