Navigasyon cihazı seçmenin incelikleri

Neden navigasyon cihazı almalısınız?

navigasyon cihazı, navigasyon satın alma rehberi, GPS teknolojisi

Navigasyon cihazları üç ana unsurdan oluşuyor. Bunlar donanım (cihazın kendisi) harita sağlayıcı ve harita okuyucu yazılım. Üçü bir araya gelmeden bir navigasyonun varlığından bahsedilemez. Şöyle ki, donanım olmadan zaten eldeki veriler bir işe yaramayacaktır. Sadece haritaya sahip olmanız da size büyük ve katlanabilir tipteki standart haritalara göre pek bir şey sağlamayacaktır. Dijital bir haritaya sadece bilgisayarınızdan veya varsa yetenekli bir telefondan bakabilirsiniz. Ancak işin içine harita okuyucu yazılım girdiğinde kavram ortaya çıkmaya başlıyor. Yazılımın görevi cihazın aldığı konum sinyallerine göre haritayı okumak ve yorumlamak. Örneğin; evinizden iş yerinize gideceksiniz. Navigasyon cihazınızı açtığınızda kısa bir bekleme süresinden sonra yeriniz harita üzerinde gösteriliyor. Gidilecek istikamet olarak iş yerinizi belirlediğinizde seçimlerinize ("En Hızlı" veya "En Ekonomik" gibi) bağlı olarak rotanız çiziliyor. "En Hızlı" seçimlerde rotanız daha ziyade geniş yollar ve otobanlar üzerinden tanımlanırken, "En Ekonomik" seçimde ise size en az yakıt tükettirecek yollar kapsama alınıyor. Tabii dolambaçlı yolların sonrasında yolculuk sürenizin uzayacağını baştan kabul etmiş oluyorsunuz.

DEVAMI:Alışınca vazgeçmesi zor
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Valla bende samsung galaxy 10.1 tablet var naviasyon da var ama internet kesilinde oda kesiliyor en iyisi profesyonel olanlardır. Bunun için n11.com da güzel modeller var. Ben Filo Sistem diye bir firmayla görüşmüştüm daha önce 150 tl ye bile profesyonel bir ürün alabilirsiniz.

  Ziyaretçi
  31 Ağu 2014 18:55

 • Peki hangi markayı tavsiye edersiniz,Piranhanın Türkiye haritası çok eski (3-5 yıl önce yapılan üst geçit görünmüyor,Eski ankara yolunu görmüyor,Otabanı görüyor Niğdeye rota çizdirdiğimde Silifke Sertavul geçidinden rota hesaplıyor 500-Km mesafe oysa Mersin -Niğde arası 180 küsür Km.) servise sorduğumda yazılım yenilemeniz gerek dedi

  Ziyaretçi
  10 Nis 2014 19:16

 • GARMİN ON NUMARA BAŞARSOFT TÜRKİYEDE KALİTELİ GOOGLE DAHİL BAŞARSOFT HARİTALARINI KULANIYOR GARMİN NUVİ 50

  Ziyaretçi
  07 Şub 2014 18:19

 • MRB, KARDEŞ BEN DE GARMİN NUVİ 40 KULLANIYORUM. HİÇ MEMNUN DEĞİLİM, KISA OLAN YOLU HER ZAMAN TERCİH EDİYOR, BU KISA OLAN YOLLAR DA BAZEN STABLİZE VEYA BOZUK YOL OLABİLİYOR. AMA YİNE DE O YOLU TERCİH EDİYO. BANA YOL TERCİH HAKKI VERMİYO, BEN HER ZAMAN ASFALT YOLU TERCİH ETMESİNİ İSTİYORUM. BANA BU İMKANI VERMİYOR MAALESEF... SAYGILARIMLA

  Ziyaretçi
  02 Eyl 2014 14:47

 • iki sene önce piranha sigma almıştım. ilk aylar iyi randımanlı. ondan sonra dokunmatığı bozuldu. sorun makınede değil bende. bukadar olumsuz yorumlara aldırmadan pıranha aldım. sakın ola ekranı kapasitif olanından başka navıgasyon olmayın. ben şimdi başka aldım. reklam olmasın diye ismını vermiyorum. şimdilik gayet iyi. yeni alacaklara : 5 inç olsun. dokunmatiği kapasitif olsun gerisi onemli değil. bu alet araçlarda kullanılır. varmı bilmıyorum arkasında kemera olanı çok iyi olurdu. araç kamerası olarakda kullanılır. istanbul için: her arabada bulunması gerek. biraz uzun oldu. saygilar.

  Ziyaretçi
  28 Kas 2013 03:16

Siz de yorumunuzu yazın

EN ÇOK SATANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dijital Hayat İpuçları

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar