Kayıp cep telefonunuzu bulmanın yolları!

Samsung Galaxy S3, S4, Note ve Ace'i takip edin

kayıp, bul, telefon, iphone, cep, samsung, find my iphone,

Samsung Galaxy S3, S4, Note ve Ace'i takip edin

Samsung cepler, ücretsiz bir konumlandırma hizmetiyle beraber geliyorlar. Bu hizmetten faydalanmak için ücretsiz bir hesap açmanız yeterli. Hizmet, cebinize uzaktan erişip onu kilitlemenize de izin veriyor. Samsung, araç içerisine birkaç faydalı işlev de eklemiş. Örneğin telefonunuzu çalan hırsız, SIM kartınızı değiştirdiğinde önceden belirlediğiniz telefon numarasına otomatik olarak bir SMS gönderiliyor. Bu SMS içerisinde hırsızın telefon numarası ve telefonun IMEI kodu yer alıyor. Bu veriler sayesinde polis, hırsızın bulunduğu konumu belirleyebiliyor.

Konum belirleme için hazırlık

Samsung cepleri uzaktan takip edebilmek için önce uzaktan erişimi etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için Ayarlar > Kişisel > Güvenlik yolunu izleyin ve Uzaktan Erişim kutucuğunu işaretleyin. Uyarı mesajını onaylayın ve bir Samsung Hesabı için kaydolun. Hesap açtıktan sonra kablosuz ağların kullanımı işlevini etkinleştirmeyi unutmayın.

Samsung cebinizi bulun, kilitleyin, silin

Samsung'un Find My Mobile web hizmetini kullanarak kayıtlı cihazlarınızın konumunu öğrenebilirsiniz. Telefonunuzun veya tabletinizin nerede olduğunu haritada görmek için birkaç saniye beklemeniz yeterli olacak.  Buna ek olarak "İzlemeye başla" düğmesine tıklayarak cihazınızın son 12 saatlik hareketlerini kaydedebilirsiniz.

"Mobil aygıtımı devre dışı bırak" düğmesine basarak Samsung cihazınızı bir PIN kodu ile izinsiz erişime karşı koruyabilirsiniz. Gelen tüm çağrıları ve SMS'leri yönlendirmeniz veya cihaz içeriğini tamamen silmeniz de mümkün.

DEVAMI:HTC cepleri uzaktan takip etme
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • samsung galaxy s3 mini kayıp nasıl bulabilirim

  Ziyaretçi
  18 Eki 2014 12:22

 • @18 Eki 2014 12:22 kaybolmadan önce ayarlardan aktifleştirmeniz gereken işlemler oluyor genelde yada kurmanız gereken bir program. açıldığında yada yeni bir hat takıldığında bilgilendiriliyorsunuz. Düştüyse kırıldıysa bozulduysa bulunmaz çalındıysa çalıntı ihbarı veriyorsunuz ama pek sonuç çıkmıyor.

  Ziyaretçi
  Dün 16:47

 • bende samsung note markalı telefonumu çaldırdım nasıl bulabilirim

  Ziyaretçi
  17 Eki 2014 13:08

 • samsung marka tlf kayıp nasıl bulabilirim

  Ziyaretçi
  24 Eyl 2014 15:08

 • samsung 48ue 6470 televizyonum calındı nasıl bulurum yoksa soguk sumu iceyim...

  Ziyaretçi
  17 Eyl 2014 01:17

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dijital Hayat İpuçları

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar