Rehber: RAM nasıl boşaltılır?

Process Hacker

Detayları görün rami boşaltmak, sistem, hızlandırma, düzeltme,
Detayları görün
Process Hacker'da en çok bakacağınız alan Pvt. Memory yani özel bellek kısmıdır. Bu her uygulamanın tek başına kullandığu uygulamayı göstererek size daha doğru bilgi sunar. Bu çubuğa bir kez tıklarsanız en çok kullanandan en az kullanan bir sıralama yapılır.

Örneğin en çok belleği Internet Explorer ve Outlook kullanıyorsa oyun açmadan ya da başka bir işe geçmeden önce bunları kapatmakta fayda var demektir.

"MSWinext.exe" örneğini ekranda görüyorsak bunun detaylarına bakarak Bing Bar olduğunu görebiliriz. Bu gereksiz yere bellek tüüketen, eksikliğini hissetmeyeceğimiz bir eklenti ve kaldırmak oldukça faydalıdır.

Normalde birbirine benzeyen SVCHost.exe'leri de tek tek kontrol edebilir ve gerçek uygulamayı görebiliriz. Örneğin Windows Defender çok bellek tüketiyorsa daha verimli bir uygulama kurabiliriz.
DEVAMI:Daha verimli uygulamalar
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Beyler raminizi süpürmek istiyosanız elinizdeki bütün görselleri silin bu kadar basit

  Ziyaretçi
  17 Kas 2014 20:28

 • arkaşlar ne kadar saçma sapan yorumlar yapmışsınız tabili bilgisayar açıkkende ram boşaltmaya ihtiyaç var. farkında olmadan birsürü gereksiz program altyapıda devamlı çalışmakta buda ciddi anlamda hız kaybına yol açıyor görev yöneticisinde görünen programların hangisi gerekli hangisi gereksiz bilmiyorum surekli bunun kontrolünü yapıp otomatik temizleren bir program şart belki vardır henüz bulamadım Yanıtla · Beğen · Gönderiyi Takip Etmeyi Bırak · 3 saniye önce Facebook sosyal eklentisi

  Ziyaretçi
  02 Ağu 2012 03:05

 • edip yine cok komik her zamanki gibi :)

  Ziyaretçi
  30 Eki 2010 22:00

 • Bizim milletin acayip huyları var. Millet doldurmaya uğraşırken biz boşaltmaya uğraşıyoruz. Bırakın kardeşim dolu kalsın. Boşalttığınız o yeri doldurmak için Windows boşuna zaman harcayacak.

  coskunkolik
  27 Eki 2010 03:22

 • Windowsu yeniden başlatın bitti.

  Ziyaretçi
  25 Eki 2010 21:41

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar