DeJaVuu

idda sistem nasıl oynanıyor

idda

Sistem Nedir? Sistem kazanma şansını artıran bir özelliktir. Sistem oynayarak seçtiğin maçları içeren farklı kolonlar oluşturuyorsun. Oluşturduğun kolonlar kazanma şansını ve kupon bedelini artırıyor. Doğru tahminlerini içeren kolonlar kazanıyor. Sistem Nasıl Oynanır? Diyelim ki 5 maça tahminde bulundun. 4 doğru tahminin olsa bile kazanmak için Sistem Alanı’nda 4’ü işaretliyorsun.

Sistem Tablosuna bakarak 5 farklı kolon oluşturduğunu görüyorsun. Bu durumda 5 maçtan 4 tanesini doğru tahmin etmen kazanmana yetiyor.

Kupon bedelini hesaplamak için: Üretilen kolon sayısı x Kolon bedeli: 5 x 1 TL = 5 TL

Kazancını ise şu şekilde hesaplıyorsun: Kazanan kolon bedeli x Doğru tahmin edilen maçların oranları 1TL x 1.35 x 2.10 x 3.20 x 1.50 = 13.61 TL

Diyelim ki oynadığın bu kuponda tahminde bulunduğun maçların oranları ve sonuçları da (1-0-2 cinsinden) aşağıdaki gibi olsun:


Oynadığın bu kuponda Sistem Alanı’nda 4’ü işaretleyerek 4’lü maçlardan oluşan 5 farklı kolon oluşturmuş oluyorsun. Bu maçlardan 1 tanesini doğru tahmin edemesen bile Sistem Alanı’nda 4’ü işaretlediğin için yine de kazanıyorsun.

Unutma bu kuponda Sistem Alanı’nda 4’ü işaretlemeseydin kazanamayacaktın. Sistem tablosunun incelikleri...
Sistem Alanı’nda yaptığın işaretleme ile oluşan kolon sayısını Sistem Tablosu söyler. Sistem Alanı’nda işaretlediğin sayıyla tahminde bulunduğun maç sayısının kesiştiği nokta üretilen kolon sayısını verir. Örneğin 6 tane maç tahmini yaptın ve Sistem Alanı’nda 4’ü işaretledin. Bu durumda kuponunda 15 kolon üretilir ve 15 kolon bedeli ödersin.


İpucu:

Sistem oynayıp bütün maçları doğru tahmin edersen Sistem’siz oyundakinden çok daha fazla kazanç elde edersin. Bunun için tahminde bulunduğun maç sayısını Sistem Alanı’nda işaretlemelisin. Örneğin 7 maça tahminde bulunduysan Sistem Alanı’nda 7’yi de mutlaka işaretlemelisin. Bu durumda sadece 1 kolon bedeli daha fazla ödeyerek bütün oranların çarpımı kadar ek kazanç elde edersin. 
Sistemde BANKO Oyunu 


BANKO Sistem oynarken kupon bedelini daha düşük tutabilmek için kullanılan bir özelliktir. Sistem oynarken sonucunun garanti olduğuna inandığınız maç ya da maçları BANKO işaretleyerek Sistem dışında tutar ve kuponunuz için daha az ödersiniz. Herhangi bir maça BANKO oynayabilmek için tek yapmanız gereken kupon üzerinde seçtiğiniz maçın bulundugu maç satırında yer alan B (BANKO) kutucuğunu işaretlemek. BANKO oynamak işte bu kadar kolay.

Sistem’li ve BANKO’lu oyun nasıl oynanır?  
Diyelim ki 5 maça tahminde bulundun ve 5 maçtan sonucuna güvendiğin 1 maç için (B) kutucuğunu işaretleyerek Banko oynadın. Bu durumda Sistem kalan 4 maç üzerinden yapılır.

Banko’nun dışında kalan 4 maçın sadece 3’ünü doğru tahmin etsen de kazanabilmen için Sistem Alanı’nda 3’ü işaretliyorsun. 

Bu durumda Sistem Tablosu’na bakarak oynadığın kuponda 4 farklı kolon oluşturduğunu görüyorsun ve 5 yerine 4 kolon bedeli ödüyorsun.

Unutma kazanabilmen için Banko oynadığın maçı yada maçları mutlaka doğru tahmin etmen gerekiyor. 
İpucu: 
Sistem oynayıp bütün maçları doğru tahmin edersen Sistem’siz oyundakinden çok daha fazla kazanç elde edersin. Bunun için tahminde bulunduğun maç sayısını Sistem Alanı’nda işaretlemelisin. Örneğin 7 maça tahminde bulunduysan Sistem Alanı’nda 7’yi de mutlaka işaretlemelisin. Bu durumda sadece 1 kolon bedeli daha fazla ödeyerek bütün oranların çarpımı kadar ek kazanç elde edersin.
 
m/M Nedir? Nasıl Oynanır? 
m/M Minimum / Maksimum kelimelerinin kısatılmasıdır. 
m/M kutucuğu kuponunuzda Banko işaretlenmiş maç var ise Sistem 0 olarak çalışır. Sistem 0 banko maçlarınızda oluşan bir kolon oluşturulmasını sağlar.
m/M kutucuğu kuponunuzda 12 adet maç işaretlediyseniz Sistem 12 olarak çalışır.


Unutmayın: 
• Sistem oynarken sadece BANKO oynadığınız maçlar tuttuğunda da kazanmak istiyorsanız Sistem Alanı’nda 0’ı işaretleyin!
• Sistem oynarken Sistem Alanı’nda 0’ı işaretleyebilmeniz için BANKO oynadığınız maçların MBS’yi (Minimum Bahis Sayısı) sağlaması gerekir. Yani Sistem 0 oynayabilmeniz için MBS’si 4 olan maçtan en az 4 tanesine tahminde bulunmanız gerekir.
• Sistem Alanı’nda 0’ı işaretlerseniz sadece 1 kolon bedeli ödersiniz.
• m/M kutucuğu kuponunuzda banko maç var ise Sistem 0 ya da 12 maç işaretleme yapılmışsa Sistem 12 olarak çalışır

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

3 maç onadım 1 bonko tuttu gerisi yattı

Şaka mısın sadece banko tuttu die inteltek sana para mı ödeyecek

6 mac yaptım 5 tanesi geldı sistem 6 isaretledim ama para alamadım

Sen de yorum yaz

Takip Edin

 

Tüm Yazılar