Windows 8 testte!

Fabrika ayarlarına dönüş

windows 8, inceleme, test, metro, modern ui

Yeni Windows'la birlikte gelen en dikkat çekici özelliklerden biri de, tekrar kurulum yapmadan, Windows 8'in ilk kurulum sonrasındaki haline geri dönebiliyor olması. Fabrika ayarlarına geri dönüşe benzeyen bu özellik, bir sorunla karşılaştığınızda, en baştan Windows 8 kurma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Aynı şekilde, dilerseniz sabit diskinizdeki müzik, video, resim gibi dosyalara dokunmadan da Windows'u ilk günkü haline getirme şansına sahipsiniz. Tüm bunlar, daha önce de bahsettiğimiz Modern UI ayar ekranında, Genel bölümünden birkaç tıklamayla yapılabiliyor.

Microsoft'un Windows 8'e eklediği yedekleme seçenekleri de son derece geliştirilmiş bir halde karşımıza çıkıyor. Artık kullanıcılar, dilerlerse sistemin o anki halinden imaj alabiliyor ve daha sonra, bu imaja geri dönüş yapabiliyor. Denetim Masası'ndaki Windows 7 Dosya Kurtarma bölümünde, yedekleme ve geri yükleme ile ilgili tüm seçenekleri bulmanız mümkün.

DEVAMI:Performans ne kadar iyi?
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Benim bilgi sayarıma tam 34 tane viriüs girmiş çok uğraştım silemedim anti viriüs prağramımda var faydası olmadı şimdi fabrika ayarlarına geri dönmek istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim YAŞAR BOZKURT

  Ziyaretçi
  23 Kas 2014 23:58

 • Ws 9 cikipta tutmassa gorun tavernayi senligi .ws 9 cikmasini bekliyorum ozaman bilgisayar almayi dusunuyorum.

  Ziyaretçi
  28 Oca 2014 23:23

 • @28 Oca 2014 23:23 8.1 i kurdum pes 2013 vram gpu yapılamıyor oldu ne iş

  Ziyaretçi
  04 Mar 2014 03:35

 • merhabalar.. w 8 iki ay evel kurdum gecen haftada w 8.1 kurdum uzun yıllardır işletim sistemlerini kullanıyorum w98 da dahil. diyebilirimki w 8 bence microsoftun en başarılı işletim sistemidir.şikayet edenleri anlamaya çalışıyorum ama ne yalan diyim anlıyamıyorum.tam olarak sorun nerde? açık olmamışsınız.bir işletim sisteminde aslolan hızdır ve hatasız çalışmasıdır. w 8.1 de hic bir uyumluluk sorunu açılış ve kapanışlar 6 ile 9 saniyede gercekleşiyor.gorsel olarakda harika baslat menusune gelince zaten isterseniz googleden aratıp bulup programlarınızı kurabilirsiniz. ornegin clasikshell diye yazarsanızda olur.bill gate amcamızı ve teknisyenlerini bu sefer gercekten tebrik ediyorum :) daha evel vista denemistim sadece 36 dakika tahammul etmiştim

  Ziyaretçi
  03 Ağu 2013 17:05

 • Yorumları ve ilk yorumuda okudum, fakat bir kişide hangi işletim sistemi en iyi işletim sitemi olduğunu, açıkçası doğruyu söylememiş. En iyi işletim sistemi Windows xp Profesyonel sp2 ve sp3.. Windows 7, W xp Pro gibi değil, zaten onun gibide olacak gibi durmadı hiçbir zaman. WWindows 7 stabil çalışıyor demişler, yanlış, w xp pro kadar stabil değil, hala program uyumsuzlukları ve normalde çalışması gereken programların çalışmaması gibi sorunları olmakta zaman zaman.. Windows 7 Ulrimate ilk çıktığı zamanlarda kullanılamaz durumdaydı, tabiki biraz düzeltmeler yapıldı bunları inkar etmiyorum ama windows xp pro kadar iyi çalışmadığı açık ve net ortada. Windows 8'den söz etmek bile istemiyorum, internette kullanmaya kalkıp pişman olanlarmı desem, o çalışmıyor bu çalışmıyor diyenlermi desem, buradaki gibi çizgi filmi andıran yapısı var diyenlermi var desem.. Bence Windows 7'yi kullanmak için nasıl birkaç yıl beklediysek Win 8'ide kulllanmak için zamana ihtiyacımız var derim. Saygılar. (Bilgisayar teknisyeni).

  Ziyaretçi
  05 Şub 2013 10:20

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar