Fotoğraflarınızı Profesyonelleştirin

Fotoğraftan Pop-art Yapma

photoshop workshop
Bu dördüncü çalışma yaprağımızda ise sizlere fotoğraflarınıza sanatsal bir değer vermenizi sağlayacak bir yöntemi anlatacağız. Popart tekniği ile resimleriniz artık Roy Lichtenstein'ın fırçasından çıkmış gibi görünecek.

İhtiyacınız olan açık renk tonlu fona sahip olan bir portre resmi. Şimdi gelelim bu resime sanatsal bir değer katmaya. Orijinali siyah beyaz olan bir resim seçin. Eğer seçtiğiniz fotoğraf renkli ise ilk iş olarak Photoshop üzerinde resmi siyah beyaz yapıp TIFF formatında farklı kaydetmek. Daha sonra Image / Adjustment menüsünden Threshold'a çevirip farklı bir isimle kaydediyoruz. Threshold değerini resminizin tonlarına göre kendiniz belirleyin. Unutmamanız gereken resimleri mutlaka "Gray scale" modunda ve "TIFF" formatında kaydediyorsunuz. Tire fotoğrafı pencerenize çağırdıktan sonra, tool paletinden Trace Tool üzerine çift tıklayın. Daha sonra Trace Tool aracıyla bütün tire fotoğrafı kaplayacak şekilde seçin. İşlem sonunda tire fotoğrafınız artık bir vektörel çizim. Sonuçtan memnun kalmazsanız işleme tire fotoğraf ile devam edebilirsiniz. Daire aracıyla alttaki gibi araları eşit noktaları eğer üstteki boyutta ise 50, 60 cm uzunluğunda olacak kadar çoğaltın. Tek bir doğrultudaki noktaları gruplayıp bu kez eşit aralıkta aşağıya doğru çoğaltın. Yeteri kadar olduktan sonra hepsini gruplayın. Tüm bunları Freehand kullanarak da oldukça başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.
Sonuç olarak sanki Roy Lichtenstein'in elinden çıkmış gibi bir resmimiz var. Bunu yapabilmek için noktaları içine gömebileceğiniz görünmeyen yani renk ve dolgu alanı "none" olan iki alan oluşturuyorsunuz. Birisi ten rengi olan alan, diğeri ise bir arka plan.
Hazırladığınız noktaları bu alanların içine yerleştiriyorsunuz. Göz akı, dudak rengi ve bir iki parlama gibi bazı yerleri isteğinize göre yapıyorsunuz.Tabi bir de yine isteğe bağlı olarak konuşma balonu ekliyorsunuz.
GİRİŞ:Fotoğraflarınızı Profesyonelleştirin
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • trace tool u gören yok mu yav

  Ziyaretçi
  03 May 2010 11:37

 • nasıl indircezz bu programı

  Ziyaretçi
  21 May 2009 16:20

 • tire fotorafını pencereden nassi çağırıyoruz. trace tool nerde ?_???? biri bana açıklasın lütfen =)

  Ziyaretçi
  19 Şub 2009 01:56

 • photoshop programı linkiyle bide pop art linki olsa daa şahane olckmş :D

  Ziyaretçi
  19 Kas 2008 09:40

 • cok basıtt acaippp süper oLdu bnmm:D:D

  Ziyaretçi
  11 Şub 2008 16:09

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

40 harika duvar kağıdı!Haftanın duvar kağıtları: Masaüstünüz için yepyeni, yüksek çözünürlüklü duvar kağıtları burada!

Güneş tutulması kareleri!Haftanın duvar kağıtları: Sık şahit olmadığımız güneş tutulmalarını konu alan kareler, burada!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar