.: ONLINE BİLGİ :.

Bilişim Teknolojileri Bölümü

Merhaba Arkadaşlar, Ben 10. Sınıf Bilişim Teknolojileri Bölümü Öğrencisiyim. Bu yıl sonu Dallara ayrılacağız.

Merhaba Arkadaşlar, Ben 10. Sınıf Bilişim Teknolojileri Bölümü Öğrencisiyim. Bu yıl sonu Dallara ayrılacağız. Bende Hangi dalı seçsem diye sizi bir danışayım dedim. Dallar şu şekilde sıralanıyor;

Bilişim Teknolojileri Alanı ; bilgisayar sistemlerinin ve yazılım uygulamalarının tasarlanması, geliştirilmesi,  bakımı ve entegrasyonunu içerir. Günümüzde bilgisayar sistemlerinin kullanım alanları ve yazılımların kontrol ettiği sistemler düşünüldüğünde, yazılımların ülkelerin ekonomisine katkı sağlayan önemli faktörlerden biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ülkelerin ekonomilerine ve gelişmişlik düzeylerine olan etkileri arttıkça, gereksinimlere  uygun , güvenilir ve kullanışlı yazılımların geliştirilmesinin önemi artmıştır.  

  Okulumuzda Bilişim Teknolojileri Alanı içerisinde Ağ İşletmenliği , Veritabanı Programcılığı ve Web Programcılığı Dalları bulunmaktadır.

1. AĞ İŞLETMENLİĞİ
Tanımı : Bilgisayar sistemlerinin donanım ve yazılım kurulumu, ağ sistemlerinin kurulumu, yönetimi ve ağ ortamı üzerinde yaşanabilecek sorunlar, çözüm yolları ve geniş ağ sistemleri yönetimine yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
Amacı : Bilgisayar sistemlerinin donanım ve yazılım kurulumu, ağ sistemlerinin kurulumu, yönetimi ve ağ ortamı üzerinde yaşanabilecek sorunlar, çözüm  yolları , geniş ağ sistemleri için yönlendirme ve yönlendirme yönetimi yapma yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.
2. VERİ TABANI PROGRAMCILIĞI
Tanımı : Bilgisayar sistemlerinin donanım ve yazılım kurulumu,veri tabanı ve programlama dilinin kurulumu, veri tabanının    oluşturulması ve yönetimi,  yazılım geliştirme, hata giderme, bakım ve yedek almaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
Amacı : Bilgisayar sistemlerinin donanım ve yazılım kurulumu, veri tabanı ve programlama dilinin kurulumu, veri tabanının    oluşturulması ve yönetimi,  yazılım geliştirme, hata giderme, bakım yapma, yedek alma yeterliklerine sahip teknik elemanlar yetiştirmek amaçlanmaktadır.
3. WEB PROGRAMCILIĞI
Tanımı: Bilgisayar sistemlerinin donanım ve yazılım olarak kurulumu bilgilerinin yanında, web sayfası  tasarımına  ve programlama dilleri yardımıyla etkileşimli web uygulamaları hazırlanmasına yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
Amacı:   Bilgisayar sistemlerinin donanım ve yazılım  olarak  kurulumu bilgilerinin yanında web sayfası tasarımı ve programlama dilleri yardımıyla etkileşimli web uygulamaları hazırlama yeterliklerine sahip teknik elemanlar yetiştirmek,amaçlanmaktadır.

Şu sorulara yanıt bulursam sevinirim...


1. Sizce Hangi Dalı seçmeliyim ?
2. Hangi dalın geleceği daha parlak ?
3. Siz olsaydınız hangi dalı seçerdiniz ?
4. Piyasaya göre değerlendirildiğinde bu 3 ünün sıralaması ne olur ?
5. Zorluk derecesinde sıraladığımızda bu 3 ünün sıralaması ne olur ?


Vereceğiniz cevaplar için  Teşekkür ederim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

bölümünün parlak olduğunu söyleyebilirim..
Geleceği olan bir meslektesin ancak; İsteğin olan meslek grubunu seçmeni öneririm. Eğer ilgin alakan varsa 'Programcılığı' kaçırma ;)

ayrıca; bu şekilde danışacakların için forum kullansan katılım daha fazla olurdu, iyi çalışmalar.

4 koldan soruyorum... Merak etme.

1. Sizce Hangi Dalı seçmeliyim ?
Aklınız Hangisine Yatkınsa ve seveceğiniz dalı seçin
2. Hangi dalın geleceği daha parlak ?
Ağ İşletmenliği
3. Siz olsaydınız hangi dalı seçerdiniz ?
Veri Tabanı Programcılığı
4. Piyasaya göre değerlendirildiğinde bu 3 ünün sıralaması ne olur ?
Ağ İşletmenliği,Veri Tabanı Programcılığı,Web Tasarım
5. Zorluk derecesinde sıraladığımızda bu 3 ünün sıralaması ne olur ?
Veritabanı,Web Tasarım,Ağ İşletmenliği

bende 10. sınıf öğrencisiyim ve bizim okulda malesef web tasarım programlama bolumu ve teknik servis bolumu bulunmakta bnde cok gonulden olmasada web tasarımı secıcem sanırsam...

Bizim okulda malesef sadece web tasarıcı war secme hakkımız yok. ama yinede bölüm olarak web tasarıcıkıgı (programcılığı )öneririm

bilişimin en iyi dalı hangisi?

@13 Mar 2012 21:39 VERİ TABANI PROGRAMCILIĞI ' dır tabikide ..

bence en ıyısı verı tabanı

bence üniversitede bilgisayar okumak isteyen veri tabanını gitsin eger başka bölüm seçmek isterseniz üniversitede web tasarıma gitsin:)

kafana göre takıl :D

progam destek en iyisi

veri tabanı seç bnde bilişim öğrencisiyim en güzel ençok para kazanabileceğin alan veri tabanı

veri tabanı oku zor ama güzell web te iyi ama gelecekte en ön plana çıkan ve daha çok para kazanıcağın dal veri tabanı ilerde iyiki de okumuşum diceksin bn veri tabanı öğrencisiyim zor bir dal ama güzell derler ye gülü seven dikenine katlanır seviyosan yaparsın

Sen de yorum yaz

Takip Edin