TurHiLL " Chip Blog

Tecrübeye Dayalı Konularla Türkçe Döküman Zenginliğini Hedefler

Windows 7 Otomatik Güncelleme Kodu (.BAT Dosyası)

İndirdiğiniz KB yamalarını tek tıkla kurabilirsiniz.

İndirmiş olduğunuz windows 7 güncellemelerini bir klasörde topyalabilir aşşağıda yer alan kodu TXT editöründen farklı kaydet diyerek sonu .bat uzantılı dosya olarak kaydedin isminide KUR olarak belirleyebilirsiniz.

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
@echo off for /F "skip=1" %%A IN ('DIR /B') DO ( echo Install Update "%%A" ... %%A /QUIET /NORESTART >NUL echo.) echo. echo ########################################################### echo. echo Tumyamalar Başarıyla kuruldu. echo by turhill echo Yeniden baslatmak icin bir tusa basivn. echo Suan yeninden baslatmak istemiyorsaniz lutfen x ile echo pencereyi kapatin. pause >NUL shutdown -r -t 0
Kolay kullanımlar. Uğraşmak istemiyorum derseniz hazırıda buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

TurHiLL

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Güzel olmuş teşekkürler ama bir de win-7 nin kendi indirdiklerinden kurma durumu var, bunun için bir yöntem yok mu?

win-7 C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download klasörüne güncellemeleri kuruyor, sistemi yeniden kurma sonrası burdan tek tek çalıştırarak kurulabileceğini biliyorum ama bir bat dosyası ile kurulamaz mı?

O klasör içerisine sunucudan gönderilen dosyalar kopyalanarak güncelleme gerçekleştirilir. Kullanıcılar için en ideal çözüm KB arşivlerini (Diğer konularımda mevcut) indirerek yedekleyin ve buradan tekrar tekrar güncelleştirme yapabilirsiniz.

Bence de en ideal çözüm C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download klasörü; çünkü bu klasör bize özel oluyor. windows her güncellemeyi indirmiyor. Bu klasörünün son halini yedeklememiz gerekiyor; sistemi tekrar baştan kurduğumuzda ise bu yedeğin içeriğini orjinal yerine kopyalayarak kurabiliyoruz. Yanlız bu yöntem biraz karışık, ordaki klasör içindeki bütün dosyalara tek tek tıklamak gerekiyor. keşke bir bat dosyası yapılsa. tabi bu arada sizin yönteminiz de iyi ve kullanılabilir.

Merhaba,
Bat dosyası zaten mevcut olarak indirmeye sunulmuştur.

kardes klasör içinde yaptım txt ' yi güncelleme ismini yazcamız bi yer var mı yada bunu kaydedip direk mi çalıstırcaz direk çalıstırdım kur.bat da kalıyo yükleme felan olmuyor güncelleme isimlerini bi yere yazıp sonramı çalıstıracaz ki detaylı anlatsan olurmu kardes ..

Sen de yorum yaz

Takip Edin