Selçuk İslamoğlu

Teknoloji ve hayat üzerine...

Logitech G7 ve gece vakti işkence...

Açıkçası rahatıma düşkün bir insanım. O yüzden bir donanım alırken, ihtiyaçlarımı en iyi karşılayabilecek olanı alırım. Keza o yüzden RAM'de Kingston'dan, işlemcide Intel'den, klavye'de Microsoft'tan şaşmam.

Amma, bir değişiklik yapayım dedim mouse'ta, baktım testlerine gayet iyi, hoş, süper bir mouse gibi görünen Logitech G7 satın aldım. Zaten oldukça pahalı olan bu aletin beni oldukça uzun bir süre götüreceğini düşünüyordum.

Nasıl da yanılmışım...


2 ay ömrü varmış aletin. Bu cihaz, her ne kadar oldukça rahat, görkemli, güzel, efendi görünse de meğer 2 aydan sonra çıkıyormuş foyası. Sol mouse tuşu bitti arkadaşlar, çift tıklıyor, 3 kere tıklıyor, hiç tıklamıyor, basılı tuttuğunda bırakıveriyor.

Bu mouse oyuncular için tavsiye edilen bir fare. Şimdi ben çok oyun oynayan bir insan değilim, keza oyun oynayanların mouse'un sol tuşuna ne kadar çok bastıkları aşikar. Ama vaktimin büyük bir bölümü yine bilgisayar başında geçtiği için bu tuş benim için önemli.

İnternetten araştırdım, meğer ben tek değilmişim bu sorunu yaşayan, nerdeyse tüm G7'lerin 2 aydan sonra böyle bir sorunu oluşuveriyor. Sorun ise "sol mouse tuşunun" fazla kullanımında altındaki yayın yeterince basmaması.

Logitech ise bu konuda sessiz. Amerika sitelerinde "Geri gönderin değiştirelim" diyorlar veya yeni bir yay alın, siz takın diyorlar. Ama kabul etmiyorlar ki G7 serisinde böyle bir sorun var. Google'dan "Logitech G7 double click problem" şeklinde arattığımda 14,100 sonuç çıkıyor. Bu sorun random bir şekilde oluşuyor aslında. Türkiye'de gönderdiğimde ise korkuyorum ki şu cevabı alacağım: "Biz test ettik, öyle bir sorun yok mouse'unuzda... Buyrun geri" , bakalım göreceğiz...