Selçuk İslamoğlu

Teknoloji ve hayat üzerine...

Outlook.com POP3 Ayarları

Microsoft'un yeni e-posta servisi Outlook.com'u POP3 e-posta olarak kullanmak istiyorsanız...

Microsoft'un yeni e-posta hizmeti Outlook, hotmail'in yerini alıyor. Windows 8 için güzel bir arabirimle gelse de, benim gibi e-posta okuyucularından mahrum olmak istemeyenler için POP3 seçenekleri de sunuyor.

Popüler e-posta okuyucu Outlook 2010'da POP3 ayarları aşağıdaki gibi yapılıyor. Diğer bir çok e-posta alıcısında da ayarlar benzeri şekilde.

Öncelikle Outlook'ta Yeni Hesap açalım. Yeni Hesap seçeneğinde karşımıza gelen ilk ekranda Sunucu ayarlarını ve türlerini el ile yapılandır seçeneğini işaretliyoruz ve İleri düğmesine basıyoruz.

Bir sonraki ekranda ise Internet E-posta seçeneğini işaretleyip tekrar ileri düğmesine basın.

Asıl gerekli bilgileri bu ekranda gireceğiz. Kullanıcı adı olarak e-postanızın kendisini girmelisiniz.

Hesap Türü: POP3
Gelen posta sunucusu: pop-mail.outlook.com(veya pop3.live.com)
Giden posta sunucusu: smtp-mail.outlook.com (veya smtp.live.com)

Ayrıca "Güvenli Parola kimlik Doğrulaması (SPA) kullanarak oturum açılsın" seçeneğinin işaretli olmasından sonra İleri düğmesine basmadan önce Diğer Ayarlar düğmesine basın.

Diğer Ayarlar da karşımıza çıkacak ekran öncelikle Giden Sunucusu sekmesine gelin ve Giden Sunucu (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor seçeneğini ve hemen ardından Gelen posta sunucumla aynı ad ayarlarını kullan seçeneklerini işaretleyin. Ekranı kapatmayın.

Aynı ekranda şimdi de Gelişmiş sekmesine gidin.

Bu sunucu şifreli bağlantı gerektirir seçeneğini işaretledikten sonra Gelen Posta Sunucusu (POP3) 'ün yanındaki hanenin 995'e dönüştüğünü göreceksiniz. 995 olarak kalsın.

Giden Posta Sunucusu (SMTP) yanındaki haneyi de 25'ten 587'e dönüştürün.

Ayrıca Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan menüsünden TLS'i seçin. Tamam diyerek menüyü kapatın ve İleri diyerek POP3 Outlook.com hesabınızın yapılandırmasını test edin ve güle güle kullanın.

DÜZENLEME (19.9.2013) : Yeni server isimleri eklendi (pop-mail.outlook.com ve smtp-mail.outlook.com)

twitter.com/sislamoglu

Okuyucu Yorumları

Toplam 54 Yorum

çok teşekkür ederim. Bu güne kadar hotmail sevmemin sebebi ücretsiz pop3 desteklemesi idi. Eski hotmail hesapları içinde bu ayarlar geçerlidir. (hotmail.com ve hotmail.com.tr için)

güzel bir çalışma olmuş.eski sunucu ayarları aynı ama outlook.com için bende arıyordum.

Sony Ericsson Z520i için sertifika hatası verdi... illa yeni telefonla mı kullanacağız?

ne işe yarıyo bu pop 3 ler peki ?

@07 Ağu 2012 03:02 İlahi ziyaretçi sen çok yaşa emi :) POP3 bir e-posta iletişim protokolüdür. "Post Office Protocol 3¨ E-posta gönderilirken SMTP protokolü kullanılır. Alıcı e-postayı okumak istediğinde bigisayarına indirmek için arkaplanda POP3 protokolü kullanılır.

Teşekkürler, faydalı oldu.

Outlook 2003 TLS ayarı yok ne yapacağız acaba ?

ellerine sağlık

microsoft neden bu işi outlook ve windows live mail için otomatik yapmadıki?

Selçuk bey teşekkür ederim. Ellerinize, emeğinize sağlık..

Web üzerinden posta kutuma eriştiğimde outlook'tan okuduğum maillerimin POP diye bir klasöre taşındığını görüyorum. Gelen kutusunda kalmasını nasıl sağlarız ? Spam'a düşen mailleride outlook'tan göremiyorum web'ten erişmem lazım.

win8 kurulu bilgisayara, win7 deki Outlook verilerimi taşımada sorun yaşıyorum. Win7 de, sadece "isim@bilmenne.com.tr" dosyasını kopyalamanız yetiyordu. win8 de aynı işlemi yapamıyorsunuz, çünkü mutlaka açılan hesap adına kendisi bir klasör oluşturuyor ve eski mail datanıza değil yeni açılan mail datasını "gelen kutusu" yapıyor. Bu konuda fikri olan var mıdır?

Ben nerde yanlış yapıyorum pop3 onaylandı diyor fakat stmp giden sunucu bağlanmadı diyor ? Neden olabilir? Yardım yukardakilerin aynısını yapıyorum adım atladığım birşey yok. Anlamadım gitti. Win7 oFiice2010 kullanıyorum.

Teşekkürler

OUTLOOK AÇILMIYOR VE EXCHANGE SUNUCUSUNA BAĞLANILAMADI DİYOR.ACİL YARDIMA İHTİYACIM VAR LÜTFEN

Outlook ile ilgili bir sorunum.mail kutusundaki maillerimde gönderen kişilerin isimleri çımıyor.isim tamamlama dan bahsetmiyorum.gelen kutusuna bakdığımda maillerin kimden olduğunu göremiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim

Merhaba MacBook Air için de b......@outlook.com adresinin macbookair in mail kısmına kurmada da aynı yolumu izleyeceğiz. selamlar.

teşekkür ederim bilgilendirme için.

çok teşekkürler hiç bi sorun vermeden çalıştı

mail gonderiyorum , alamiyorum ne istir anlamadim

bende olmuyo bu ayarlar işe yaramıyor başka ne yapabilirim?

Teşekkürler

teşekkürler bu ayarlar yapılmazsa çalışmıyor.Hotmail de outlok ta microsoftun olduğu halde neden kendi ayarını otomatik yapılandırma ile halledip insanları sıkıntıdan kurtarmıyorlar garip bir durum

Merhaba, outlookta diğer ayarlar kısmı çıkmıyor, açılan ekran yarım açılıyor. Bu yüzden pop ve smtp ayarlarını elle giriş yapamıyorum.microsoft a yazdım, office onardım, sildim tekrar yükledim, yine de gelmedi.Bu sorunu yaşayan tek ben miyim acaba?

Teşekkürler

SELÇUK BEY BÜYÜK ADAMSINIZ TEŞEKKÜRLER

THUNDERBİRD KULLANIN HİÇBİR AYAR YAPMADAN BAŞLAYIN.....POSTA ADRESİNİ GİR ŞİFRENİ GİR KULLAN...E.D.

çok tesekkür ederim

teşekkürler

çok teşekkürler,

benim ki olmadı ya

teşekkürler hocamiki dakikada oldu.emeğinize sağlık

Arkadaşlar peki aynı hesabı mobil cihazımda da kullanıyorsam nasıl olacak, bir bilginiz var mı?

Teşekkürler, gelen kutusunun alt klasörlerini göremiyorum özel bir ayarı varmıdır acaba?

teşekürler

gmail hesabımı tanımladım. Outlook'a alınan mailler gmail hesabında görünmeye devam ediyor. Gmailden silince Outlook'tan da siliniyor. Outlook'la alınan maillerin gmail'den otomatik olarak silinmesini Outlook'ta saklanmasını nasıl sağlayabilirim..

teşekkürler

çok teşekkürler

tşklerr sayenizde kurabildim ;)

I love you chip.com.tr kurabildim sonunda

hayat kurtardınız... Teşekkürler...

teşekkürler

Office 2007 sunucu ayarları 2010 ile aynı mıdır? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Merhaba. Stres ve hızlı onayı olmadan kişisel veya işletme kredisi ihtiyacınız var mı? Eğer öyleyse biz şimdi Başbakan faiz oranı üzerinden kredi sunuyoruz olarak, lütfen bize ulaşın. Bizim kredi güvenli ve daha fazla bilgi ve uygulamalar için, güvenli bir bu e-postayı yanıtlayın. (privateloaninvestment@outlook.com) gerekli isim ve miktarı. bize ulaşın bugün (privateloaninvestment@outlook.com)

Süper bir anlatım bukadar açık ve net bir şekilde yazmasaydın yapamazdım. Teşekkürler islamoğlu bey

teşekkür ederim çok sağolun çok faydalı oldu . Emeğinize sağlık

Outlook 2007'de outlook.com uzantılı mailler için : 1. Mail seçimi olarak POP3 değil "IMAP" seçin 2. Gelen sunucu adresi : imap-mail@outlook.com (Diğer ayarlarda IMAP sunucusunu 993 ve SSL güvenlikli yapın) 3. Giden sunucu adresi : smtp-mail@outlook.com olacak (Diğer ayarlarda SMTP sunucusunu 25 ve TLS güvenlikli yapın hata alırsanız 587 olarak değiştirin) 4. "Kullanıcı Adı" kısmına outlook.com uzantısıyla beraber tam e-posta adresini 5. Parola kısmına da parolanızı yazın Hepsi bu kadar.

Benim microsoft hesabım senkronize olmuyor güncel değil diyor tıklayınca hata veriyor napmam gerek lütfen yardımcı olun..

Çooooooooooooooook teşekkürler. Bu yazı sayesinde yapılandırdım ve oldu. :)

Belirtmiş oldugunuz ayarları yaptım mailler yükleniyordu sonra durdu gönderme alma hatası vermeye başladı maillerim gelmiyor şuan outlooka ne yapmalıyım ?

yardım edinnn daha önce ben yapmıştım ne güzel kullanıyordum bugün mail atıyorum ufak bir şey geliyor ekrana kullanıcı adı veya şifre girin diyor hepsini yapıyorum ama olmuyor

Sen de yorum yaz