SP3'lü XP CD'si nasıl yapılır? (güncellendi)

Dördüncü adım: Önyüklemeli CD'yi yazma

Önyüklemeli: Nero Burning ROM ile önyüklemeli XP CD'leri hazırlayabilirsiniz. Service Pack 3 Entegre Slipstream XP CD Kurulum
Önyüklemeli: Nero Burning ROM ile önyüklemeli XP CD'leri hazırlayabilirsiniz.
Burada yapacağınız ayarlar XP CD'sinin sorunsuz çalışması için büyük önem taşıyor. Adım adım ayarları yapmaya başlıyoruz.

Sistem Diski: Buradaki "Kalıp dosyası" bölümünde ilk olarak az önce internetten indirdiğiniz veya IsoBuster ile çıkarttığınız önyükleme dosyasını "Gözat" diyerek seçiyorsunuz. Arından "Uzman ayarlarını etkinleştir"i seçin ve "Taklit etme tipi"ni "Taklit kapalı" olarak ayarlayın. Son olarak bu kısımda yüklenen sektör sayısını "4" olarak değiştirin.

ISO: Bu sekmede "Dosya sistemi" : "ISO 9660 + Joliet", "Dosya adı uzunluğu (ISO)": "En Fazla 31 Karakter 2. Seviye)" ve son olarak "Karakter seti (ISO)": ISO 9660 (standart ISO CD-ROM)" olacak şekilde ayarlanmalıdır. Ayrıca buradaki "Dizin derinliğinde 8 rehberden fazla karaktere izin ver." ve "Bir dizinde 255 karakterden fazlasına izin ver." seçeneklerini işaretlemeyi de unutmayın.

Son olarak yazdır bölümüne geçebilirsiniz. Burada da yapmanız gereken bazı değişiklikler söz konusu. İlk olarak "Yaz" ve "Diski kapat" seçeneklerinin işaretli olduğundan emin olun. Yazma hızını 16x'e getirin. Bu sayede düşük hızda yazılan disk ile hem kurulum işlemleri daha hızlı olacak hem de diskin hata verme olasılığı çok daha düşecektir. Tüm bunların yanında diskin ömrünün de uzayacağını belirtelim. "Yazım şekli" olarak da "Disc-at-once" seçtikten sonra "Tampon bellek hata koruması"nı devreye sokun. Son olarak diskten kaç adet oluşturacağınızı belirleyip bu değeri "Kopya sayısı" bölümüne yazdıktan sonra "Yazdır" komutunu vererek 2008 sürüm Windows XP'nizi kullanmaya başlayabilirsiniz.
GİRİŞ:SP3'ü CD'ye ekleyin, rahat edin!
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Windows Xp Sp3 kendisi entegre olma özelliğine sahip

  Ziyaretçi
  25 Şub 2015 15:29

 • Hocam Ben Aynılarını yapıyorum Programımda FuL Ama Yazdır Dediğim Zaman KuLLanıcı Tarafından ipTaL EdiLdi Diye bir Hata Veriyor .

  Ziyaretçi
  29 Oca 2014 12:25

 • http://forjest.blogspot.com/2013/02/windows-xp-sp3-professionel-2013-tr-iso.html ya arkadaş al link burdan iso indir ımgburn ile cd ye yaz oldu bitti

  Ziyaretçi
  26 May 2013 13:22

 • Selam. Öncelikle paylaşım için teşekkürler.Elimde sp2li windows xp professional bulunuyordu sizin anlattığınız yöntemle sp3 lü yaptım. Isobuster olmadığı için var olan XP CD'si üzerindeki ön yükleme kaydını alamadım.Sunduğunuz diğer alternatif linkide kaldırıldığı için ( İsterseniz doğrudan buradan gerekli dosyayı (2 KB) indirebilirsiniz ) cd yi tamamlayamadım. Bu konuda yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim .

  Ziyaretçi
  15 Şub 2013 00:01

 • Net framework u yüklemelisin galiba inndir den bula bilirsin kolay gelsin

  Ziyaretçi
  08 Şub 2013 16:09

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar