En iyi ekran görüntüsü nasıl yakalanır?

Paint ile resim çekme

snagit, görüntü alma, kayıt, resim, imaj, fotoğraf
Paint yazılımından hemen her Windows kullanıcısının az çok haberi vardır. Yazılım, basitçe resim düzenleme yazılımı olsa da, aslında Paint, daha çok ekrandan görüntü almak için kullanılan basit bir araç niteliğinde. Paint ile görüntü kaydetmek oldukça basit olsa da, sunduğu özellikler bakımından oldukça kısıtlı bir yazılım.

Paint ile ekranınızdan resim çekmek için yapmanız gereken tek şey görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken klavyenizin 'Print Screen' tuşuna basmak. Print Screen'e bastıktan sonra hiçbir şey olmayacaktır görünürde, ancak o an ekranınızda olan görüntü aslında kaydedilmiştir bile. Fakat Print Screen'e basmak, görüntüyü elde etmemiz için yeterli bir adım değil. Bundan sonra Paint yazılımını açıp Düzen>Yapıştır 'ı seçmemiz gerekiyor.

Bu sayede ekrana çektiğiniz ekranın karesi gelecektir. Ölçülerini basitçe değiştirebileceğiniz resimi kaydetmek için ise yapmanız gereken şey sadece Dosya>Farklı Kaydet yolunu kullanmaktır. Ancak resmi kaydederken dosya formatının JPG olmasına dikkat edin. BMP, sıkıştırılmamış görüntü formatı olduğundan fazla yer kaplayabilir.
DEVAMI:SnagIt
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • windows xp de olmuyorrrrr

  Ziyaretçi
  29 Oca 2014 19:01

 • Bun ne alaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hecne cekmek olmur eeeeeeeeeeeeee

  Ziyaretçi
  29 Mar 2013 12:40

 • arkadaslar ben most wanted oynuyorum oyun açıkken paint ile resim çektigimde masa üstünün resmi geliyo yardımcı olurmusunuzzz

  Ziyaretçi
  06 Tem 2011 10:51

 • Süpersiniz aydır arıyordum çok sağolun yaa <3

  Ziyaretçi
  27 May 2011 14:36

 • walla yaptım tşkler çok yardımcı oldunuz :)

  Ziyaretçi
  06 May 2011 16:53

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar