İnternetten nasıl para kazanılır?

Günümüzde internetten para kazanmanın yeni yollarını ve ilgili web sayfalarını bir araya getirdik.

Bu konuda okuyacaklarınız:
 1. İnternetten nasıl para kazanılır?
 2. Tıklama başına ödeme sistemi
 3. CPM modeli
 4. Satış ortaklığı
 5. Widgets (küçük araçlar)
 6. İş ilanları ve RSS reklamlar
 7. Bağışlar (donations)
 8. Pop-up pencereler
 9. Sesli reklamlar
 10. Türkiye'deki reklam ortaklığı
Haluk Karahan
Çoğu kişi internetin de yardımıyla oturduğu yerden para kazanmayı ister. Ancak bunu çok azı başarabilir. Bugüne kadar pek çok yerde bir web sitesi açıp ayda birkaç yüz dolar para kazanabilen kullanıcılarla karşılaşmış olabilirsiniz.

Tam da bu noktada akıllara "madem internetten kazanılıyor, neden herkes bu işe girmiyor?" türünde bir soru gelebilir. Cevabı aslında basit. İnternetten para kazanmanın pek çok yolu var. Ama bu yolları kullanarak sabit bir gelir elde etmek veya daha çok kazanmak için biraz özveri gerekiyor. Kısacası herkes aynı özveriyi göstermiyor. Yani bir siteden para kazanabilmek ile o siteden kazanılan miktarı artırmak farklı şeyler. Bu yüzden örneğin Google reklamlarına üye olarak ilgili kodları sitenize koymak para kazanmak için atılmış bir adımdır. Ancak daha çok para kazanmak için yeterli değildir. Yapılması gereken bazı işler vardır.

Reklamlar veya içerikler yardımıyla açılan bu gelir kapısına siz de dahil olmak isterseniz derlediğimiz listeye göz atmanızda fayda var. Hemen belirtelim burada aktaracağımız tüm modeller dünya üzerinde internetten nasıl para kazanıldığı konusundaki yeni eğilimleri aktarmak amacıyla hazırlandı. Bir kısmı Türkiye için geçerli sistemler değiller.

Elbette listenin tamamı bu kadarla sınırlı da değil. Yazıda göremediğiniz ve bildiğiniz farklı yollar varsa yorum bölümüne ilgili adresleri ve kısa açıklamasını yazarak içeriğe siz de katkıda bulunabilirsiniz. Böylelikle daha güncel ve geniş bir listeye ulaşmış oluruz.
DEVAMI:Tıklama başına ödeme sistemi
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Bende bu işten bir fayda kazanmak istiyorum. sağlam bir anket sitesi söylerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

  Ziyaretçi
  18 May 2014 22:25

 • @18 May 2014 22:25 temhay@hotmail.com adresine email atarsaniz size anket sitelerini gonderirim. bilgi bolumune ANKET yazin.

  Ziyaretçi
  29 Haz 2014 13:28

 • Alırken kazanabilirsiniz Xml tedarikçisinden müşterinize direkt olarak satışını yaptığınız ürün sevk edilir çift kargo maliyetinden ,zamandan kazanırsınız Www.xmlentegrasyonu.org Tabiki satış yapabilmek için internet kullanıcılarının algısında güven kazanmalısınız bunun yöntemide Türkiye'de medya reklanları ve bilboard tarzı reklamlardır. Ama güven kazanmış platformlarda 2.gün satış yapıp para kazanmaya başlayabilirsiniz. Www.alternatifpazarlar.com

  Ziyaretçi (Mobil)
  24 Nis 2014 00:36

 • kendi sitem yok farklı yerlere link olarak veremez miyim? teşekkürler.

  Ziyaretçi
  06 Oca 2014 21:00

 • en iyisi deneme yanılma. ilk başta güvenilir ücretsiz bir anket sitesine üye olursun.baktın para kazanıyosun sonra birkaç anket sitesine daha üye olursan bu şekilde devam edersin.sonra google adense ,satış ortaklığı falan filan sürer gider.ha baktın bu işten bir cacık çıkmıyor bırakırsın.burada uyanık olmak lazım birden herşeye atılmamak lazım.aksi halde hem zaman kaybı hem de maddi kayba sebep olabilir.sakın yok anket kitaplarıymış yok bilmem ınternetten para kazandırma kitapları , kurslarıymış...bunlar paranızı kaptırmayı. önce kendiniz tecrübe edin derim ben...

  Ziyaretçi
  31 Eki 2013 09:59

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook'ta "deli edenler"Gizemliler, patavatsızlar, ilgi hastaları... İşte insana Facebook hesabını kapattıracak tipler!

En iyi dijital müzik araçlarıMP3 oynatıcılar, çeviriciler, düzenleyiciler... İşte bizim favorimiz olan 10 dijital müzik aracı!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar