Mahmut Karslıoğlu

Read.Me (Director’s Cut Extended Edition)

CHIP Temmuz sayısı çıktı, yoksa hala almadınız mı?

İhtiyacınıza göre özenle seçilmiş, doğruluğu onaylanmış kaliteli içerikten vazgeçemeyenler size sesleniyorum :)

Sevgili CHIP okurları,
Yakıcı sıcakları iyice hissetmeye başladığımız bu aylarda sizlere, tatilde elinizden düşüremeyeceğiniz, yine birbirinden ilginç ve eğlenceli teknoloji içerikleri ile dolu bir dergi hazırlamaya çalıştık. Teknoloji gündemini en çok meşgul eden konularda; neyin doğru neyin yanlış, hangi seçeneğin daha iyi olduğu konusunda kafalardaki soruları gidermek için özenle seçmeye çalıştığımız konular arasında son birkaç sayımızda olduğu gibi yapay zeka, internette mahremiyet ve kişisel verilerimizin güvenliği yine ağırlıklı olarak yer alıyor.

Çok masum amaçlarla yola çıkan ve artık neredeyse her gün başında saatler harcadığımız bazı sosyal platformları bugün sadece hastalık derecesinde bağımlılık yapması ile değil, hakkımızda sahip olduğu bilgi düzeyi ile de gerçekten çok tehlikeli boyutlara gelmiş durumda. Bu ay, tüm Dünya’da insanların dalga dalga hesaplarını kapatarak uzaklaşmaya çalıştığı Facebook konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Elbette son karar yine sizin. Reklam amaçlı olarak bilgilerimizin peşinde olan diğer İnternet devleri konusunda da sizlere alternatif seçenekler sunmaya çalıştık. İnternet üzerinde kendinizi daha fazla güvende hissetmeniz için phishing makalemize ve anti-virüs yazılım testimize mutlaka bir göz atın.

Günümüzün popüler teknolojik cihazlarını da unutmadık elbette. Yazın havuz başına müziği taşıyabileceğiniz bluetooth hoparlörler, aktivitelerinizi ölçmek için akıllı saatler, bilgisayarlarınız için en doğru SSD’lerle ilgili makalelerimizin yanı sıra önümüzdeki yıllarda PC’lerimizde görebileceğimiz en yeni donanımlar ve TV teknolojileri ile ilgili trendleri de sizlere sunmaya çalıştık. Dergi içeriklerinin tümünü bu blog'a sığdırmam zor elbette. En iyisi kendinizin keşfetmesi olacak. Detaylı bir içindekiler listesine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Son olarak sosyal medya ve e-posta aracılığı ile dergiyle ilgili olumlu, olumsuz her tür fikrinizi bana ulaştırabileceğinizi bir kere daha hatırlatmak istiyorum. Yayınlanan içerikler ile ilgili çok değerli yorumlarınızı bekliyoruz. Her sayımızda olduğu gibi bir kere daha hatırlatmak istiyorum ki CHIP’teki onlarca yıllık sektörel deneyimle yorumlanarak hazırlanmış makaleleri internet dahil başka bir yerde bulmanız pek mümkün değil. Dergiyi alınca görüşmek üzere :)

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

Mahmut Karslıoğlu
Takip Edin