PC'nizi oyun canavarı yapacak 25 ipucu!

Grafik ayarlarını düzenleyin - 2

Sürücü ayarlarını optimize edin:
Ekran kartı sürücünüzün grafik ayarları da performansı etkileyecek seçenekler sunmaktadır.

Bunun yanında, AMD Catalyst Kontrol Merkezi, "Overdrive" adını verdiği bir hız aşırtma uygulaması içermektedir. Kasanızı açmadan yapabileceğiniz bu hız aşırtma ile grafik performansınızı bir miktar iyileştirebilirsiniz.

Bu işlemin tüm hız aşırtma işlemleri ile aynı derecede risk taşıdığını hatırlatmakta fayda var.

Ekran çözünürlüğünü düşürün:
Bu seçenek, en kolay performans artırma seçeneğidir. Fakat LCD monitörler belli bir çözünürlük için tasarlandığından, düşük çözünürlükler görüntü netliğinin azalmasına ve bulanık bir görüntü almanıza sebep olabilir. Bu yüzden çözünürlük düşürme seçeneğini değerlendirmeniz durumunda, fazla ileri gitmemenizde fayda var.

Dikey Senkronizasyon (v-synch) ayarını kontrol edin:

Gelelim şu gizemli dikey senkronizasyon (v-synch) ayarına. Dikey senkronizasyon, ekran kartınızın, monitörün gösterebileceğinden daha hızlı görüntü oluşturmasını engeller. Bu duruma, eğer çok güçlü bir ekran kartına sahipseniz veya sisteminize göre eski bir oyun oynuyorsanız düşebilirsiniz. Bu durumda bilgisayarınız oyunu çok rahat ve hızlı çalıştırmasına rağmen, yırtılma denilen ve görüntüde takılma ve atlamalara sebep olan etkiyle karşılaşırsınız.

Böyle bir etkiyle karşılaşıyorsanız dikey senkronizasyonun aktif olduğundan emin olun.

Her şeyi düşürün:
Tüm değişikliklere rağmen performans sorunu yaşamaya devam edenlere önerimiz oldukça genel ve net: Eğer herhangi bir ayarı düşürebiliyorsanız düşürün.

Örneğin, kaplama (texture) kalitesini düşürmek, bolca aksiyon sahnesi içeren oyunları hızlandırma konusunda ciddi fayda sağlayabilir.
DEVAMI:Yazılımsal çözümler
GALERİBu ücretsiz oyunlar her yerde! İşte Crysis 2'den çatışmalar!
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • böyle hatalar sımyadn kımyaya gıbı yanı denemeyle bulunur arkadaslar . anakartınızda hasar gormus olabılır uzun zamandır kullanıorsan bılgısayarı. deneye deneye bulabılırsınız

  Ziyaretçi
  05 May 2013 03:37

 • meraba arkadaşlar ben şimdi the lord of the rings war in the lord yükledim bilgisayaran ekran çözünürlügünü cok yükse yaptım ve açmadı sonra oyunu kaldırıp tekrar yükledim yine olmadı oyunun simgesine sağ tıkladım uyumluluktan 640-450 yaptım çözünürlügü ama yine olmadı oyunu katiltesi en düşük 800-600 ne yapabilirim bir bilginiz varmı?

  Ziyaretçi
  07 Mar 2013 23:08

 • zaten bilgisayarı oyun esnasında etkileyecek olanlar ilk şunlardır: işlemci, ekran kartı, ram. tabi kalitesine göre'de değişir bunlar. üstün donanımlara sahip olan bir bilgisayarınız varsa zaten anti-aliasing'i falan kapatmanıza gerek yok.

  vedat52
  31 Ara 2010 19:49

 • sayfaların özeti paraya kıyıp yeni bir bilgisayar alın.

  Ziyaretçi
  30 Ara 2010 12:13

 • yada gidin bi xbox 360 slim alın,takın dvd yi oynayın......

  ghosty
  29 Ara 2010 03:39

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar