Read.Me

Mahmut Karslıoğlu - Yayın Yönetmeni

TTNET'te maalesef sadece hatlar fiber!

Meğer TTNET'in sadece hatları fiber olmuş, çalışma şekli ise hala bakır!

TTNET'in altyapı yatırımlarına, kullanıcılarına sunduğu katma değerli hizmetlere hiç lafım yok. Hatta bağlantı hızları için ödenen ücretler bile kabul edilebilir. Son dönemde benim de içinde bulunduğum kullanıcı grubu için sunulan "aynı ücrete neredeyse 3 kat daha hızlı fiber bağlantıya güncelleme" (http://goo.gl/Af5RK) kampanyası ile tam da daha fazla etkileniyordum ki, TTNET müşteri temsilcisi ile yaptığım görüşme beni kendime getirdi, gerçek dünyaya geri döndüm.

TTNET'in kampanya sayfasında, (http://goo.gl/Af5RK) 8 Mbps TTNET adsl kullanıcılarının uygun altyapı ve koşullara sahip olmaları durumunda aynı fiyatlarla, aynı kotayla "kademeli" olarak 20 Mbps fiber'e taşınacağından bahsediliyor. Buradaki kademeli kelimesine dikkat. Ne anlama geldiğini birazdan yazacağım.

İşlem için öncelikle http://www.ttnet.com.tr/bireysel/internet/Sayfalar/TTNET-Fiber-nerede.aspx sitesindeki haritadan Türk Telekom'un adresinize fiber hattı getirip getirmediğini kontrol etmeniz gerekiyor. Aman siz de benim gibi var olduğunu görüp hemen sevinmeyin. Çünkü TTNET müşteri temsilcisinden öğrendiğime göre Türk Telekom'un ışık hızındaki fiber hattı getirdiği adresleri TTNET, kendi sistemine elle, evet yanlış okumadınız otomatik olarak değil insan gücü ile "kademeli" olarak elle girdiği için sizin hattan yararlanmanız sadece ve sadece TTNET çalışanlarının kopyala yapıştır hızlarına bağlı.

Hep diyorlar ya alet işler el övünür diye. Ama sadece altyapıya yatırım yapmakla ve çarşaf çarşaf bunun reklamını yapmakla olmuyor sevgili TTNET. Lütfen işleyişe de bir el atın da bir sonraki reklamınızın konusu hizmet hızınız olsun.

Mahmut Karslıoğlu
Takip Edin