Dark Executioner

Street Fighter'da Artık Bir Türk Var

Street Fighter'ın yeni versiyonunda artık bir Türk karakter de var.İşte o Türk karekterin ismi ve özellikleri

30 Nisan'da Avrupa'da satışa çıkacak olan en sevilen dövüş oyunu Street Fighter'ın merakla beklenen son karakteri "Hakan" tanıtıldı.

Yeni Street Fighter'da alıştığımız karakterlerin haricinde 10 tane yeni karakter daha olacak.

Meksikalı T.Hawk, Jameikalı Dee Jay, Güney Koreli Juri, Taylandlı Adon, Amerkalı Cody ve Guy, İngiliz Dudley, Japon Ibuki ve Makato ile birlikte son olarak açıklanan karakter Türk Hakan oldu!

Hakan Nasıl Dövüşüyor.

Hakan'ın en büyük özelliği dövüşe başlamadan önce bir fıçı dolusu yağı üzerine boca etmesi. Böylece aynen bir yağlı güreş pehlivanına dönüşen Hakan ayrıca iri cüssesi ile de dikkat çekiyor.Rakiplerini bellerinden sıkarak metrelerce havaya fırlatan Hakan, kırmızı derisi ve mavi saçları ile rakiplerine göz dağı veriyor. Diğer karakterler önceden açıklanmasına rağmen Hakan'ı en sona bırakan yapımcı Capcom firmasının bu sürprizi şimdiden büyük merak uyandırdı.

Oscarlar sahiplerini buldu

82. Oscar Ödül Töreni yıldızların ışıltılı kırmızı halı geçişiyle başladı. Oscar töreni ABD'nin Los Angeles eyaletinde gerçekleşti.

82. Oscar Ödül Töreni yıldızların ışıltılı kırmızı halı geçişiyle başladı. ABD’nin Los Angeles eyaletinde Kodak Tiyatrosu’nda Steve Martin ve Alec Baldwin'in sunuculuğu yaptığı gece başladı.

İkili salondaki Oscar adaylarını tek tek sayarken sıradan isim saymanın dışına James Cameron'da çıktılar. Cameron için üç boyutlu gözlük taktılar. Gece Penelope Cruz'un takdimi ile yardımcı erkek oyuncu adaylarının sayımı ile başladı.

En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar'ı kapan isim "Christoph Waltz (Inglourious Basterds) " oldu.

Orjinal Senaryo dalında Oscar kazanan film "The Hurt Locker (Mark Boal) " oldu. (Mark Boal 82. Oscar Ödülleri gecesinde iki dalda daha aday olan bir isim. Şimdiden bir Oscar sahibi oldu bile. Boal'ın teşekkür konuşması belkide gecenin en fazla eleştirilen konuşması olacak, tabi Amerika tarafından değil. Boal konuşmasının sonunda ödülü "Şehitlerimiz ve babam için alıyorum" dedi. Irak'taki savaşın diğer cephesi Iraklılar için hiçbir şey söylemedi.

Uyarlama Senaryo dalının Oscar sahibi ise Precious ile Geoffrey Flesher'in oldu.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Precious'daki etkileyici rolüyle Mo'Nique'in oldu.

En İyi Kostüm dalında daha önce iki kez bu ödülü alan Sandy Powell bunlara bir yenisi The Young Victorya'daki çalışmaları ile ekledi.

En İyi Ses Montaj ve Kurgu'sunda The Hurt Locker 3 ödülü birden kaptı.

En İyi Görüntü Yönetmeni dalında Oscar'ı İlk kez Oscar adaylığı olan "Mauro Fiore (Avatar)" aldı.

En İyi Film Müziği dalında ise ödüle layık görülen isim ilk kez Oscar adaylığı olan Michael Giacchino (Up) oldu.

Sıradışı Göresel Efektler dalında en iyi bulunan film Star Trek'i geçerek Avatar oldu. Ve bize şu güzel cümleyi kazandırdı "En iyi hayat, yarattığınız hayattır."

En İyi Yabancı Film dalında ödülü "El Secreto de sus Ojos (Arjantin) " aldı. Arjantin'in altıncı Oscar adaylığı var, bu ödülle ikinci kez Oscar sahibi olmuş oldu.

Bu yılın En iyi Erkek Oyuncu'su beklenen isim oldu. Jeff Bridges (Crazy Heart). Bridges'ın bu  5 adaylığı ama ilk Oscar Ödülü.

En İyi Kadın Oyuncu Sandra Bullock (The Blind Side) oldu. Bullock  bu ikinci adaylığında ilk ödülünün sahibi oldu.

En İyi Yönetmen dalında ve En İyi Film dalında Oscar  gecenin başından beri verilen ödüllere bakılınca hiç de şaşırtıcı olmadı The Hurt Locker'a gitti. En İyi Yönetmen  Oscar tarihinin ilk en iyi kadın yönetmeni ünvanını da alan Kathryn Bigelow oldu. Böylece 82. Oscar Ödül'lerinde 9 dalda aday olan film 6 Oscar'ı kaptı.

Gecenin en eleştirilecek yanı ise hemen herkesin açıkça gördüğü-göremediği Steve Martin ve Alec Baldwin'in perfıormansı oldu.

KİMLER ARASINDAN SEÇİLDİLER ? İŞTE TÜM ADAYLAR;


EN İYİ FİLM

The Hurt Locker/Ölümcül Tuzak
Avatar
An Education/ Aşk Dersi
District 9/ Yasak Bölge 9
The Blind Side
Inglourious Basterds/ Soysuzlar Çetesi
A Serious Man/ Ciddi Bir Adam
Up/ YukarI Bak
Up in the Air/ Aklı Havada
Precious: Based on the Novel Push by Sapphire/AcI Bir Hayat Hikayesi

YÖNETMENLER

James Cameron (Avatar)

Kathryn Bigelow (The Hurt Locker)

Quentin Tarantino (Inglourious Basterds)

Lee Daniels (Preciosus)

Jason Bateman (Up in the Air)

ÖZGÜN SENARYO

The Hurt Locker (Mark Boal)

Inglourious Basterds (Quentin Tarantino)

The Messenger (Alessandro Camon ve Oren Moverman)

A Serious Man (Joel Coen ve Ethan Coen)

Up (Bob Petersan, Pete Docter)

UYARLAMA SENARYO

District 9 (Neil Blomkamp and Teri Tatchell)

An Education (Nick Hornby)

In the Loop (Jesse Armstrong, Simon Blackwell)

Precious (Geoffrey Flesher)

Up in the Air (Jason Reitman, Sheldon Turner)

EN İYİ KADIN OYUNCU

Sandra Bullock (The Blind Side)

Helen Mirren (The Last Station)

Carey Mulligan (An Education)

Meryl Streep (Julia & Julia)

Gabourey Sidibe (Precious)

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Jeff Bridges (Crazy Heart)

George Clooney (Up in the Air)

Colin Firth (A Single Man)

Morgan Freeman (Invictus)

Jeremy Renner (The Hurt Locker)

YARDIMCI KADIN OYUNCU

Penelope Cruz (Nine)

Maggie Gyllenhaal (Crazy Heart)

Vera Farmiga (Up in the Air)

Anna Kendrick (Up in the Air)

Mo'Nique (Precious)

YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Matt Damon (Invictus)

Woody Harrelson (The Messenger)

Christoph Waltz (Inglourious Basterds)

Christopher Plummer (The Last Station)

Stanley Tucci (The Lovely Bones)

GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ

Avatar

Harry Potter and the Half-Blood Prince

The Hurt Locker

Inglourious Basterds

The White Ribbon

MÜZİK

James horner (Avatar)

Alexandre Desplat (Fantastic Mr. Fox)

Marco Beltrami and Buck Sanders (The Hurt Locker)

Hans Zimmer (Sherlock Holmes)

Michael Giacchino (Up)

YABANCI FİLM

Ajami (İsrail)

El Secreto de sus Ojos (Arjantin)

The Milk of Sorrow (Peru)

Un Prophete (Fransa)

The White Ribbon (Almanya)

AJANSLAR

Hayatımızdaki yeni bir sistem: Tivibu

Televizyon izlemenin kuralları değişiyor.Tivibu ile sinema ve televizyon, zaman ve mekandan bağımsız hale geliyor.

61 ayrı kanalı ayda sadece 1 TL’ye ve üstelik Tekrar İzle, Durdur İzle özellikleriyle birlikte izleme fırsatı sunan; ayrıca Seç İzle özelliği kapsamında yerli ve yabancı filmler, popüler diziler, belgeseller, çocuk, yaşam ve eğlence programları gibi farklı türde içeriğe ulaşma imkanı tanıyan Tivibu, TTNET müşterilerinin hizmetine sunuldu.

Tivibu’nun tanıtım toplantısında konuşan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, “TTNET, 2010 yılı itibariyle televizyon, internet ve telefon servisleriyle, müşterilerinin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılayacak. İnternet tarafında, sabit genişbant (ADSL, VDSL2, WiFi, Metro Ethernet) ve mobil genişbant (3G) hizmetlerimizin yanı sıra katma değerli ürün ve servislerimizi de sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Nasıl Üye Olunur ?

Hayata geçirilen Tivibu servisinin detaylarını aktaran TTNET Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Onuk ise; “Televizyon ve sinemayı taşınabilir hale getiren Tivibu ile internet üzerinden birçok TV kanalına ulaşabilir; yerli ve yabancı filmleri, popüler dizileri, belgeselleri, çocuk, yaşam ve eğlence temalı programları dilediğiniz yerden, dilediğiniz kadar izleyebilirsiniz. Tivibu’yu kullanabilmek için www.tivibu.com.tr üzerinden masaüstü yazılımını bilgisayarlarınıza yüklemeniz yeterli” dedi.

Onuk, Tivibu’nun, canlı yayını durdurma ve aynı noktadan izlemeye devam etme özelliği bulunduğunu ifade etti. Seçilen programların yayınlandığı günden itibaren bir hafta boyunca da izlenebileceğini belirten Onuk, kullanıcıların geniş bir film arşivi içerisinden seçim yaparak diledikleri filmi anında seyredebileceklerini de belirtti. Onuk: “Bugün 61 kanal ile hayata geçirdiğimiz Tivibu’da, kanal sayısı her geçen gün artmaya devam edecek” dedi.

Üyelik Bedelin Ne Kadar ?

Tivibu’da Standart ve Standart Plus olmak üzere iki farklı üyelik türü bulunuyor. Standart Paket içerisinde, yerli ve yabancı televizyon kanalları ve Tekrar İzle ile Durdur İzle özellikleri bulunuyor.

Standart Plus Paket’te ise Standart Paket’e ilave olarak, yerli ve yabancı filmler, popüler diziler, belgeseller, çocuk, yaşam ve eğlence programları gibi farklı türde içerikleri kapsayan Seç- İzle özelliği de yer alıyor.

Nisan sonuna kadar Tivibu Standart Plus Paket üyeliği ayda sadece 1 TL olacak.

Ayrıca 30 Nisan’a kadar Tivibu üyesi olan TTNET müşterileri, 1 Mayıs’tan itibaren 31 Aralık’a kadar Standart Paket için 1 TL, Standart Plus Paket için ise yalnızca 4 TL ödeyecekler.

Kirala-İzle içerisinde yer alan film fiyatları lansman kampanyası süresince 50 kuruş ile 3 TL arasında değişiyor.


Tivibu neden farklı ?

•    Tivibu’dan yararlanmak için internet bağlantısı yeterli!
•    Tivibu ile yerli ve yabancı birçok TV kanalına ulaşılıyor ve TV’de yayınlanmış bir program, yayınlanma tarihinden itibaren 1 hafta boyunca istenilen  zamanda, istenilen yerden, istenildiği kadar izlenebiliyor!
•    Tivibu, canlı TV yayınını durdurma, tekrar kalınan yerden izleme imkanı veriyor!
•    Tivibu aynı zamanda film, dizi, yaşam & eğlence, belgesel, çocuk gibi farklı türde birçok videonun bulunduğu zengin video içeriği sunuyor!
•    ShortsTV, Trace, i-Concerts,C-Music, Body in Balance, My Zen gibi TV kanalları Türkiye’de ilk defa Tivibu’da yayınlanıyor!

Windows XP'nin Yakında Fişi Çekiliyor

Microsoft hem Windows 7 kullanıcılarını hem de Windows XP kullanıcılarını yakından ilgilendiren önemli bir karar aldı.

Yapılan açıklamaya göre Windows Server 2000, Windows 2000 Professional ve Windows XP Service Pack 2 işletim sistemlerine verilen destek 1 Temmuz'da sona eriyor. Artık bu işletim sistemleri için güvenlik yaması ya da güncelleme çıkmayacak.

Özellikle yeni nesil mini dizüstü bilgisayarlarla birlikte halen satılmakta olan Windows XP işletim sistemini kullananların acilen Service Pack 3'ü yüklemeleri gerekiyor. Service Pack 3 yüklü Windows XP'lere verilen destek 2014 yılına kadar sürecek.

Öte yandan Windows 7 resmi olarak piyasaya çıkmadan önce deneme amaçlı olarak kullanıma sunulmuş olan Windows 7 RC (Release Candidate) sürümleri de artık ömrünü tamamladı.

1 Mart'tan itibaren Windows 7 RC sürümü kullanıcıları iki saatte bir görüntülenen uyarı mesajı sonrası bilgisayarlarlarını kapatıp tekrar açmak zorunda kalacaklar. Bu duruma düşmemek için Windows 7 RC kullanıcılarının yedekleme de dahil olmak üzere gerekli önlemleri almalarını tavsiye ediyoruz.

Takip Edin
Kategoriler