Satınalma Rehberi: Uydu Alıcı

En doğru uydu alıcıyı seçin; evinizdeki HD televizyonunuza eziyet etmeyin!

Bu konuda okuyacaklarınız:
 1. HDTV'niz için en ideal uydu alıcı
 2. CI ve Smartcard Yuvaları Şart
 3. Hala Scart mı kullanıyorsunuz?
 4. Linux tabanlı uydu alıcılar
 5. İzlemekle kalmayın, kaydedin
 6. Medya oynatıcıya gerek yok
Yeni bir HD televizyon aldınız fakat uydu alıcınız hala SD görüntü alacak şekilde tasarlanmış. Bu gibi bir durumda elde edeceğiniz görüntüde pikselleri teker teker saymak mümkün olacaktır ve bu da gerçekten rahatsız edici bir görüntü oluşturur. Bu tür sorunların önnüe geçmek için ilk tavsiyemiz bir HD uydu alıcı almanız. Fakat burada ufak bir sorun var: Turksat 3A üzerinden HD yayın yapan kanallar, yerli platformlar tarafından şifrelenmiş durumda. Bu bağlamda ya yerli platformların size verdiği uydu alıcıya bağlı kalmalı ya da satın alacağınız uydu alıcının yerli platformlar ile uyumlu olduğuna emin olmalısınız.

Burada yasa dışı bir durum yok. Örneğin D-Smart, farklı uydu alıcılar için CI modülü satmakta. Böylece firmanın sizi kullanmaya zorladığı Next YE-15000'i kullanmak zorunda kalmıyorsunuz. Her ne kadar bu uydu alıcı gayet başarılı olsa da söz konusu kanal geçişleri ve genel performans olduğunda piyasada çok daha iyi alternatifler var.
DEVAMI:CI ve Smartcard Yuvaları Şart
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • dreambox yalan d-smart şifrelerini kıramıyor artık, dijitürk e para verilmez. geçen 40 liraya uydu chazı aldım sırf kanallar net çeksin ve diğer uyduda bulunan CCN turk Haber turk gibi kanalları izlemek için ilerleyen zamanlarda smart tv ler le birlikte yenilikler olacaktır internet üzerinden yayınlar vs. en güzel çözüm o olacak örnek ttnet tvbu

  Ziyaretçi
  09 Oca 2012 20:27

 • Iyi de ben zaten genelde Sci-Fi dizilerini izliyorum. Uyduda hicbiri yok ki. Sagolsun internet. :D

  Ziyaretçi
  05 Oca 2012 22:41

 • bende tüplü tv yi duvarın içine soktum plazma yaptım...görüntü ? oooo plazma gibi :P

  Ziyaretçi
  04 Oca 2012 17:52

 • 72 Ekran flat Tüplü televizyon satın aldım ben de, ve scart bağlantıyla kullanıyorum, aktörlerin saç tellerini sayamasam da görüntü kalitesi plazmayla başa baş. :)

  Ziyaretçi
  03 Oca 2012 23:08

 • en iyisi SUNNY NORMAL UYDULAR JET GİBİ HIZLI VEYA DIGILINE

  Ziyaretçi
  03 Oca 2012 21:34

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uçurumdan alan 7 ürün!Batmak üzere olan bir şirketi tek bir ürün kurtarabilir mi? Bu 7 efsanevi ürün, işte bunu başardı!

i3, i5, i7: Peki ama hangisi?Intel'in Core i3, i5 ve i7 işlemcilerinden hangisini seçelim; bu isimler aslında ne anlama geliyor?

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar