Megapiksel masalı: Bilmeniz gereken gerçekler

Fotoğraf makineleri

Testimiz açık olarak gösteriyor ki 10 ile 12 megapixel arasındaki bir çözünürlük ile en iyi fotoğraf kalitesini alıyorsunuz. En çok tavsiye edilen 4 kamerayı makalemizin ilerleyen sayfalarında görebilirsiniz.

Samsung EX1 : Uygun fiyat
EX1 amatör fotoğrafçılar için gerekli tüm donanımı sunuyor. Metal kasa, elimizle ayarlayabileceğimiz ayarları sunan kontrol elementleri, ve 10 megaixel kamera ile yüksek fotoğraflar kalitesi. Parlak objektifi(F1,8) 3 kata kadar büyütebiliyor, çevirilebilir AMOLED ekran ise şuana kadar kompakt kameralarda görüğümüz en iyiler arasında yer alıyor.
Fiyat : 800 TL

Canon Ixus 300HS : Küçük görünümüyle kalitesile fotoğraflar
Küçük ve stil sahibi Ixus 300 HS arka plan aydınlatma olarak 10 megapixellik CMOS sensörü kullanıyor. Testimizde kalitesi bizleri etkiledi. 3.8 kata kadar yakınlaştırma, kolay kullanım ve 720p HD video kalitesi sunuyor.
Fiyat : 900 TL
DEVAMI:Fotoğraf makineleri - II
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Bundan bir kaç sene önce piyasada 14, 16 megapiksel kompakt makinalar varmıydı. Üreticiler teknolojinin ilerlemesiyle birlikte son derece kullanışlı ürünler çıkardılar. Zannedersem pek de öyle düşük megapikselli model makinalar kalmadı. Çevremdeki insanlar yüksek çözünürlükteki makinaları kullanmaktalar. Ben şahsen bu yalanlara pek inanmıyorum. Saygılar,

  Ziyaretçi
  26 Oca 2013 16:55

 • yuh be tavsiye fiyatlara bakın.. 800-900 tl .. Ne alıyorsunuz bu fiyata ?! 50-100 tl ye temiz ikinci el bir analog slr alın garanti ederim, hepsinden iyi çeker. Ama yok yok, bunuda beceremez, 50 liralık alete güvenemez illa ki parayı çarçur edersiniz siz.

  ladomi90
  21 Nis 2011 01:54

 • Yuksek ISO yu yuksek cozunurluge her zamn tercih ederim. Her turlu isikta en dusuk enstantane ile flassiz cekim yapabilen makine bence en iyisidir.

  bojtkah
  06 Mar 2011 15:56

 • megapixel olayı doğru değil ama bu test de bunu göstermekten çok uzak. en aznından sadece mp farkını göstermek içn aynı seri, aynı marka nın farklı mp li modelleri arasında bir test yapılabilirdi. resim kalitesini etkileyen pekçok faktör var. iso, sensör tipi, büyüklüğü ve marka faktörleri çok daha etkilidir.

  Ziyaretçi
  04 Mar 2011 16:09

 • Bu megapiksel oyununu çoktan bilyordum umarım insanlar biraz olsun aydınlanır ve gidipte megapikseli çok yüksek ama kalitesi düşük olan makinelere kanmazlar.

  lunaticium
  04 Mar 2011 15:24

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar