Windows 7'deki gizli araçlar ve seçenekler!

Sanal özel ağ (VPN) nasıl kurulur?

Bağlanmasına izin verdiğiniz PC için yeni bir hesap eklemeniz veya varolan hesaplardan birini seçmeniz gerekiyor Windows 7, ipucu, kişiselleştir, monitör, medya
Bağlanmasına izin verdiğiniz PC için yeni bir hesap eklemeniz veya varolan hesaplardan birini seçmeniz gerekiyor
Sanal Özel Ağ nasıl kurulur

1. Kapıları açın: Sanal Özel Ağ (VPN), PC'leri internetten güvenli bir şekilde birbirine bağlayabilir. Önce PC'yi gelen aramaları kabul edecek şekilde ayarlamalısınız. Ağ ve Paylaşım merkezi > Bağdaştırıcı ayarları'na gidin. Dosya menüsünü açın ve 'Yeni Gelen Arama'yı tıklayın. Uzak kişiye ait kullanıcı hesabını seçin veya yeni bir hesap ekleyin. 'İleri'ye tıklayın, 'İnternet yoluyla' seçeneğini işaretleyin ve sırasıyla tıklayın: Sonraki | Erişime izin ver | Kapat

2. Bağlantıyı kurun: Diğer Windows 7 PC'sinde sırasıyla Ağ ve Paylaşım merkezi > Yeni bağlantı kur > Çalışma alanına bağlan'a tıklayın. Varolan bağlantıyı kullanmayı isteyip istemediğiniz sorulursa, yeni bağlantı oluşturmayı tercih edin.

'İnternet bağlantımı kullan'a tıklayın, uzak bilgisar adını veya IP adresini girin, ve 'Sonraki' düğmesine tıklayın. Diğer PC'de hesabınızın kullanıcı adını ve parolasını girin, 'Bağlan'a basın.

3. Sorun giderme: Bağlanmakta sorun yaşıyorsanız firewall'unuzdan PPTP protokülünün (Point-to-Point Tunnelling) kullandığı 1723 portunu açın. Router kullanıyorsanız 'PPTP' veya 'VPN'i (veya 'VPN pass-through) etkinleştirin.

Trafiği PC'nizin yerel IP adresine yönlendirmek için 1723 portunu yönlendirecek bir kural oluşturmanız gerekebilir.
DEVAMI:IIS ile dosya paylaşımı
GALERİWindows XP'den Windows 7'ye kolay geçiş! Windows 7 tabletin gücü!
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • VPN hesabı edinmek veya nasıl kurulacağı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanuz Canlı Destek ekibimiz size yardımcı olacaktır, https://batihost.com/vpn adresinden yardım isteyebilir, ücretsiz deneme hesabı edinerek VPN'in nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

  Ziyaretçi
  30 Kas 2013 15:41

 • kardeşim herşeyi yaptım dosyayı ben kendi pc mde indiriyorum ama başka bir pc de girildiğinde sayfahata veriyor

  Ziyaretçi
  22 May 2013 00:48

 • windows 7 sistemi yavaslatıyo kasıyo :S

  ahmete
  29 Oca 2011 13:31

 • Çok büyük bir iş yapıyorsunuz.Bizim kolay kolay haberdar olamayacağımız özellikleri bizim yerimize araştırıp,bize aktarıyorsunuz.Bilgisayar Dergiciliği böyle yapılır.Yaptığnız İşte kolaylıklar dilerim.

  Ziyaretçi
  27 Ara 2010 15:52

 • Windows 7 ile ilgili en baba makaleniz bu. Emeği geçenlere teşekkürler. Boşuna CHIP Online ailesine üye olmadık.. Ama gerçekten teşekkürler hakkını veriyorsunuz.

  tahir2023
  25 Ara 2010 01:11

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar