Necip Sunmaz

Özel bilgileri meraklı gözlerden koruyun

Gizlilik filtreleri, özel bilgileri meraklı gözlerden koruyor.

Özel bilgileri meraklı gözlerden koruyun
 


Gizlilik filtreleri, özel bilgileri meraklı gözlerden koruyor.

3M, bilgisayar ekranları için geliştirdiği Vikuiti Gizlilik Filtreleri'yle, açık ofisler, kafeler, toplu taşıma araçları ve kütüphaneler gibi mekanlarda, gizli ve özel bilgileri meraklı gözlerden koruyor. 
 
Masaüstü veya dizüstü tüm bilgisayarların ekranlarına yerleştirildiğinde, kullanıcının yanında oturanların ekrandaki bilgileri görmesini engelleyen 3M Vikuiti Gizlilik Filtreleri, çizilmelere karşı koruma sağlıyor. Tüm monitör ve dizüstü bilgisayarlar için farklı boyutları mevcut olan filtreler, kolayca takılıp çıkarılabiliyor, temizlenebiliyor ve ekranda parmak izi kalmasını engelliyor. Vikuiti Gizlilik Filtreleri, bilgisayar ve ekran tasarımına uyum sağlamakla beraber, parlamayı önleyerek göz sağlığını da koruyor.
Bu arada, İngiliz araştırma şirketi Kelton Research'ün yaptığı araştırmaya göre, her 4 kişiden 3'ü, yanında oturan kişinin bilgisayar ekranına gizlice bakıyor. İngilizlerin %80'i kafelerde, toplu taşıma araçlarında veya açık ofislerde bir yabancının omuzunun üzerinden bilgisayar ekranındaki bilgilere, %24'ü e-postalarına ve %16'sı şirket dokümanlarına göz atıyor.

Japonlar Saydam Balığı Üretti

Japon bilim adamları, bilimsel deneylerde kesilip biçilmesini engellemek amacıyla saydam Japon balığı "üretti."

Japonlar Saydam Balığı Üretti
 


Japon bilim adamları, bilimsel deneylerde kesilip biçilmesini engellemek amacıyla saydam Japon balığı "üretti."

Japonya'nın Mie Üniversitesi'nden Biyoloji Profesörü Yutaka Tamara, balığın kalbinin, beyninin ve diğer organlarının dışarıdan görülebildiğini, pulları ve derisinin renksiz olduğunu belirtti.

Aynı amaçla 2007'de iç organları dışarıdan görülebilen saydam kurbağa "üreten" Hiroşima Üniversitesi'den Profesör Masayuki Sumida ve ekibi ise bu kurbağaları toplu olarak üretim sürecine başladıklarını söyledi.

Laboratuvarların ve bazı okulların saydam kurbağaları kısa süre içinde yaklaşık 75 euroya satın alabileceğini belirten Sumida, kurbağaların yurtdışına da satılacağını ifade etti.

Şeffaf kurbağayı, normalde toprak rengi olan esmer Japon kurbağasının çok ender görülen akşın türünün üzerindeki genetik değişikliklerle üreten bilim adamları, denek kurbağayı incelemek üzere kesip biçmeye gerek kalmadan yaşamı boyunca organlarını gözlemleme olanağı sağlayan bu teknik sayesinde araştırmacıların aynı zamanda toksinlerin kemikleri, karaciğeri ve diğer organları nasıl etkilediğini kolayca inceleyebileceklerini belirtmişti.
 
Nerden çıktı bu Mutant hayvanlar

Özelliklerde okullarda çocukların eğitiminde faydalı olacağı düşünülerek son yıllarda saydam hayvan üretme çabaları hız kazanmıştı. Böylece hayvanları öldürmeden de anatomi eğitimi verilmesi amaçlandı.

Projenin mimarlarından Yutaka Tamaru, balığın derisinde herhangi bir pigment olmadığını böylece hayvanın kalp atışı ve diğer organlarının dışarıdan izlenebildiğini belirtiyor.

Japonya'daki Mie ve Nagoya Üinversiteleri'nin ortak çalışmasının ürünü olan Japon balığına "Ryukin" adı verildi. O bi nevi "mutant" balık.

Görsel olarak akvaryumda izlenmek için pek uygun olmasa da Ryukin birçok balığın hayatını kurtarmış olacak.

Balığın 20 yıl hayatta kalması umuluyor. 25 santimetre uzunluğundaki Ryukin'in ağırlığı 2 kilodan fazla.
Japon balıklarının hızlı büyüdüğünü hatırlatan bilim adamları transparan olan Ryukin'de bu büyümenin izlenebileceğini de hatırlattılar.

Hayvan hakları savunucuları ise bu tür girişimlere karşı tepkili. Aktivistler hayvanların organizmalarıyla oynamak yerine bunların bilgisayar  simülasyonlarıyla yapılabileceğini belirtiyor.

Acemi hırsızın komik sonu!

Başkalarının evine girip tüm elektronik eşyaları çalacak kadar cesur ama akıllı olduğu söylenemez...

                                                                                                                                                                                                                                                                  Acemi hırsızın komik sonu!


 Başkalarının evine girip tüm elektronik eşyaları çalacak kadar cesur ama akıllı olduğu söylenemez...

ABD'deyaşayan genç bir adam bir gün evine hırsız girdiğini ve aralarında çoksevdiği Xbox 360 oyun konsolunun da bulunduğu değerli elektronikcihazlarının bir kısmının çalındığını fark etti. Hemen polisebaşvurmasına rağmen uzun süre hırsızlık konusunda bir gelişme olmadı. Oda can sıkıntısını dağıtmak için bir arkadaşına giderek onun Xbox'ındaoyun oynamaya karar verdi.
Fakat oyun oynarken çok ilginç bir şey dikkatini çekti. ArkadaşınınXbox'ında oynarken bir anda ekranda kendi ismini gördü. Birinin kendiçalıntı Xbox'ı ile aynı oyunu oynadığını fark eden genç adam hemenpolisi aradı. Polis IP adresinden çalıntı Xbox'ın yerini tespit etti ve22 yaşındaki Jeremiah Gilliam adlı adamın evine baskın yaptı.Gilliam'ın evinde çalışır haldeki çalıntı Xbox'ın yanı sıra on binlercedolarlık çalınmış elektronik cihaz ele geçirildi. Gilliam'ın 200'denfazla eve girerek hırsızlık yapan azılı bir soyguncu olduğu açıklandı.

Facebook paralı mı oluyor? Facebook'ta dev yalan!

133,000 üyesi olan Facebook grubu aslında büyük bir dolandırıcılık eseri.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Facebook paralı mı oluyor? Facebook'ta dev yalan!

133,000 üyesi olan Facebook grubu aslında büyük bir dolandırıcılık eseri.
"WE'RE AGAINST THE 4.99 A MONTH CHARGE FOR FACEBOOK FROM JUNE 30TH2010″ isimli grubunun adı "30 Haziran 2010'da uygulanacak olan aylık4.99 dolarlık Facebook ücretine karşıyız" anlamına geliyor.
Ortada böyle bir şey yok, Facebook paralı olmuyor; ama anlaşılan bugrup, haberleri takip etmeyen, dikkatsiz kullanıcılardan 133.000kadarını kandırmayı başarmış. Ortada hiçbir şey yokken Facebooküzerindeki bir grup ismine inanarak tepki konulması ve bu derece büyükbir katılım sağlanması gerçekten inanılmaz.
Bu sayfa sadece kullanıcıları kandırmakla kalmıyor, zararlı yazılımve pornoyla dolu bir sayfaya yönlendirme yapıyor. Bu sayfayı açar açmaz25 kadar zararlı yazılım, kullanıcının sabit diskine yollanıyor.

Facebook hakkında şikayet yağmuru!

Facebook'unbu grubu ortadan kaldırması bekleniyor. Ancak Facebook'un bu dereceyaygınlaşan bir grubu takip etmemesi ve yanlış bilgiyle ilgili biraçıklama yapmaması da şaşırtıcı.
Forum kullanıcıları Facebook'un yapılan ihbarlarla ilgili işlemyapmamasından da şikayetçi. Sahte hesaplar uyarılara karşın bir türlüsilinmiyor, gruplar kaldırılmıyor ve genel olarak bir geri dönüşolmuyor. Bu olaylar Facebook'un 350 milyonu aşkın kullanıcısınagerçekten hizmet edip edemediğinin sorgulanmasına sebep oluyor.
Facebook bu tür olaylara hızla müdahale etmeye başlamazsa benzerdolandırıcılık metotları önüne geçilemez bir yaygınlık kazanmayabaşlayabilir. Tehlike çok büyük; eğer bu gruba katılan bir tanıdığınızvarsa, acilen anti-virüs ve zararlı yazılım taraması yapması ve gruptançıkması gerekiyor.

Ücretsiz virüs tarama hizmeti, indirin!

HouseCall, vTruva atlarını ve solucanları da tanımaya ve ortadan kaldırmaya başladı.

Ücretsiz virüs tarama hizmeti, indirin!

HouseCall, vTruva atlarını ve solucanları da tanımaya ve ortadan kaldırmaya başladı.


Trend Micro'nun talebe dayalı ücretsiz virüs tarama hizmeti HouseCall, virüsleri, Truva atlarını, solucanları, istenmeyen tarayıcı eklentilerini ve diğer tehdit içeren yazılımları tanımlıyor ve ortadan kaldırıyor. Hizmetin yeni versiyonuna http://housecall.trendmicro.com/ adresinden ulaşılabiliyor.

İnternet içeriği güvenliğinde bir dünya lideri olan Trend Micro, talebe dayalı ücretsiz virüs tarama hizmeti HouseCall'un son versiyonunu piyasaya sürdü. HouseCall 7, sezgisel bir arayüz içeriyor ve hem kritik sistem alanlarını, hem de tehdit içeren aktif yazılımları hedefleyen hızlı taramalar gerçekleştirebiliyor. Aynı zamanda, Trend Micro Smart Protection Network altyapısını kullanarak, taramalarla en yeni tehditlerin yakalanmasını sağlıyor. HouseCall 7.1, yakın geçmişte piyasaya sürülen HouseCall 7.0'ın daha geliştirilmiş hali olup, hem tüm sistemi, hem de belli dosyaları tarama seçenekleri sağlıyor. Aynı zamanda, Windows Vista ve Windows 7'nin 64 bit versiyonlarını da destekliyor.

Virüsleri, Truva atlarını, solucanları, istenmeyen tarayıcı eklentilerini ve diğer tehdit içeren yazılımları tanımlamaya ve ortadan kaldırmaya yönelik, talebe bağlı, sık kullanılan ve gelişmiş bir tarayıcı olan HouseCall, mevcut güvenlik çözümünün koruma durumundan bağımsız olarak, tehditlerle ilgili hızlı ve kolay kontrol imkanı sunuyor.

HouseCall'daki yenilikler

• Tam sistem ve özel amaçlı tarama seçenekleri, kullanıcılara, hangi dosyaların taranacağını belirleme imkanı veriyor.

• Hızlı tarama seçeneği, kritik sistem alanlarının ve tehdit içeren aktif yazılımların hedefli taramasını mümkün kılıyor; tarama sürelerini birkaç dakikaya indiriyor.

• Özerk, internet tarayıcısı bağımsız uygulama, internet tarayıcılarının çalıştırdığı tarayıcılarla ilgili uyumluluk sorunlarını ortadan kaldırıyor.

• Smart Scan teknolojisi, buluttaki modellere gönderme yapıyor ve bir yandan program indirme sürelerini kısaltırken, bir yandan da en güncel korumayı sağlıyor.

• Smart Feedback, tehdit bilgisini Smart Protection Network altyapısıyla paylaşıyor. Bu altyapı, yeni tehditleri hızla keşfetmek için global bir zeka ağından elde edilen verileri ilintilendiriyor.

• Gözden geçirme ve iyileştirme özellikleri, tarama sonuçlarını kontrol edip karşılaştırma ve dosyaları kurtarma imkanı veriyor.

• Gelişmiş tespit ve temizleme özellikleri, korsanlık amaçlı programları ve diğer gelişmiş tehditleri ortadan kaldırıyor

Takip Edin
Kategoriler

 

Tüm Yazılar