Bilgisayarınızın performansını artırın!

Başlangıçtaki programları kaldırma

hdd, hız, pc, yazılım, antivirüs, adware, windows
Bilgisayarların pek çoğunda başlangıçta yüklenen gereğinden fazla program vardır. Bu programların çalışıyor olduğunu çoğu zaman görmeseniz de, bir kısmının çalıştığını Windows saatinin bulunduğu çubuktan kolayca görebilirsiniz.

Bu tür programları başlangıçtan kaldırmanız bilgisayarınızın açılışını fazlasıyla hızlandıracaktır. Yalnız burada özellikle bir noktayı vurgulamamız gerek: Burada yapmamız gereken bu programları sadece Windows'un başlangıcından kaldırmak ve bu suretle başlangıç hızını göreceli olarak arttırmak. Bunun dışında bu programları bilgisayarınızdan kaldırıp kaldırmamanız tamamen size kalmış.

Başlangıçtaki programların bir listesine ulaşmak için Başlat/Çalıştır'a girin ve tırnak işaretleri olmaksızın 'msconfig' yazın. Açılan pencereden 'Başlangıç' (Startup) sekmesine gidin. Karşınıza Windows açılırken yüklenen programların bir listesini göreceksiniz. Burada gereksiz olan programların kutucuklarındaki işareti kaldırarak Tamam butonuna basın. Bu işlemin ardından Windows, bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir. Bilgisayarınız tekrar açıldığında artık elediğiniz programlar Windows başlarken yüklenmeyecektir.

Yalnız bilgisayarınıza istemeden bir zarar vermemeniz için, sistem konfigürasyon aracının diğer ayarlarını değiştirmemenizi öneriyoruz.
DEVAMI:Windows'unuzu güncel tutmaya özen gösterin
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • bunu hp yparsak daha fazlamı olur

  Ziyaretçi
  03 Oca 2014 21:01

 • İşlemi yaptım ancak yeniden başlatma gibi bir şey istemedi ?

  Ziyaretçi
  15 Tem 2013 15:15

 • s.a başlangıçtaki başlatılan programların tümünün tikini kaldırsak sorun yaratırmı yani başlangıçta başlayan programları başlatmasa...

  Ziyaretçi
  28 Haz 2013 21:03

 • arkadaslar defraggler diye bir program var diskleri birlestiriyor parcalanmis dosyalari iyilestiriyor pc dahada hizlaniyor tavsiye ederim ayrica islem sirasin deayli bilgi veriyor...!

  Ziyaretçi
  31 May 2013 22:12

 • raıd yapın en iyi performansı sağlamak adına 500 gb lık bir harddisk ile

  Ziyaretçi
  02 Nis 2013 14:54

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar