Word Sayfalarını Numaralandırmak

Her sayfaya numara vererek Word dökümanlarınıza profesyonel bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Word'de Sayfalara Numara Vermek

WORD'DE SAYFALARA NUMARA VERMEK

1- Word programını çalıştırın ve ekranın üst bölümünden "Ekle" menusunu açın. Bu menünün içerisinde "Sayfa Numaraları" seçeneğinin yer aldığını göreceksiniz. Bu seçeneğin üzerine tıklayın. Böylece sayfalarınızı numaralandırmak için ilk adımınızı atmış olacaksınız.

2- "Sayfa Numaraları" isimli yeni bir diyalog penceresi ile karşılaşacaksınız. Öncelikle sayfa numaralarını sayfanın neresine yerleştirmek istediğinize karar vermelisiniz. "Konum" menusunu kullanarak "Sayfa altı" ya da "Sayfa üstü" seçeneklerinden birisini seçin. Numaraların solda mı, sağda mı, yoksa ortada mı olacaklarını ise "Hizalama" menusunun yardımıyla belirleyebilirsiniz. Numaranın ilk sayfa üzerinde görünmesini istemeyenler, "Numarayı ilk sayfada göster" kutusunun işaretli olmamasına dikkat etmeliler.

3- "Biçim" düğmesine tıkladığınızda, yeni bir pencerenin açıldığını göreceksiniz. Bu pencerede sayfa numaralarının nasıl görüneceklerini belirlemeniz mümkün. Örneğin Romen rakamlarını kullanabilir ya da sayı yerine harfleri tercih edebilirsiniz. Numaralandırma işleminin hangi sayfadan başlayacağına da yine bu pencerenin yardımıyla karar vereceksiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

word bilmeden yazı yazılmaz.

teşekürler anında yardım anında teşekkür...

bu bilgiler oldukça zaman kazandırıcı:)

Aynı dosya içinde iki farklı sıra numarası verebilir miyiz. diyelim ki ilk beş sayfada numara olmayacak, ikinci beş sayfa roma rakamlarıyla, sonraki sayfalar da normal rakamlarla olacak. bunu tek bir wodr dosyası içinde yapabilir miyiz? Bilen biri var mı acaba?

aynı dosya içerinsinde farklı rakamlar koymaya çalışıyorum ama olmuyo.roma rakamları sayfanın alt ortasında normal rakamların sağ üst köşede olmasını istiyorum.kesme işlemini de yaptım fakat sayfanın hem başına hem sonuna aynı rakamlar geliyo.lütfen biri yardım etsin bana.

merhaba
word belgesinde yazdığımız üstbilginin, izlerken ve print ederken, sonraki sayfalarda görünmesin.
bunu yapmak mümkün mü?

ÇOK FAYDALI OLDU . GERÇEKTEN TEŞEKKÜR EDERİM .
İYİ ÇALIŞMALAR. . .

gerçekten çok faydalı bilgiler emeğinize sağlık

bende ilk 8 sayfaya numara vermeyecem ama olmuyo

Aynı dosya içinde iki farklı sıra numarası verebilir miyiz. diyelim ki ilk beş sayfada numara olmayacak, ikinci beş sayfa roma rakamlarıyla, sonraki sayfalar da normal rakamlarla olacak. bunu tek bir wodr dosyası içinde yapabilir miyiz? Bilen biri var mı acaba?

sayfa numaraları hep sağda yada solda değilde kitaplardaki gibi nasıldış köşelerde nasıl yapabilirim bilen varsa yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

Sayfalara numara veriyorum ama sırayla gitmiyor 2'den 18' e atlıyor bazı sayfalara numara vermiyor bile yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Elinize sağlık

Hangi sayfadan itibaren numara verecekseniz oraya Kesme atın. Sonraki Sayfaya seçeneğini tıklayın. Bundan sonrası istediğiniz gibi olur, ancak sayfa numaraları ayarlarını tıklayıp kaçtan başlatacaksanız onu girin. Önceki bölüme numara attıysa onları da silin.

arkadaşlar acil yardım :S ilk 16 sayfama roma rakamı yapmam lazım 17.ci sayfam 1 den başlamalı ama programım otomatik atıyor ve değiştirme yaparsam hepsine aynı sayfa nosunu uyguluyor.. :S

kesme atma nerden oluyo bi de sonraki sayfa hangi kısıımda

ben her sayfaya bir sonra ki günün tarihini atmak istiyorum nasıl yapabilirim. örnek; ilk sayfada 15.06.2014 ikinci sayfa 16.06.14 üç 17.06.2014 .....

sayfa numarası eklerken 1 tanesini değiştirmek istediğimde diğerleride değişiyor hepsi aynı numara oluyor bir türlü isteğim sırayı oluşturamıyorum.

sayfa numarasının rengini nasıl değiştirebilirim acill yardım!!

MENÜ DEN PARAGRAF DA OLAN NUMARALANDIRICI NIN SAĞ TARAFINDAKİ OK A TIKLAYIN YENİ NUMARA FORMATLAYICIYA TIKLAYIN VE AYARLAYIN

yatay sayfaya dikey sayfa numarası vermem lazım ancak olmuyor.bilen varsa yardımcı olabilir mi lütfen

30.sayfadan snra tablo eklemek için sayfayı yatay yapmam gerekti ve 30.sayfadan snra sayfa numaraları 31, 32.. değilde 1,2,3... şeklinde devam ediyor nasıl düzeltebilirim acilll

merhaba büyük bir sorunum var tezimi hazırlıyorum fakat sayfaları tek tek numaralandıramıyorum .15 sayfayı 1den 15e kadar numaraladım ama öncesindeki ve sonrasındaki belgelerimi roma rakamıyla numaralandırman gerekiyor nasıl yapabilirim

teşekkür ederim çok işime yaradı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir