1992'den Apple'a şok

0 100

Apple'ın son patenti geçersiz olabilir.

Apple'ın geçtiğimiz günlerde aldığı dokunmatik ekranlarda sağa veya sola kaydırarak açma patenti 1992 yılından bu video ile tehlikede
3 yıl önce CHIP Online yükledi
1992 yılından kalan bu video, dokunmatik ekranlarda düğme özelliklerinin nasıl yapılacağını anlatan Maryland Üniversitesinden Catherine Plaisant'ın tanıttığı teknoloji. Apple geçtiğimiz günlerde yine dokunmatik ekranlarda yatay kaydırarak ekranı açmayı sağlayan teknolojinin patentini almıştı. Yasalara göre, eğer bir ürün daha önceden başka birileri tarafından kullanılıyorsa veya sunulmuşsa veya yayınlanmışsa, patentin cezai yaptırımı bulunmuyor.
Daha fazla bilgi göster
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • 200-250 dolar kontratlı fiyatı.Yanlış bilmiyorsam operatörünü değiştiremiyorsun hep aynı operatörü kullanmak zorundasın.Kontratsız fiyatı 700 dolar civarında.

  Ziyaretçi
  27 Ağu 2012 22:21

 • patent troll apple :) baboli ben dikdörtgen çerçeveli telefon yaptım bu şeklin patentini alayım :D

  Ziyaretçi
  27 Ağu 2012 22:20

 • birisi apple urunlerinin pahali oldugunu yazmis ama soyle bir durum var abd de i phone fiyatlari 200-250 dollar civari ama is turkiyede farkli yani anlicaginiz pahali olan turkiyedeki vergiler ve ithalatci firmanin kar payi...

  Ziyaretçi
  13 Oca 2012 11:50

 • Ziyaretçi yazmış:
  Bu patent sorununu yanlış anlıyorsunuz. Kimsenin Apple veya ürünleriyle bi alıp veremediği yok. Apple bu patentleri çerçeveletip asmak için almıyor. Ucu açık ya da çok genel tarifleri olan ya da örnekte olduğu gibi kendi icadı olmayan patentler ile diğer firmaların önünü tıkıyor ya da ücret ödemeye zorluyor. Eğer piyasada rekabet olması, teknolojinin daha hızlı ilerlemesi isteniyorsa bakkaldan sakız alır gibi patent almanın önünün kesilmesi gerekiyor.
  ---------------------------------------------------------------
  Tabiki sakız alır gibi patent alacaksın, almazsan büyük firmaların oyuncağı olacağın gibi yeni patentler için para da kazanamazsın, üstüne üstlük birde bu bizim patentimiz diyerek üstüne bile otururlar bu devirde.

  Ziyaretçi
  12 Oca 2012 17:33

 • Bazilari dokunmat ik ekranin apple ile ciktigini saniyor herhalde burada. Stylus ile kullanilan cihazlar 20 yildir var. Bunlar parmak ucuyla da kullanilabiliyordu. Aplle bunlari gelisen islemcilerin de yardimi ile siradan insanlarin kullanacagi hale getirdi.

  Ziyaretçi
  18 Ara 2011 22:03

Siz de yorumunuzu yazın