Özgeçmiş Hazırlama Sanatı

İş bulmanın yolu etkileyici bir özgeçmişten geçiyor.

Metin Hizaları ve Kaydetmek

5- METİN HİZALARI

CV'nizi biraz daha güzelleştirmek için metni belli hizalama kurallarına uygun hale getirebiliriz. Bunu yapmak için klavyedeki Q harfinin solunda yer alan "Tab" tuşunu kullanabilirsiniz. Önce işaretçiyi hizalamak islediğiniz satırın ilk kelimenin başına gelirin ve hemen ardından "Tab" tuşuna basın. Diğer tüm kelimeler için aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz.

6- KAYDETMEK

CV'nizi hazırladıktan sonra kaydetmeyi unutmayın. İşe araç çubuğunun sol tarafında bulunan disket simgesini tıklayarak başlayabilirsiniz. Yeni bir pencere açılacak ve belgeye vermek istediğiniz isim sorulacaktır (örneğin; "Ayşe'nin CV'si"). Eğer bu pencerede herhangi bir değişiklik yapmazsanız, CV'niz "Belgelerim" klasörüne kaydedilecektir.

İPUCU: ŞABLONLAR

Özgeçmiş hazırlarken Microsoft Word'un size sunduğu şablonlardan da yararlanabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Gerçekten çok güzel hazırlanmış bir yazı.Teşekkürler CHIP!

hakkaten çok güzel olmuş. özellikle öz geçmiş yazmayı hiç bilmezdim. şimdi hazır özgeçmişi doldurmak güzel oluyor. teşekkürler CHIP :)

çok işime yarıcak:)))

CV yazmakla uğraşmak yerine, sihirbaz kullanarak oluşturmak isteyen kullanıcılar için güzel bir alternatif buldum; onlinecvim adındaki sitenin çok güzel şablonları var cvinizi online ortam da yayınlayabiliyor.Cvnizi mail içeriğine ekleyerek mail atabiliyor.Ayrıca farklı şablonlarda cvnizi word veya pdf formatında oluşturabiliyorsunuz.Şablonlarıda klasik word şablonlarına göre daha güzel ve renkli

Merhaba, Yurt dışında kullanılmaya başlanan sosyal cv formatı için şu blog yazısını okumanızı tavsiye ederim. Bir kaç adımda görselliği ön planda çok güzel cv'ler hazırlanabiliyor. Başvuruda bulunacağınız şirkete, normal cv'nize ek olarak sosyal cv'nizi de vererek fark yaratabilirsiniz. Aşağıdaki linkte detaylı açıklamaları ve örnek görüntüler mevcut. http://www.normalisgood.net/vizify-sosyal-cv-uygulamasi/

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir