Windows'un Sesleri

İşletim sisteminizin kullandığı farklı ses efektleri.

Ses Düzeni

SES DÜZENİ

Açılan yeni pencerede göreceğiniz "Ses Efekti" sekmesinde, Windows'un kullandığı ses efektlerini düzenlemek için gerekli her türlü seçeneğe yer verilmiştir. "Ses Düzeni" menüsünden "Sessizi seçerseniz, Windows ses efekti kullanmadan, yani tamamen sessiz bir biçimde çalışır. Eğer ses kartınız yoksa veya sessiz bir ortamda çalışmanız gerekiyorsa, bu seçeneği tercih etmenizde yarar var.

Aynı menü içerisinde, "Windows Varsayılan" seçeneği de yer alır. Bu seçenek, Windows'un önceden belirlenmiş standart ses efektlerini kullanması anlamını taşır. Yani işletim sisteminizi ilk kez kullanmaya başladığınızda duyduğunuz sesler, tekrar devreye girecektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

gercekten güzel biruygulama olur.... Çünkü bilgisayarınızın açılıp, kapanması ve dger seslerini kendimiz seçe biliyor olmamız çok güzel. Düşünün bilgisayarınız sizi yansıtan bir ayna.. Şizcede güzel bir uygulama degilmi ?

Bilgisayarımızı kişileştirme adımlarından biride ses efekleridir ,windowsun bize sağladığı güzel bir olanak.

Gizemli_Repci sana katılıyorum gercekten gzl bir uygulama kend bilgisayarımdan benim istedigim ses tonun cıkmasını isterim :-)

Evet arkadaşlar hepinize katılıyorum. Ama burada "CHIP" yöneticilerinede konuyu bukadar güzel ve detaylı bir şekilde bizlere ulaştırdıkları içinde hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.

ewet bencede çok güzel bi uygulama:)

Hatta arkadaşlar bu sesleri komple yenileyebilirsiniz de. Bildiğim kadarıyla bu dosyalar sisteminizde C/Windows/Media dosyası içinde tutuluyor. Buraya yeni .wav uzantılı dosyalar(tabi çok uzun olmamak kaydıyla) ekleyerek sistem seslerini tamamen özelleştirebilirsiniz.

bazı ayarları bilmem iyi oldu

valla ben vista kullanıyorum bende öle bişe yok

ARKADASLAR SERTİFİKA NASIL GELİYO POSTAYLAMI..Bİ BİLGİLENDİRİRSENİS SEVİNİRİM

bende niye caloışmıyoooo

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir