Dark Executioner

3 TL'ye ADSL Devri Geliyor

Eğer BTK'dan onay alırsa artık bu yeni sistem karşımıza çıkabilir.

BTK'nın onayına sunulan yeni düzenleme ile abone sayısının artması hedefleniyor.

Yeni sistemde her aboneden aylık 3 TL sabit ücret alınacak. internetin kullanıldığı her gün başına 3 TL daha talep edilecek.

Türk Telekom'un Bilgi Teknolojileri Kurumu'na sunduğu projeye onay çıkarsa ayda sadece 3-4 gün nternete bağlanan kullanıcılar kullanmadıkları günler için ücret ödemekten kurtulmuş olacaklar.

Bu sisteme dahil olanların günlük kotaları ise 500 MB olacak.

Kulanılan gün ve fiyat tablosunu sonraki sayfada görebilirsiniz.

Kulanılan gün ve fiyat tablosuna göz atacak olursak;

Ayda 3 gün internete bağlanmak 12 TL
Ayda 4 gün internete bağlanmak 15 TL
Ayda 5 gün internete bağlanmak 18 TL
Ayda 6 gün internete bağlanmak 21 TL
Ayda 7 gün internete bağlanmak 24 TL
Ayda 8 gün internete bağlanmak 27 TL

TTNET'in şu an 4 GB kotalı en ucuz paketinin aylık 27 TL olduğunu göz önüne alırsak yeni sistemin ayda 7 gün ve daha az internet bağlantısı kullananlara hitap ettiği açıkça görülüyor.

Yaklaşan yaz aylarıyla birlikte "Seçtiğin Süre Kadar" kampanyasını başlatan TTNET'in yeni teklifinin geçerli olabilmesi için BTK'dan onay çıkması gerekiyor.

Lost'un finalinde yaşananlar

Dünyada en çok izlenen dizi final bölümüyle sonlandı.Birçok soru havada asılı kaldı.İşte son bölümde yaşananlar...

Tüm dünyada milyonlarca izleyiciyi 6 yıldır ekrana bağlayan Lost dizisi, dün gece 4 saatlik bir final bölümüyle hayranlarına veda etti. Türkiye'de Digitürk'ten yayın yapan DiziMax’te bu sabah 5.00-9.00 saatleri arasında ABD’yle birlikte ve alt yazısız olarak yayınlanan finalde son sahneler çok tartışma yaratacak gibi görünüyor.

Birçok kahramanı finalden bir önceki bölümde ölmüş olan dizinin finalinde Jack, adadaki manyetik çekim alanını etkisiz hale getirerek arkadaşlarının kurtulması için kendini feda ediyor. Bu sayede Kate, Sawyer, Hugo, Claire, Benjamin ve Miles, pilot Lapidus’ın kullandığı uçakla adadan kaçıyorlar.

Ancak dört saatlik finalin son sahnesinde altı yıldır tanıdığımız kahramanların, ölenler de dahil hepsinin gerçek hayatta bir kilisede buluştuklarını ve sevgililerin birbirlerine kavuştuklarını görüyoruz. Böylece dizi, izleyiciyi hayalle gerçek arasında bırakarak sona eriyor.

Lost’un finali bu gece 20.00–24.00 arasında alt yazılı olarak DiziMax’te yeniden yayınlanacak.

Hayal kırıklığı yarattı

NBC'de yayınlanan bir eleştiride "Lost'un finali bu mu yani, dalga mı geçiyorsunuz bizimle?" denilirken; Los Angeles Times'ın bir eleştirmeni de finalin, altı yıldır sürüp giden kafalarda soru işareti yaratan efsaneye yakışmadığını söyledi.

İşte Lost hayranlarının isyanı:

* Finali böyle yapanlara var ya, hurley kadar taş düşsün kafalarına.

* Ancak bir Türk dizisinin finali böyle yapılabilirdi (bkz: sağır oda)...
daha sonra lost'u türkler çekmiş diye haberler çıkarsa demedi demeyin.

* Ya şu finali beğenenleri gerçekten anlamıyorum. 5 sezondur bir sürü ilginç sorularla karşılaştık, senaristler son bölümde bazı sorulara cevap vereceklerini söylediler. Ama söyler misin hangi soruya cevap verdiler? Tüm dünya bu adamlara sövüyor şu an.

*Son bölümde Tosun Paşa'dan etkilenmişlerdir. Neydi lan o sawyer-jack-kate-hurley ile flocke-desmond-ben'in karşılaşma sahnesi?! Adeta yeşil vadi için kapışacak görüntüsü verdiler. Küçük eniştenin karısı kate'in silaha davranması ise biraz daha hollywoodvari olmuş.

*İndirip takipçisi olmayı düşündüğüm bir anda sonunu getirdiler. Ben ne diyim şimdi?

*Saçmalayacaklarını biliyordum da bu kadarını beklemiyordum. Onca süre kafa patlattık ama adamlar gitti toteme bağlandı. Pek yorumlanacak bir şey yok bana göre. O kadar bilimsellikten, deneyden sonra her şeyi tek bir ışığa bağlamak yapılabilecek en kötü şeydi.

*İsmi heroes şeklinde değiştirilmesi gereken dizi. Hereos'ta bu kadar kahraman yok. Bu ne ya! Yazmayayım yazmayayım diyorum ama dayanamıyorum. Son ana kadar bekledik, bir şekilde açıklayacaklar, neler gördük şimdiye kadar dedik, hep ertelediler, hep oyaladılar, ağzımıza bir parmak bal çalıp uyuttular ama el insaf bu ne! Dalga mı geçiyorsunuz yahu!!

* Hepsi ölüymüş ne demek! Arkadaş sorarlar adama hurley'i niye janjanlı gösterdiniz madem öyle, ölülerle konuşuyor diye!

*Mutlu son mu şimdi bu? Sonsuza dek mutlu yaşadılar şeklinde bitirmedik, hepsi zaten ölüydü şeklinde bitirip mutlu son anlayışında bir çığır açtık mı demek bu yani! Of burada oturmuş ciddi ciddi soruyoruz biz de ya!

*Çok sinirliyim arkadaş.

*Adadaki hikayenin bitişi şahane ama dizinin bitişi berbat, flashsideways'in manasızlığı olmasa mükemmel bir final olacakmış. Jack'in ölümü ile yaratılan kontras hariç hiç bir manası yoktu flashsideways'in, 6 sezonu tamamen çöpe dönüştürmüş adamlar sırf merak yaratmak adına. Bu ne lan? Herifler "ışığa gel" finali yaptılar höh ya.

Henüz Finali İzlemeyenler İçin Bir de Fragman :


Kaynak : Habertürk

Okullarda Önlük Devri Bitiyor

Seneye okul kıyafetleri serbest. İşte yeni öğretim yılında okullarda geçerli olacak kıyafet kuralları...

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) öğretmen, öğrenci ve veliler arasında yaptığı “Okul kıyafetleri serbest olsun mu?” anketine göre “Önlük kalksın, serbest kıyafet gelsin” diyenlerin sayısı “Önlük uygulaması devam etsin” diyenlerin önüne geçti.

Esra YAZDIÇ / GAZETE HABERTÜRK

Gelecek öğretim yılından itibaren öğrenciler okula mavi önlük ya da okulların belirlediği formaları giymeden gidecek. İşte yeni öğretim yılında okullarda geçerli olacak kıyafet:

-Kışın pamuklu yazın keten pantolon giyilecek.
-Kota izin yok.
-Şort ve askılı giymek yasak.
-Kızlarda etek giyme. zorunluluğu yok. Etek boyu dizin hemen altında olacak.
-Erkek öğrenciler kışın renk şartı olmaksızın gömlek ve ceket giyecek yazın tişört serbest.
-Erkek öğrencilerde tek renk kravat zorunluluğu kaldırıldı.
-Kıyafetler dini, etnik, ideolojik sembol ve renkleri taşımayacak.
-Başörtüsü, türbana izin yok.
-Sandalet ve terlik gibi ayağı açıkta bırakan ayakkabılar giyilemeyecek.

‘SİYAH’ YASADAN DA ÇIKACAK

MEB, “Okullardaki Görevlilerle Öğrencilerin Kılık Kıyafetlerine İlişkin Yönetmelik”te de değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Yasada hâlâ ilköğretim ve ortaöğretim okullarında okuyan çocukların “siyah” önlük giymesine yönelik kural var. MEB’in daha önce düzenlediği çalıştayda kıyafetlere serbestlik getirilmesi önerisi yer almıştı.

Call of Duty: Black Ops

Treyarch'ın yapımını üstlendiği Black Ops hakkında birkaç detay duymak ister misiniz.

Son olarak Call of Duty: World at War'u geliştiren Treyarch, yeni projesi Call of Duty: Black Ops ile ilgili ilk birkaç detayı USA Today ile paylaştı.

Gazetede yer alan makalede, oyundaki SR-71 Blackbird adlı uçağı kontrol edebileceğimize dikkat çekiliyor. Ne var ki üç ayrı makale yayınlayan gazete, bu makalelerden ikisinde uçağı kontrol edebileceğimizi söylese de üçüncü makalede uçağı değil, sadece uçaktaki kamerayı kontrol edip karadaki birimlere emir verebileceğimizi belirtiyor. Oyunda iki ila dört kişilik co-op modunun yer aldığı not düşülürken, oyunun ana senaryosunun da iki karaktere odaklanacağı belirtiliyor. Oyunun geçtiği ve uçağın yer aldığı bölümlerinse Sovyetler Birliği ve Ural Dağları üzerinde geçtiği de açıklanan bir diğer detay.

Video İçin :  

Dünyanın En Şanslı Adamı

7 Kez Büyük Kaza Atlattı Üstüne Birde Lotoyu Tutturdu.

Hırvatistan’da yaşayan Frano Selak, felaketlerden sağ çıkmayı başardığı için dünyanın en şanslı adamı olarak kabul ediliyor.

Tam yedi kez ölümden dönen ve lotoda büyük ikramiyeyi tutturan 81 yaşındaki müzik öğretmeni Frano Selak, servetini bağışlamaya karar verdi. Dünyanın en şanslı adamı olarak görülen Selak, “Para mutluluğu satın alamaz” diyerek beşinci karısıyla birlikte mütevazı bir yaşam süreceğini açıkladı. Hırvatistan’ın Zagreb kentinde yaşayan Frano Selak, hayatı boyunca pek çok felaketten sağ çıkmayı başardı.

Tam 7 felaketten kurtuldu

1962: Saraybosna'dan kalkan, Dubronik'e giden trene bindi. Tren raydan çıktı ve birkaç vagon nehre düştü. Buz gibi suda 17 kişi boğuldu. Selak'ın kolu kırıldı ama kurtuldu.

1963: Zagreb'de DC-8 tipi bir uçağa bindi. Uçak havadayken kapısı açıldı ve Selak aşağı düşen 20 kişiden biriydi. Kazada 19 kişi öldü! Selak saman yığınına düştüğü için yaralı olarak kurtuldu.

1966: Bindiği otobüs nehre uçtu. 4kişi öldü, o birkaç sıyrıkla kurtuldu.

1970: Otomobiliyle giderken motor alev aldı. Kendini dışarı zor attı, aracın benzin deposu infilak etti.

1973: Otomobilinde meydana gelen patlamada saçlarının bir bölümünü kaybetti.

1995: Zagreb sokaklarında otobüs çarptı. Yaralı kurtuldu.

1996: Otomobil bir virajda Birleşmiş Milletler'e ait kamyonla çarpıştı. Skoda marka otomobiliyle uçuruma uçtu. O bir ağacın üstüne düştü, otomobili yandı.

2003: Frane Selak, piyangodan 1,3 trilyonluk ikramiye kazandı.

"Parayla saadet olmaz", diyen Selak özel bir adadaki lüks evini sattı, servetini dostlarına dağıttı. Selak, “Hiç bu kadar mutlu olmamıştım” dedi.

Takip Edin
Kategoriler