Windows 7'yi bu ayarlarla ayağa kaldırın!

Windows 7'yi Kayıt Defteri'nde yapacağınız bu 10 basit değişiklikle çok daha iyi hale getirin!

windows 7, tweak, registry, sistem defteri, hack
Zeynel A. Öztürk
Windows 7, önceki işletim sistemlerine göre çok daha az ince ayar gerektiriyor. İşletim sistemi, ayarlarını kurcalamadan da gayet iyi çalışıyor.

Fakat bu Kayıt Defteri (Registry) ayarlarıyla yapacağınız hiç bir şey yok anlamına gelmiyor. Hala bu ayarları değişirerek ekleyebileceğiniz ilginç özellikler veya özelleştirebileceğiniz ayarlar var.

İşte Windows 7 Kayıt Defteri'nde yapabileceğiniz 10 faydalı değişiklik. Başlat menüsünü açın, arama kutusuna 'regedit' yazın, Enter'a basın ve yazımızın devamını okuyun.
DEVAMI:IE8'i kişiselleştirin, Aero Snap özelliğini kapatı
GALERİWindows 7 için 50 ipucu Windows 7 ve güvenlik
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • bilgisayarıma aero programını indirdim ama virüslü çıktı nasıl silebilirim

  Ziyaretçi
  23 May 2014 19:19

 • Menü açılışlarını hızlandırın Bu ince ayarla menü öğelerinin otomatik olarak açılmasını sağlayabilirsiniz. HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop değerine gidin, 'MenuShowDelay'a sağ tıklayın ve 'Değiştir'e basın. Değeri 100 ile değiştirdiğinizde artık menüler neredeyse anında açılacaktır. onaylıdır . kullanımında sorun yok .

  Ziyaretçi
  15 Şub 2014 21:18

 • windows 7 zaten ayaktaydı siz bunlarla hızlandıracağınızı düşünüyorsanız bence hiç uğraşmayın aksine windowsu emekletemezsiniz

  Ziyaretçi
  23 Kas 2010 16:56

 • 400ms yanlış diyen arkadaş: DWORD değeri adı da üstünde ondalık bir değer ve 400ms girmek zaten mümkün değil, ancak 400 girilebiliyor.

  Ziyaretçi
  16 Kas 2010 01:06

 • arkadaşlar bilgisayarımın masa ustundekı sımgelerın tumu sılındı ama bırtek yazıları kalmıs(örneğin bilgisayarım yazısı var ama sımgesi yok) ne yaptım ettım gerı getıremedim bana yardımcı olursanız cok sevınırım...

  civil engineering
  15 Kas 2010 21:44

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar