Özel inceleme: En iyi virüs tarayıcılar

Yeni nesil virüsler ve zararlı yazılımlarla en iyi şekilde savaşan koruma yazılımlarını inceledik.

Klasik virüs tarayıcıları, yeni virüsleri temizlemede oldukça yavaş kalıyorlar. antivirüs avg norton antibot spyware malware virüs
Klasik virüs tarayıcıları, yeni virüsleri temizlemede oldukça yavaş kalıyorlar.
Paylaşın
Diğer
Bu konuda okuyacaklarınız:
 1. En hızlı virüs engelleyiciler
 2. Virüs avcılarının yeni silahı: Davranış analizi
 3. Yanlış alarmlar sisteme zarar verebilir
 4. Kullanım kolaylığı: Uyarı mesajlarını anlamak zor
 5. Bir bakışta test katılımcıları
 6. Test şampiyonu & Uygun fiyat: Norton AntiBot
 7. CHIP Online testi
 8. Sonuç: Net bir galibiyet
İlker Düzgören
Şimdiye kadarki virüs tarayıcıları, yeni virüslere karşı korumayı, ancak veritabanları güncellendikten sonra sağlayabiliyordu. Bazen saatler, bazen günler alan yeni güncellemeler yüzünden hızlı koruma sağlamak pek mümkün olmuyordu. Virüslere karşı geliştirilen yeni bir silah, bu durumu kökünden değiştirecek: Davranışa dayalı analiz yapabilen virüs tarayıcıları. CHIP Online, yeni nesil virüs tarayıcılarını sizin için inceledi.

Zararsız e-postaların içine gizlenirler, zararlı web siteleri veya dosyalarla bilgisayarınızı ele geçirirler: Virüsler, trojanlar ve diğer tüm malware'lerin davranışı budur. AV-Test'in raporuna göre geçtiğimiz yıl ortaya çıkan zararlı dosyaların sayısı 5.5 milyonu buldu. Bu sayı, 2006'nın iki katına, ay bazında ise 2005'te tüm yıl boyunca ortaya çıkan zararlı dosyalara eşit! Gittikçe büyüyen bu dalgaya antivirüs yazılımı üreticileri yeni bir silahla karşı koyma yolunda: Davranışa dayalı analiz. Yeni araçlar ile, bir dosyanın zararlı olup olmadığı, imzası, dosya ismi veya belirli bir çalışma yöntemine sahip olmasının yanında, davranışı ile de ortaya çıkabilecek.


Antivirüs uzmanlarının bu yeni stratejiyi kullanmalarındaki sebep, virüsleri hazırlayanların, sürekli değişen dosya sürümleri ve isimleri ile, antivirüs yazılımlarını yanıltması. Bir firma koruma dosyasını hazırlayana kadar, virüs tamamen yeni bir şekle girmiş olabiliyor.

CHIP Online, bu yeni silahın gerçekten işe yarayıp yaramadığını test etti. Bir insanın kolayca fark edebileceği bir durumu, bilgisayarın fark edebilmesi, ancak bu durumu öğrenmesi ile mümkün oluyor. Örneğin bir yazılım, Windows'un güvenlik ayarlarını kendiliğinden değiştirirse, bu yazılımın büyük ihtimalle zararlı olduğu söylenebilir. Ancak program, kullanıcının onayı ile bu ayarları değiştiriyorsa, virüs yerine bir ince-ayar (tuning) yazılımından da söz etmek mümkündür. Analiz araçlarının, bu ikisi arasındaki farkı görmeleri gerekiyor.
DEVAMI:Virüs avcılarının yeni silahı: Davranış analizi
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • kendisini koruyamayan antivirus programı antivirus değildir pek çok antivirus programının crack keygen v.s mevcut free olanları tartışmaya dahil etmiyorum bile.

  Ziyaretçi
  19 Ağu 2012 03:22

 • Tabikide Tarafsız Bir Antivirüs.. Tek Başına İktidar Gibi
  MİCROSOFT SECURİTY ESSENTİALS

  Ziyaretçi
  18 Mar 2012 14:44

 • en iyisi virüs programsız :D

  Ziyaretçi
  01 Mar 2012 19:29

 • EN İYİSİ COMODOOOOOOO SUSUN:)

  Ziyaretçi
  16 Tem 2011 13:03

 • dogru söylemişşin gardas valla bak

  Ziyaretçi
  02 Mar 2011 22:11

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

40 harika duvar kağıdı!Haftanın duvar kağıtları: Masaüstünüz için yepyeni, yüksek çözünürlüklü duvar kağıtları burada!

Güneş tutulması kareleri!Haftanın duvar kağıtları: Sık şahit olmadığımız güneş tutulmalarını konu alan kareler, burada!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar