Melih Çalışkan

Videolarınızı dos ortamında programsız birleştirin

Videolarınızı programsız birkaç saniyede birleştirin.

Arkadaşlar bu blog yazımda size hiç beklemeden ve ek programa gerek kalmadan videolarınızı,filmlerinizi hatta metin belgelerinizi nasıl birleştirebileceğinizi anlatacağım..Bu birleştirme vcdrip / mpeg / avi / dat / mp4 / mp3 / txt dosya türlerini kapsamaktadır... Örnek olarak avi dosyasını birleştireceğiz.Bunu yaparken filmlerinizin videolarınızın görüntü ve ses kalitesi değişmiyor gerçekten hiç bir sorun olmadan birleştirebiliyorsunuz.. Birleştirme tamamıyle dos ortamında ve saniyelerle gerçekleşiyor.

-Öncelikle komut istemine gireceğiz bunu başlat-çalıştır-cmd yazarak veya vista ve 7de başlata cmd yazarak girebiliyoruz.


-Tırnaklar olmadan sırasıyla komut istemine aşağıdaki kodları yazıyoruz.Burada video dosyalarınızın C:\ de Video klasöründe olduğunu varsayıyoruz..

 “cd..” (Klavyenizden “Enter” tuşuna basın.)
 “cd..” (Klavyenizden “Enter” tuşuna basın.)
 “cd Video” (Klavyenizden “Enter” tuşuna basın.) -Video dosyalarının isminin de 01.avi ve 02.avi olduğunu varsayarsak komut satırına “COPY /B 01.avi+02.avi Video.avi” tırnaklar olmadan yazıyoruz enter a basıp bi kaç saniye bekliyoruz.


Videolarınızı dos ortamında programsız birleştirin-İşlem bu kadar artık tek parça halinde görüntü ve ses kalitesinden hiç bişey kaybetmeyen bir video dosyamız var...<
Alıntı.

Bilgisayarımdan ses gelmiyor ne yapmalıyım ?

Bilgisayarınızdan ses gelmiyorsa içeri...

Bilgisayarınızdan sesmi gelmiyor ? Bu yazıyı okuyun birde sonra deneyin[*-)]


1.  Bilgisayarınızın hoparlör kablolarını kontrol edin. / Kopukluk varsa onarın.


2.  Hoparlör kablosunun doğru girişe takılı olduğuğuna emin olun.


3. Driverlarınızı güncelleyin.


4. Hoparlörünüzü başka bir bilgisayarda deneyin


5. Sorunlar düzelmesse forumda konu açın [:)V]

WinRollBack

WinRollBack Kullanımı !

WinRollBack

KULLANMI:

Programı calıştırın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Program sizden bir şifre belirlemenizi isteyecektir.

Olmasını istediğiniz şifreyi iki kez girin.

Programın simgesi masaustunun sag alt köşesine yerleşir.

Programı simgesine çift tıklayarak açın, sifresini girin

koruma altına almak istediğiniz surucuyu mouseye çift tıklayarak secin.

koruma altına alınmış surucude geri dönüşüm simgesi belirir.

biligisayarınız artık koruma altındadır.

korumayı kaldırmak için programı açın ve koruma altına alınmış sürücüye çift tıklayın

böylece koruma kalkmış olur. tekrar koruma altına almak için ise bilgisayarınızı

sadece yeniden başlatmanız yeterlidir.

UNUTMAYIN KORUMA ALTINA ALMAK İÇİN SADECE BİLGİSAYARI YENİDEN BAŞLATIN


Daha Açık Bir Bilgi YAKINDA !

Şifre Çalma Yöntemleri ve Korunmak !

Sık kullanılan şifre çalma yöntemleri...

Sık kullanılan şifre çalma yöntemleri...

Hackerler; birçok sistemdeki şifrelerinizi çalarlar. Bu şifreleriniz gerek banka hesaplarınız gerekse mail şifreleriniz olabilir. Dikkatli olmanız gereken kısım; hackerlerın saldırdığı noktaları tutmak. Peki bu noktalar nelerdir?> 1. Gizli Soru Tahmini
Her gün binlerce kişinin gizli sorusunun üzerinden şifreleri çalınmaktadır. Genelde çok kolay yapılan gizli sorular şifre çalınma yöntemlerinin arasında en kolay ve en yaygınıdır.
Örnek; Tuttuğum takım veya doğum yılım gibi soruları gizli soru olarak seçmeyin. Eğer seçecekseniz soruyla alakalı yanıtlar vermeyin. Farklı şeyler yazın. Tahmini zor cevaplar vererek bu yöntemi devre dışı bırakabilirsiniz.

> 2. Fake Mail
Şifresi çalınacak mail servisinin hemen hemen aynısı yapılır. Bu sahte mail sayfası içerisinde form mail uygulaması kullanılır. Form mail uygulaması sayesinde size gönderilen sahte sayfaya girdiğiniz bilgiler (Genelde kullanıcı adı ve şifre) saldırgan tarafından daha önce belirlenen mail adresine gidecektir.
Korunma Yöntemi: Mail sağlayıcınızın sayfasına gelen fake mailden ulaşmamanızı ve emin olduğunuz URL'den giriş yapmanızı öneriyorum. Yada gelen mail adresini inceleyip maili okumamalısınız.

> 3. Trojanlar
Trojan (Truva atı); iki kısımdan oluşan ve bilgisayarları uzaktan kumanda etme amacıyla yazılmış programlardır. Bu programların birinci kısmı uzaktakı bilgisayarı kontrol etmeye yararken, diğer kısmı ise uzaktan yönetilecek bilgisayarla kontrol kısmı arasında bağlantı kurmasını sağlayacak açıklık yaratır. Yani bizim problemimiz trojan programının bilgisayarımızda açık porte bırakan kısmıyla ilgilidir. Trojan bulaşan bilgisayarda şifre çalmak dâhil her istenilen şeyi yapmak mümkündür.
Korunma Yöntemi: Sisteminizde farklılıklar gözünüze çarptığı an; güvenilir bir antivirüs ile katı bir tarama yapılmalıdır. Eğer hâla trojanın üstesinden gelemiyorsanız; sisteminizin önemli kısımlarını yedekleyerek komple format atmanız önerilmektedir.

> 4. Keylogger
Keylogger; klavyede basılan tuşları txt veya resim olarak kaydeden ve şifre çalmak dahil birçok yöntemi olan bir programdır. İster manuel olarak cafe vb benzeri yerlere kurulur veya trojan ile birlikte gönderilebilir. Keylogger içinde bulunan Report özelliği ile sizin klavyede her bastığınız tuşa ait bilgiler ile birlikte isteğe bağlı olarak ekran görüntünüz saldırganın mail adresine gidebilir.
Korunma Yöntemi: Sisteminizde keyloggerlardan korunmak için Anti Keylogger adı verilen programlardan bulunması gerekmektedir. Eğer yoksa ve şifrelerinizin çalındığını düşünüyorsanız derhal bir Anti Keylogger yüklemeli ve katı bir virüs taraması ile zararlıları tespit etmenizde yarar var.

> 5. Brute-Force Yöntemi
Brute-Force; anahtar uzayının tüm elemanlarının sırası ile algoritma içerisinde teker teker denenmesi yolu ile doğru anahtarı elde etmeye çalışmaktır. Yani saldırganın elindeki bir listedeki tahmini şifreleri kullanıcı adı gibi bilgileri tek tek manuel olarak girmek yerine bunu otomatik olarak program ile çözme yöntemi denilebilir. Teknoloji ile birlikte yeni güvenlik önlemleri geliştikçe bu yöntemi kullanan programlar artık iş yapmamaya başlamıştır.

> 6. Database veya Mail Sunucu Hacklenmesi  
Hesabınız bulunan mail sağlayıcısının (Gmail, Hotmail, Yahoo, Mynet vs.) hacklenmesi ile topluca mail hesaplarının şifrelerinin çalınması yoludur. Adı sayılan sistemler büyük sağlayıcılar olduğu için güvenlik sistemleri de üst düzeydedir ve hacklenme olayları nadir görülmektedir.
Korunma Yöntemi: Hesap açmak için; Gmail, Hotmail, Yahoo, Mynet gibi üst düzeyde güvenlik önlemleri ile korunan sağlayıcıları tercih etmeniz de yarar var. Küçük sağlayıcılar da güvenlik bu denli büyük olmadığından şifrelerinizin çalınması yüksek bir ihtimaldir.

> 7. Windows Güvenlik Açıkları
Microsoft işletim sistemlerinde her zaman için açıklar mevcuttur. Hackerler bu açıkları tespit ederek; sisteminize girebilir ve tüm hesaplarınıza ulaşabilirler.
Korunma Yöntemi: Windowsunuz için gerekli olan güncelleştirmeleri yaparak sorunun önüne geçebilirsiniz.

NOT: Hackerlerın saptanan altı yöntemini ve korunma yöntemlerini inceledik. Daha birçok yöntem olduğunu unutmayınız ve önlemlerinizi söylenen yönde almayı unutmayınız.

" The Sims 3 "

Arkadaşlar Size Sims 3 Adlı Bir Makale Hazırladım Ve Sims 3 Hileleri Bulunmakta :

The Sims 3 oyun hileleri, The Sims 3 hile
Oyun esnasında [CTRL] + [SHIFT] + [C] tuşlarına basarak hile kutusunu açın. Daha sonra aşağıdaki kodları girin

  •    Kaching - $1000 ekler.
  •  Motherlode - $50.000 ekler.
  • testingCheatsEnabled true - Debug Mod
  •  resetSim [adı] [soyadı] - Sim üyesini sıfırlar.
  • slowMotionViz # - Oyunu yavaşlatır (#=0&#8242;dan 8&#8242;e kadar)
  •  unlockOutfits on - CAS gitmeden önce kullanın. CAS’ta kariyer ve servis üniformalarını gösterir.
  •  familyfunds [aile adı] # - Belirtilen aileye para ekler.

Melih Çalışkan
Takip Edin

 

Tüm Yazılar