crixallis31

KMPlayer Sağ'daki Menüden kurtulun

Yeni Kmplayer ile gelen reklamların bulunduğu yan menüden kurtulmak için

NOT: Öncelikle değişiklik yapacağınız dosyanın bir yedeğini bir köşeye kaydedin.Hatalı kaydederseniz başınır ağrır ona göre.

Sizde benim gibi yeni kmplayer ile yeni gelen sağ tarafta bir pencerenin açılıp reklamların olduğu menüyü beğenmeyip kalabalık olarak görüyorsanız. "c:/windows/system32/drivers/etc/" klasörüne girip "hosts" dosyasını not defteri ile açıp en alta 127 ile başlayan satırın altına tırnaklar hariç

"127.0.0.1 player.kmpmedia.net" 

ardından kaydedin.Windows 7 ve 8'de (muhtemelen Vistada da) bu değişikliği yapabilmek için öncelikle not defterini yönetici olarak açmanız ardından "dosya>aç" yolunu kullanarak ya da "ctrl+o" kısa yolu ile hosts dosyasını bulup açmalı işlemleri bitirdikten sonra kaydetmelisiniz.

Vmware "incorrect vmx86.sys" hatası çözümü

Özetle Comodo kullanıyorsanız "vmware-vmx.exe" dosyasına elle izin vererek bu sorundan kurtulabilirsiniz

Eğer comodo güvenlik duvarı (ya da internet security tarzı komple set) kullanıyorsanız bu hata gereken bir izni vermemekten kaynaklanıyormuş.Sorunu çözmek için comodo'yu açın defense>defans settings> execution settings yolunu izleyin oracan exceptions a tıklayıp "C:\Program Files (x86)\VMware\VMware Workstation\vmware-vmx.exe" ayrıca "C:\Program Files (x86)\VMware\VMware Workstation\x64\vmware-vmx.exe"

izin verin tabi benim işletim sistemim 64 bit olduğundan bu izinleri verdim sizde program files(86) değilde sadace "Program Files" dizinin içindedir özetle vmwarenin kurulu olduğu dizine gelip "vmware-vmx.exe" isimli exe dosyasına izin vermeniz yeterli olacaktır.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

eBoostr Resimli Anlatım

Yakınlarımdaki takaza pc'ye sahip ve bu işten fazla anlamayanlar için açtım konuyu bu konunun amacı ne diye saçma yazılar yazmayın.


Jdownloader "ssl download are .."hatasına çözüm

"ssl download are only available for rapidpro customer" hatasının çözümü için

Jdownloader>>ayarlar>>Takma Birimler & eklentiler>>Barındırıcı & Premium>>Rapidshare.com olanı bulup çift tıklayın alttaki pencereden Use Secure Communication over SSL(Double traffic will be charged) yazan yerdeki tik'i kaldırın.Bendeki sorun böyle çözüldü umarım sizinkide çözülür.

Ekleme:Ziyaretçilerden biri Rapid hesabına girip en alt sağdaki "SSL ON" yazısını "SSL OFF" olacak şekilde değiştirdiğinizde sorunun düzeldiğini bildirdi sorunu giderip gidermediğini denemedim ama işe yarayabilir deneyince kesin sonuç bildiririm ama yorum olurda arkadaşımızın bildirisi aşağılarda kaybolur diye burayada yazayım dedim.

runtime error 216 at 004041EE hatası

Eğitim programları gibi yazılımlarda bu hatayı alırsanız eğer.

İnternet explorer için flash player'inizin kurulu olup olmadığını kontrol edin.Az önce bir forumda arkadaşın sorunu böyle çözüldü belki sizin sorununuzun çözümüde ie için flash player kurmak gibi basit bir çözümden ibarettir.