Elektrik Prizinden İnternet

Bu yazıda elektrik prizi üzerinden ağ kurmanın ve internete bağlanmanın inceliklerini bulacaksınız

Elektrik Prizi Fiş İnternet
Cenk Yapıcı
Elektrik dağıtım panosu veya alçak gerilim trafosuna monte edilerek kullanılan bir plug'la, ev veya iş yerlerinde elektrik prizleri üzerinden internete erişilebiliyor. Bu yazı dizisinde elektrik üzerinden internete bağlanmayı mümkün kılan donanımları ve size sağlayacağı avantajları bulacaksınız.
Hemen her üretici size bu hizmeti sağlamak için, prize takılan ve gelen enerjiyi dataya çevirmeye yarayan bir internet adaptörü üretmişlerdir. Çalıştığınız ya da yaşadığınız yerde hangi ürünleri kullanmanız gerektiğini, nelere dikkat etmeniz gerektiğiniz yazımızda bulacaksınız.
DEVAMI:Data Elektrik Prizinden Geliyor
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Arkadaslar Sistem Doğalgaz Gibi Önce Siz Yatırım Yapıosunuz Sonra Kullanıosunuz Gayet Uygun Hızlı Bi Yöntem...

  Ziyaretçi
  27 Nis 2011 16:07

 • bhu hizmetleri veren firmalar 2 yıllık sozlesme yapıp memnun olmadıgın tak tırde modemın parasını sen de kat kat fazla alıyor 160 tl bu modem bılgınıze sayet memnun olmayıp kapatır sanız vermek zorundasınız bunu bırde 2048 2 bit le baglantı sayfalrda yavaslama oluyor hangı sıtede fılım seyret tıysem takılıyo nası 2048 anlamadım

  Ziyaretçi
  12 Mar 2011 21:09

 • arkadasım elektırık uzerınden gonderdıgı data lar bır sıstem kurularak gonderılıyor bu adaptoru alıp herkes taksın ozman ole bırsey yok sıstemı var adam ların adaptor elektırık yoluyla gonderıp daha sonrasında adptorle cevırılp eternet kablosu aracılıgı ıle pc ye aktarılıyor yanlız tek sıkıntı fonmakına sı ve motor lu aletler evın ıcınde calıs tıgında baglantı yavas lıyabılıyor yada kopuyor bır de wiriles olayi normal wifi modem alip onun aracili gi ile netoboklarda kullanılıyor tesekkurler

  Ziyaretçi
  12 Mar 2011 21:05

 • metro net kullanıyorum çok memnunum

  Ziyaretçi
  19 Ara 2010 00:10

 • arkadaşlar 5 katlı bi apartmanda amcamlarla yaşıyoruz ve herkese net dağıtımı bende ki modemden oluyor ve kablolardan muzdaribiz bu bina içinde de işe yarar mı yani ben 2 . kattayım 5. kata taksak adaptörü işe yarar mı ona göre sipariş vermeyi düşünürüm.
  saygılar

  Ziyaretçi
  09 Eki 2010 01:06

Siz de yorumunuzu yazın

Uçurumdan alan 7 ürün!Batmak üzere olan bir şirketi tek bir ürün kurtarabilir mi? Bu 7 efsanevi ürün, işte bunu başardı!

i3, i5, i7: Peki ama hangisi?Intel'in Core i3, i5 ve i7 işlemcilerinden hangisini seçelim; bu isimler aslında ne anlama geliyor?

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar