Mavi ekran: Tespit ve tedavi!

Mavi ekran sorununun sebebini nasıl tespit eder, sorunu nasıl halledersiniz? İşte cevaplar...

Teşhis ve tedavi mavi ekran, sorun, tespit, giderme, yardım
Teşhis ve tedavi
Bilgisayar kullanıcılarının en büyük karın ağrılarından birisi de mavi ölüm ekranıdır.

Masmavi ekran karşınıza çıktığında ve kayıtsız işleriniz kaybolduğunda kendinizi çaresiz hissetmeyin. Bu makalemizde bu sorunun sebeplerini nasıl tespit edeceğinizi ve nasıl giderebileceğinizi anlatıyoruz.

Windows'un kendi çökme raporları ne yazık ki pek bir işimize yaramıyor. Ancak Microsoft'un debug yazılımı WinDbg ücretsiz olarak imdadımıza yetişiyor.

En son çökme raporunu bu uygulama ile açtığınızda arkaplanda neler çalışıyordu, sorunlar ne olabilir gibi soruların cevabını alabiliyorsunuz...
DEVAMI:Nasıl indireceksiniz?
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Mavi ekran sorunu %25 hard disk %15 ram %10 kısa devre yapan kablo bağlantıları %50 Bios bellek yani ekran kartnın yanında yada altında bulunan pil şeklinde cihaz onu değiştirirseniz yada yenisini takarsanız sorununuz cözülebilir. Bana göre hatta %80 bios bellekdeki hatadan dolayı mavi ekran cıkıyor pili değiştirdiğinizde sorununuz kalkacağından eminim ! Not:pili takarken (+)( -)dikkat edin?

  Ziyaretçi
  10 Ara 2014 23:45

 • Benim bilgisayarda windows acilmiyor. Acilsa buyuk olasilik halledecegim zaten.

  Ziyaretçi
  30 Haz 2013 13:32

 • Benimde aynı sorunum var fakat anlatım çok iyi değil. Her kullanıcıya uygun bir anlatım yok. Eksik noktalar var ve resimlerden hiç bir şey anlaşılmıyor bu yüzden yazılanları uygulayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Ziyaretçi
  17 Eyl 2012 23:35

 • bu sembol dosyalarını nasıl yapcaz

  Ziyaretçi
  27 Mar 2011 08:59

 • bu kadar işlemle uğraşacağıma arada geçen zamanda iki kere xp sıfırdan kurarım üstüne tüm programlarımı kurar hatta oyun bile oynarım yani..

  Ziyaretçi
  31 Eki 2010 09:54

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar