Nero yazılımıyla CD/DVD yazma

Nero ile VCD, DVD-Video, Audio CD'ler nasıl oluşturuluyor? Tüm ayrıntıları bu yazımızda...

Bu konuda okuyacaklarınız:
 1. CD ve DVD
 2. Nero
 3. CD'ye veri yazma
 4. VCD oluşturma
 5. Birebir CD kopyalama
 6. Müzik CD'si oluşturma
 7. DVD'ye yazmak
 8. Birebir DVD kopyalama
 9. Nero ile DVD-Video oluşturma
 10. Nero ile DVD-Video oluşturma(2)
Selim Öztürk
Günümüzde CD'lerin sunduğu kalite ve kapasite artık yetmiyor. DVD'lerin yaygınlaşmasıyla beraber CD'leri de daha az kullanır olduk. Standart bir CD 700 MB civarında bir kapasite sunarken, standart bir DVD ise 4.5 GB alan sunmaktadır. Bu nedenle dev arşivi olanlar genellikle DVD'yi tercih ediyorlar. DVD yazıcılar, piyasaya ilk çıktıklarında oldukça pahalıydılar, ancak şu an fiyatları oldukça düşük ve yeni bir PC alan hemen herkes bir DVD yazıcıyı kolaylıkla edinebiliyor.
DEVAMI:Nero
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • iyi aksamlar ben boş cd ye müzik yükleme istiyorum araba için ama nero programını pc ye indiremiyorum nasıl yapabilirim acaba ?

  Ziyaretçi
  07 Tem 2013 21:48

 • Windows XP kullanıyorum, (servispack2) neroda mini DV kameramla kaydettiğim görüntüleri "kendi DVD videonu yarat" ikonundan capture yapıp DVD ye sorunsuz yazdırıyorum. Ancak geçenlerde servispack3 yüklendi ve neroda "kendi DVD videonu yarat" kısmı çıkmıyor hiçbir şekilde capture yapamıyorum. Servispack3 de Nero ile nasıl video capture yapabilirim.

  Ziyaretçi
  09 Kas 2010 14:37

 • bn başlatta nero 8 e giriom da orda hangi programı çalıştırcam neronun içindden ?=?

  Ziyaretçi
  29 May 2010 15:34

 • bnde senn gibi yapıyorum ama yazdırırken kalıp dosyasını kaydet diye bir pencere çıkıyor xs önceleri bn dvd olsn cd olsn yazdırıyordum bu 1 aydır böyle xs

  Ziyaretçi
  18 Mar 2010 21:46

 • sanba

  Ziyaretçi
  13 Mar 2010 14:29

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yepyeni 30 duvar kağıdı!Haftanın duvar kağıtları: Her gün aynı masaüstünü görmekten sıkıldıysanız, işte size yepyeni kareler

Evolve: Gerçekten çok mu iyi?Yeni neslin gücünü sonuna kadar kullanan, son dönemin çok ses getiren oyunu Evolve'u inceledik!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar