Kayıp cep telefonunuzu bulmanın yolları!

Samsung Galaxy S3, S4, Note ve Ace'i takip edin

kayıp, bul, telefon, iphone, cep, samsung, find my iphone,

Samsung Galaxy S3, S4, Note ve Ace'i takip edin

Samsung cepler, ücretsiz bir konumlandırma hizmetiyle beraber geliyorlar. Bu hizmetten faydalanmak için ücretsiz bir hesap açmanız yeterli. Hizmet, cebinize uzaktan erişip onu kilitlemenize de izin veriyor. Samsung, araç içerisine birkaç faydalı işlev de eklemiş. Örneğin telefonunuzu çalan hırsız, SIM kartınızı değiştirdiğinde önceden belirlediğiniz telefon numarasına otomatik olarak bir SMS gönderiliyor. Bu SMS içerisinde hırsızın telefon numarası ve telefonun IMEI kodu yer alıyor. Bu veriler sayesinde polis, hırsızın bulunduğu konumu belirleyebiliyor.

Konum belirleme için hazırlık

Samsung cepleri uzaktan takip edebilmek için önce uzaktan erişimi etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için Ayarlar > Kişisel > Güvenlik yolunu izleyin ve Uzaktan Erişim kutucuğunu işaretleyin. Uyarı mesajını onaylayın ve bir Samsung Hesabı için kaydolun. Hesap açtıktan sonra kablosuz ağların kullanımı işlevini etkinleştirmeyi unutmayın.

Samsung cebinizi bulun, kilitleyin, silin

Samsung'un Find My Mobile web hizmetini kullanarak kayıtlı cihazlarınızın konumunu öğrenebilirsiniz. Telefonunuzun veya tabletinizin nerede olduğunu haritada görmek için birkaç saniye beklemeniz yeterli olacak.  Buna ek olarak "İzlemeye başla" düğmesine tıklayarak cihazınızın son 12 saatlik hareketlerini kaydedebilirsiniz.

"Mobil aygıtımı devre dışı bırak" düğmesine basarak Samsung cihazınızı bir PIN kodu ile izinsiz erişime karşı koruyabilirsiniz. Gelen tüm çağrıları ve SMS'leri yönlendirmeniz veya cihaz içeriğini tamamen silmeniz de mümkün.

DEVAMI:HTC cepleri uzaktan takip etme
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • samsung marka tlf kayıp nasıl bulabilirim

  Ziyaretçi
  24 Eyl 2014 15:08

 • samsung 48ue 6470 televizyonum calındı nasıl bulurum yoksa soguk sumu iceyim...

  Ziyaretçi
  17 Eyl 2014 01:17

 • Lutfen bana yardim edin samsun galaksi telefonumu kaybettim telefonun sim karti ve hesaplari dondurmuslar telefonumu nasil bulabilirim faturasi bende var ipey sifresinden ulasa bilirmiyim belcikadan birak

  Ziyaretçi (Mobil)
  18 Ağu 2014 06:01

 • find my mobile adlı siteye kaydolamıyorum girdiğim şifreleri kabul etmiyo ne yapabilirim

  Ziyaretçi
  02 Tem 2014 08:50

 • @02 Tem 2014 08:50 başına harf sonuna nokta koy olur

  Ziyaretçi
  30 Ağu 2014 09:17

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dijital Hayat İpuçları

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar