Google'dan tüm yasaklı sitelere giriş vizesi

Google'ın yeni DNS hizmetiyle YouTube ve diğer yasaklı sitelere girişin yolu ardına kadar açılıyor!

İnternet DNS değişikliğiyle hız kazanıyor google, dns, yasaklı site, youtube, 8.8.8.8
İnternet DNS değişikliğiyle hız kazanıyor
Ali Güngör
Google interneti hızlandırıyor, hem de yarın öbür değil; hemen! Sayfaların yüklenirken sürünmesine sebep olan sorun ortadan kalkıyor: Google DNS sistemini duyurdu!

Domain Name System yani alan adı sistemi internetin anahtar parçalarından birisini oluşturuyor. İnternet bağlantısında yaşadığımız çoğu sıkıntının sebebi de DNS sorunları. Yüksek bağlantı hızına karşın tıklanan internet sayfalarının bir türlü yüklenememesinin en büyük sebebi bu.

Google interneti bütün dünya için hızlandıracak bir hizmete imza atıyor ve DNS hizmeti sunmaya başlıyor. Google kendi DNS hizmetinin sorunları çözeceğini ve çok hızlı çalışacağını belirtiyor.

Bilgisayarlar için DNS ayarlarını yapmak ve Google DNS'lerini kullanmak çok kolay. Ayrıntıları adım adım burada bulabilirsiniz.
DEVAMI:DNS nedir?
GALERİAdım adım YouTube'a giriş Google'ın logoları böyle çiziliyor
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • BEN HALA DNS AYARLARINI NEREDEN DEGISTIREBILECEGIMI BULAMADIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM TESEKKURLER

  Ziyaretçi
  11 Haz 2012 03:41

 • @11 Haz 2012 03:41 kardeşim DNS yi ayarlamak için ag baglanılarıma tıkla ve özelliklere gir yerel ag baglantısın da da özelliklere gir gelen sayfada ufak bilg resimleri var onların en altında internet iletişim kuralları TCP/IP yazıyor ona gir oradaDNS sunucu otomatik olarak gir yazar sen onu asagıdaki DNS adresini kullana tıkla sonra oraya 8.8.8.8 8.8.4.4 yaz u kadar fazla deil:)

  Ziyaretçi
  05 Ağu 2012 10:28

 • Sevgılı kardeslerım gecen bi kardesimizde ayni sorunla bana geldi gerekli DNS ayarlarinizi yaptiktan sonra C:\Windows\System32\drivers\etc uzantisindaki HOST dosyasini notepad ile acarak icerigini temizleyin. ve mutlaka ayarlari yaptiktan sonra baslat-calistir-CMD enter ipconfig /flushdns yazarak dns ayarlarınız guncelleyın sonrasında sızde goruceksınız acıldıgını.

  Saygılarımla.

  Turgay GULMEZ
  System and Software Engineer.

  Ziyaretçi
  29 Ağu 2011 02:20

 • olmuyo

  Ziyaretçi
  26 Mar 2011 20:22

 • ıp adresi ne ki bende youtubeyi açmak istiom olmuo

  Ziyaretçi
  07 Haz 2010 18:38

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünya'yı değiştiren kare!Bu fotoğrafı herkes Web'in ilk fotoğrafı sanıyor. Ama arkasındaki hikaye, aslında çok daha farklı!

Sony, Vita'yı nasıl kurtarır?Sony'nin, bir türlü istenen başarıyı yakalayamayan PlayStation Vita'sı için halen umut var mı?

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar