İnternetten nasıl para kazanılır?

Tıklama başına ödeme sistemi

Google tabii ki bu kategoride bilinen en meşhur isim. Ama başkaları da var. Temel anlamda yapmanız gereken şey oldukça basit. Sisteme üye olup size verilecek olan kodları kendi sayfanıza yapıştırmanız yeterli. Ardından sistem resim veya düz metin olarak web sitenizdeki konuyla ilgili olan reklamları döndürmeye başlayacaktır. Siteniz üzerinden tıklanacak her reklam karşılığında da para kazanacaksınız.

Bu tip reklamlardan daha fazla para kazanmanın yolu sitenizin genel ziyaretçi trafiğiyle ve daha da önemlisi "tıklanma/gösterilme oranı" (click through rate) ile "tıklama başına maliyet" (cost per click) değerleriyle alakalıdır.

Tıklanma oranının artması ise web sitenizin tasarımıyla ve içeriğiyle doğrudan bağlantılıdır. Edinilen tecrübelere göre tasarımı iyi olan bir sitede içeriğe gömülmüş reklamlar konuyla bağlantılıysa tıklanma da artıyor.

Öte yandan reklam veren bir kullanıcı için emlak, finans, eğitim gibi konuların reklam bedelleri daha fazlayken, mesela teknoloji üzerine olan reklamlara ödeyecekleri bedel daha düşük oluyor. Sitesine bu reklamları alan kullanıcının konuyla bağlantısı ise sistemden alacağı yüzdeyle alakalı. Sistem, reklam veren kişiden aldığı paranın belirli bir yüzdesini reklam alan siteye veriyor. Bu da sizin kazanacağınız para anlamına geliyor.

Site trafiğinize bakacak olursak, eğer bir kullanıcı sayfalarınızı arama motorları üzerinden bulduysa reklamlarınıza tıklama olasılığı da yüksek demektir. Çünkü bu kişi bir konu veya kelime arayarak size geliyor. Diğer yollarla sayfanıza gelen ziyaretçilerin reklama tıklama oranı ise oldukça düşük kalacaktır.

Bu sistemle çalışan sitelere örnekler;

Adbrite
Microsoft Adcenter
Google Adsense
BidVertiser
Chitika
Clicksor
Yahoo Publisher Network
DEVAMI:CPM modeli
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Alırken kazanabilirsiniz Xml tedarikçisinden müşterinize direkt olarak satışını yaptığınız ürün sevk edilir çift kargo maliyetinden ,zamandan kazanırsınız Www.xmlentegrasyonu.org Tabiki satış yapabilmek için internet kullanıcılarının algısında güven kazanmalısınız bunun yöntemide Türkiye'de medya reklanları ve bilboard tarzı reklamlardır. Ama güven kazanmış platformlarda 2.gün satış yapıp para kazanmaya başlayabilirsiniz. Www.alternatifpazarlar.com

  Ziyaretçi (Mobil)
  Bugün 00:36

 • kendi sitem yok farklı yerlere link olarak veremez miyim? teşekkürler.

  Ziyaretçi
  06 Oca 2014 21:00

 • en iyisi deneme yanılma. ilk başta güvenilir ücretsiz bir anket sitesine üye olursun.baktın para kazanıyosun sonra birkaç anket sitesine daha üye olursan bu şekilde devam edersin.sonra google adense ,satış ortaklığı falan filan sürer gider.ha baktın bu işten bir cacık çıkmıyor bırakırsın.burada uyanık olmak lazım birden herşeye atılmamak lazım.aksi halde hem zaman kaybı hem de maddi kayba sebep olabilir.sakın yok anket kitaplarıymış yok bilmem ınternetten para kazandırma kitapları , kurslarıymış...bunlar paranızı kaptırmayı. önce kendiniz tecrübe edin derim ben...

  Ziyaretçi
  31 Eki 2013 09:59

 • Arkadaslar baska siteler da inceledim ve anladigim kadariyla bu is sadece kandirmaca. Neredeyse tum yorumlar olumsuz. Ben vazgectim daha gercekci bir seyler aramaya yoneliyorum. Bu iste sansini denemek isteyenler hayal kirikligi yasamaya hazirlansin. Herkese bol sans. Para kazanmak boyle kolay olsaydi dunyada fakirler olmazdi.

  Ziyaretçi (Mobil)
  26 Eki 2013 18:31

 • Bu anket doldur para kazan işi aslında çok güzel kazandırıyor. Ama sağlam sitelerle çalışmak lazım. Hem güvenilir olmalı hemde haftalık en azından 2-3 anket yollamalı.
  Bu şekilde 15-20 siteye üye olursanız günde en azından 4-5 anket gelir. Buda günlük 40-50$ para demek. Abimin eşi akşama kadar farmville oynardı şimdi bu işe kaptırmış kendini 6-7 siteye üye olmuş, google çaviriyi de açmış akşama kadar anket dolduruyor

  Büyük anket şirketleri ile çalışmak gerekir. Yani büyük araştırma şirketleriyle çalışan anket siteleri bulmalısınız.

  Ziyaretçi
  20 Haz 2013 11:30

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar