Orhan Deniz Kaplan

orhandenizkaplan@outlook.com

Windows Defender'ı Devredışı Bırakmak (Windows 8)

Windows Defender'ı Devredışı Bırakmak (Windows 8)

Windows Defender'ı Devredışı Bırakmak (Windows 8)

Microsoft yayınladığı windows 8 işletim sistemi ile ücretsiz olarak "Windows Defender" adında bir uygulama sunuyor. Bu uygulama sayesinde çok gelişmiş olmasada bilgisayarınız çeşitli zararlı yazılımlara karşı korunmaktadır. Fakat bu uygulamadan ziyade gelişmiş bir antivürüs firmasının yayınladığı programları kullanmanızı öneririm.

Eğer bilgisayarınıza antivirüs programı yüklediyseniz, Windows Defender'ı sisteminizin daha hızlı çalışması için devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları sıra ile takip etmeniz yeterli olacaktır.

Aşama 1 : "Control Panel" (Denetim Masası) nı açın ve "Windows Defender" kısmına tıklayın.

Aşama 2: Daha sonra karşınıza gelen pencerede gördüğünüz gibi "Settings" sekmesinde bulunan "Administrator" yazısına tıklayın ve sağ tarafta çıkan "Turn on Windows Defender" yazısının yanındaki işareti kaldırın. Hemen ardından "Save changes" diyerek değişiklikleri kaydedin.

Aşama 3: Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra Windows Defender'ın kapatıldığına dair bilgi veren pencere karşımıza gelecektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

peki daha sonra nasıl açacağız defender kapatıldı bilgisayarınızı izlemiyor diyo

daha sonra ne yapacağımız konusunda bilgi sahibi olan var mı *

açmak için tekrar administor (yönetici) kısmına gelip kaldırdıgınız işareti yerine koymanız gerekmekte(en azından ben bu şekilde acıyorum)

@28 Ağu 2013 22:42 oraya nasıl gelıcez ama

Çok Teşekkürler

windos 8 defenderi kapattım.geri aktive etmek istiyrn.nasıl yapıldıgını bilen var mı?

win 8 de eylem merkezinden açabilirsiniz(sağ alt köşedeki bayrak işareti) admin sende bişeyi yapıcaksan tam yap aratıyosun bize.

yaw abi bu defen der midir defandermidir benim oyun oynamama karşı geliyo mesela ben metin2 oynuyorum bu şey çıktı pc de metin2 viris bilmem ne falan diyo nasıl bu defenderi çevrim dışı bıraka bilirim

@13 Haziran 2015 18:49 indirdiğin şey virüslü çünkü, uyarıyor seni. Ancak yukarıdaki gibi denetim masasına girip köşedeki arama kutusuna "windows defender" yaz, programı aç. sol menüden en alttaki yöneticiye gir. oradaki kutucuğu işaretlersen programı tekrar aktif etmiş olursun.

erişim engellendi hatası veriyor bende kapatamıyorum hiç bir şey yapamıyorum lütfen yardım eder misiniz

bende oto geri açılıo nasıl sonsuza kadar kapatılır

@20 Eylül 2015 16:19 Defender yerine önerim Eset Nod 32 veya Smart Security kurup kullanmanız. Saygılar.

Yeni güncellemeden sonra kapanılmmıyor.

Sen de yorum yaz

Takip Edin