CHIP Kasım 2009

Windows 7 kitabı, Video Kurs: PC toplama rehberi, İş İngilizcesi ve Silverlight eğitimi

CHIP Kasım 2009
CHIP Kasım 2009 kapağını büyütmek için tıklayın


HERKESE WINDOWS 7 KİTABI: Tam 176 sayfa dolu dolu Windows 7 ile ilgili A'dan Z'ye herşey bu kitapta

VIDEO EĞİTİM: Mega PC Kursu 2 A'dan Z'ye PC toplama rehberi ve Harvard Üniversitesi Bilgisayar dersleri

VİDEO EĞİTİM: İş İngilizcesi

MUHTEŞEM BİR TAM SÜRÜM: G Data Internet Security 2010: En <strong>CHIP Kasım 2009</strong> kapağını büyütmek için tıklayın güncel sürüm 1 yıllık eksiksiz güvenlik paketi

VİDEO EĞİTİM: MS Silverlight

Süper PC
CHIP'in ipuçları ile bilgisayarınızı ilk günkü performansına kavuşturabilir ve daha verimli hale getirebilirsiniz.

Kablosuz elektrik aktarımı
CHIP geleceğin teknolojisine ışık tutuyor

Teknomarketler kıyasıya yarışıyor
Yine gizlice araştırdık! Yılın en iyisi olmaya hak kazanan kim?

Dikkat: SSD sabit diskler tehlikede!
XP & Vista, diskin ömrünü tüketmeden bu önlemleri alın!

Veri kayıplarına son
Diskinizi hızlandırın, daha güvenilir ve stabil hale getirin

Netbook vs Notebook
Limitlerine kadar zorladık! Ufaklıklar sahiden becerikli mi?

DVD Kasım 2009

DVD Kasım 2009 Resmi büyütmek için tıklayın

VIDEO KURS: A'dan Z'ye PC toplama rehberi

Video eğitim: İş İngilizcesi

G Data InternetSecurity 2010: En güncel sürüm 1 yıllık antivirüs

Video Eğitim: MS Silverlight Tam Sürüm

Ashampoo WInOptimizer 2010:
TAM SÜRÜM
Ashampoo WinOptimizer, sisteminizden en iyi verimi alabilmeniz için gerekli iyileştirmeleri yapar ve size daha stabil çalışan bir sistem
sunar.

1-abc.net Duplicate Finder
Eş dosya avcısı TAM SÜRÜM
Oldukça rahat şekilde çalışabilmeniz göz önünde bulundurularak basit bir tasarımla geliştirilmiş olan Duplicate Finder, sisteminizdeki eş dosyaları bulmanızı sağlar.

Diğer Yazılımlar için Galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 68 Yorum

GDATA IS 2010 Sürpriz olmuş.

Chip yapmış yine yapavağını ne diyeyim ki başarılarınızın devamını dilerim

G Data Internet Security harika bir hediye , çok teşekkürler.

Allah bin razı olsun CHİP. GDATA 2010 süper hediye ya ben böyle şey görmedim valla.

arkadaşlar mesela chıp sayfasından aldığım dergileri kendim kullanmakla kalmıyor arkadaşlarımada tavsiye ediyorum.6.5 liraya hem harika bir dergi hemde dahada önemlisi birbirinden harika programlara sahip oluyorsun.tavsiye edilmezde ne yapılır?

Ağustos ayından beri dergilerini alıyorum çok güzel programlar.
Teşekkürler Chip Yönetimine.
GData 2010 1 Yıllık lisans çok iyi ama keşke Kaspersky'ın 1 Yıllık olanını verebilseniz ama kime yetecekki :)

İyi çalışmalar

Harikasınız! Bu sayıda muhteşem Windows 7 kitabı süper haa bide GDATA Internet Securıty 2o1o :)

chıp bu ay sıkı geliyor almak lazım umarım harvar pc kursu türkçeye çevrilmiştir çünkü adamlar pc ve güvenliğini çok süper anlatıyor ama geçen sayılarda verilen harvard derslerinin sadece birkaçı türkçeye çevrilmişti diğer videolarda çevirme yoktu..umarım aynı sorunla karşılaşmayız ve win 7 kitabıda çok yerinde bir hediye olmuş

ne zaman çıkacak

Chip bu ayda dolu dolu, çıktığı gün alıcam kısmetse :)

illa Kasım da mı çıkacak yoksa Ekimin sonlarına doğru çıkar mı?

winoptimizer ve gdata çok güzel olmuş. bu ay chip bayilerde tükenmeden almak lazım

Chip içeriği iyi hoşta bi türlü after affect cs4 eğtimini vermedi.Ne zaman vereceksiniz acaba bu eğtimi...

kapağın sağ tarafına bakarsanız oradaki programları almak yada temin etmek en az 100$ patlar en önemlisi win7 kullananlar için işte bu süper derim gerçi ben kullanmıyorum ama her zaman elinizin altında durması gerekli bir kitap çünki 3 yada 5 ay sonra bu tür bilgiyi googlada bulabilirsiniz ammmaaaa elinizin altında şimdiden bir göz geçireceğiniz ve küçük sırları çöze bileceğiniz 3 ay sonra millet bu nasıl oluyor derken sende bak kardeşim bu böyle oluyor demek istemezmisiniz ;) ben kaçırmadan aladım sayılır bayiye ayırttım 3 gündür bekliyorum:)
teşekkürler chip online yine yaptınız bir kıyak valla sağolun emeğinize sağlık :D

visual studio 2008 eğtimi ne zaman verilecek?

Allahtan aboneyiz dert etmeme gerek yok bulabilecekmiyim diye :))

arkadaşlar dergi abonelerine dergi kaç gün içinde ulaşıyor?
bulunduğum yere ayın 4ünden önce gelmiyor bu sebeple daha erken temin etmem mümkünmü?Chip yetkilileri cevap verebilirmi?

Biraz önce aldım, DVD'yi satmaya kalksan bilmeyen biri 100$'a falan alır herhalde. Windows 7 kitapçığı harika, dergiye diyecek bir şey yok zaten!

c# ve asp dersleri verecek misiz ilerideki sayılarda

Dergi erkende geliyor ben aldım arkadaşlar süper bu sayı her zaman olduğu gibi :):)

DVD deki bilgisayar derslerinin içindeki pdf dosyaları çalışmıyor benzer sorunla karşılaşanlar var mı?

dergiyi bir türlü bulamadım ya (antalya)

fiyatı ne kadar bu derginin?

sinanyc....
emeğinize sağlık bu sayı çok güzel olmuş özellikle win7 ve iş ingilizce seti harika oldu tekrar teşekkürler
dergiyi bulamıyanlar için söylüyorum migros,carrefour gibi büyük alışveriş mağazalarında var isterseniz gaste bayinizde getiriyor ben gaste bayimden spariş verdim bu sabah ilk sayıyı aldım selametle herkese

HRşey süperde bu gdata deneme sürümü :S ne iş anlamadım dergide de herhangibir serial yada yeterli açıklama bulamadım. 3 ayda bir tekrar kayıt olcağımız ve şubat ayında anlatılacağı yazıyor. İyide deneme sürümü subata kadar nasıl çalışcak. daha ayrıntılı açıklama yapmalızınız.

TAM SÜRÜM ANTİVİRUS 1 YILLIK Ta kullanici adi ve sifresi nerede afedersiniz yasin operatorlerim benmi goremedim .. yardimci olurmusunuz dergideki DVD icinde.

Dergi yok yaa.Ben gidiyorum adam diyoki yarın CHİP fergileri gelirgelir.Ertesi gün gidiyorum diyoki bitti.1 Yıllık Antivirüs görünce herkes hucum ediyo heralde.Heralde bize sıra gelmeyecek.

arkadaşlar ekim ayının dergisini nasıl temin edebilirim?

CHIP Online'ın notu:
Eski sayı isteklerinizi abone@doganburda.com e-posta adresine iletebilirsiniz.

Vallahi 3 aydır chip alıyorum kıymetimi bil chip:)

GDATA'yı nasıl kaydedicez?

Arkadaşlar G-DATA İNTERNET SECURITY adlı program CHIP dergisinin DVD'sinin çalışmasına engel oluyor.Bunu nasıl aşabilirim.Onun haricinde iyi

CHIP Online'ın notu:
CHIP DVD’sini sadece Kaspersky ile değil birkaç paket ile birden taratıyoruz. Güvenlik konusunda bir şüpheniz olmasın. Bahsetmiş olduğunuz, hatalı bir virüs uyarısıdır. Virüs uyarısını detaylı olarak değerlendirirseniz bulunan virüsün bir virüs imzası taşımadığını görürsünüz.


Bu sadece bir uyarıdır. Nedeni ise şudur: CHP DVD arabirimi, HTML tabanlı olduğundan tıklanan dosyaların doğrudan çalıştırılıp, kullanımın kolaylaştırılması için açılış sırasında VBScript dili ile yazılmış özel bir araç çalıştırılmaktadır. Bu araç tıklanan yazılımların farklı kaydet penceresi çıkarmadan doğrudan çalıştırılabilmesine imkan tanır. Ancak VBScript dili genelde virüs hazırlayanlar tarafından da yoğun bir şekilde kullanıldığı için potansiyel bir tehdit olarak görülmektedir. Ancak bu bir virüs değildir ve sisteme bir zararı yoktur. Aksine kullanımı kolaylaştırdığı için yararlıdır. Ayrıca zaten sadece gereğinden fazla titiz paketler tarafından bulunmaktadır. Bu uyarıyı lütfen dikkate almayınız.

Chip i aldım ve memnunum. Bu sayı güzel. Windows 7 kitapçıgı cok iyi özellikle

3 yıldır CHIP dergisini alıyorum.Evimde kaç chip var derseniz binlerce :D . Anti-virüs kampanyası iyi olmuş :D Windows 7 hakkında bilgi alabileceğim birşey de arıyordum tam bu dergide verilmiş.

chip yetkililerine g datayı pc ye kurdum chip dvd de trojan buldu bundan dolayı dvd yi kullanamıyorum ilgi lütfen

g data virüs programı 1 yıllık deniyor ama derginin iç sayfalarında güncelleme yapmak gerektiği ve şubat sayısında bu konun yer alacağı yazıyor. Bunu anlamak mümkün değil!

CHIP Online'ın notu:
Tam sürüm için firma ile yaptığımız anlaşma gereği G Data Internet Security 2010 paketini süresi bittikçe 3 ayda bir güncelleyeceğiz. Böylece kesintisiz olarak 1 yıl boyunca kullanabileceksiniz. Firmanın şu an herkes için download’a sunulan 3 aylık bir deneme sürümü daha olduğu için paketin bu ay verdiğimiz ilk üç aylık bölümü de demo olarak görüntülenmektedir. Ancak orijinal satılan Türkçe paket ile aynıdır ve herhangi bir eksikliği bulunmamaktadır. Sorunsuz bir şekilde kullanmaya ve güncellemeye devam edebilirsiniz. Daha fazla kullanım bilgisi için Kasım 2009 sayımızda 140. sayfamıza bakabilirsiniz. Yanlış anlaşılma için özür dileriz.

arkadaşlar dergi abonelerine dergi kaç gün içinde ulaşıyor?
bulunduğum yere ayın 4ünden önce gelmiyor bu sebeple daha erken temin etmem mümkünmü?Chip yetkilileri cevap verebilirmi?

daha öncede yazdım ama cevap verilmedi....

CHIP Online'ın notu:
Bulunduğunuz bölge sebebiyle olabilir. Lütfen bu tür sorunlarınızı abone@doganburda.com adresine e-posta atarak bildirin.

Rica etsem PC Yedek alma prgoramı olan Acronis True Image 2010 yani 13. versiyonun trial sürümünü gelecek sayıdaki (aralık) dvd de verirmisiniz ?

Çünkü internetten indirmek neredeyse 1 saat sürüyor.Malum internet bide kotalı olunca hemen doluyor.Nero 9.4 sürümünü bu ay dvd de vermişsiniz süper oluyo böyle büyük boyutlu dosyaları vermeniz.İndirmekten kurtarıyorsunuz bizi.

Birde Java nın ,Microsoft NetFramework ve Flash Player ın güncel sürümlerini daha eski sayılarınızda tam kurulum dosyalarını veriyordunuz ama şimdiki sayıda ya vermediniz yada ben göremedim tekrar inceliyicem dvd yi.

Chip online bu yazıma not bırakırsa sevinirim.Teşekkürler...

CHIP Online'ın notu:
Sizlerle en kaliteli yazıları ve yazılımları buluşturmaya devam edeceğiz. Gelecek aylar için buradan özel yazılım sözü vermiyor, ancak isteklerinizi not ediyoruz.

g data güncelleme hakkınızın süresi dolmuş,sipariş edin diyor.ilk defa kurmuş olmama rağmen ilk haftada bu oldu yani üç ay geçmedi bile. siz bu proğramı vermeseniz bile alıyoruz ama hiç hoş değil

CHIP Online'ın notu:
Tam sürüm için firma ile yaptığımız anlaşma gereği G Data Internet Security 2010 paketini süresi bittikçe 3 ayda bir güncelleyeceğiz. Böylece kesintisiz olarak 1 yıl boyunca kullanabileceksiniz. Firmanın şu an herkes için download’a sunulan 3 aylık bir deneme sürümü daha olduğu için paketin bu ay verdiğimiz ilk üç aylık bölümü de demo olarak görüntülenmektedir. Ancak orijinal satılan Türkçe paket ile aynıdır ve herhangi bir eksikliği bulunmamaktadır. Sorunsuz bir şekilde kullanmaya ve güncellemeye devam edebilirsiniz. Daha fazla kullanım bilgisi için Kasım 2009 sayımızda 140. sayfamıza bakabilirsiniz. Yanlış anlaşılma için özür dileriz.

bizde ilginiz için teşekkür ederiz

ekim 2009 sayınızı satın aldığımda içinde mevcut olan DVD'yi ne yazık ki bilgisayarım ve diğer bilgisayarlar okumadı. şu anda elimde hiçbişeye yaramayan DVD'mi nasıl tedarik ettirebilirim. aynı zamanda Kasım sayısında da böyle bir hata olacak mı diye endişe etmeye başladım. Yetkililer bu konuda not bırakılarsa sevinirim.

CHIP Online'ın notu:
okurhizmetleri@doganburda.com adresine e-posta atarak durumu bildirirseniz sorun giderilecektir. Bu yaygın bir sorun değil, bu yüzden ikinci kez gerçekleşmesi ihtimali de çok düşüktir.

A'dan Z'ye Windows 7 Gerçekten Mükemmel oLmuş çok işime yaradı :))

Rica etsem PC Yedek alma prgoramı olan Acronis True Image 2010 yani 13. versiyonun trial sürümünü gelecek sayıdaki (aralık) dvd de verirmisiniz ?

Çünkü internetten indirmek neredeyse 1 saat sürüyor.Malum internet bide kotalı olunca hemen doluyor.Nero 9.4 sürümünü bu ay dvd de vermişsiniz süper oluyo böyle büyük boyutlu dosyaları vermeniz.İndirmekten kurtarıyorsunuz bizi.

Birde Java nın ,Microsoft NetFramework ve Flash Player ın güncel sürümlerini daha eski sayılarınızda tam kurulum dosyalarını veriyordunuz ama şimdiki sayıda ya vermediniz yada ben göremedim tekrar inceliyicem dvd yi.

Chip online bu yazıma not bırakırsa sevinirim.Teşekkürler...

-------------------------------------------------------------------------------

Evet yaa arkadaşın dediğine bende katılıyorum.Çok önemli bir konu veri kurtarma olayı.Paragon Drive Backup 9 anlatmışsınız Kasım dergisinde ama anlatım biraz basit kalmış.Program olarak True Image ' ı kullanarak , şöyle resimlerle desteklenen ayrıntılı bir anlatım olsa tadından yenmez. (Yedek alma , yedeği geri yükleme , başlangıç cd si oluşturma , bilgisayar çöktüğünde yedeği geri yükleme vs...)

DERGİNİZİ ALDIM VE HALENDE ALIYORUM SÜPERSİNİZ SİZ DEVAM EDİN BİZDEN SİZE TAM DESTEK 12/1 CHIP DERGİSİNİ 4 GÖZLE BEKLİYORUM

Son dergi harikulade olmuş.

abi g data kuruyorum ama deneme sürümü aktif diyor nasıl tam sürüm yapıcamki.? dergide ve dvd de serial numarasını vermemişsinizde yardım lütfen.kod istiyor bulamıyorum

CHIP Online'ın notu:
Tam sürüm için firma ile yaptığımız anlaşma gereği G Data Internet Security 2010 paketini süresi bittikçe 3 ayda bir güncelleyeceğiz. Böylece kesintisiz olarak 1 yıl boyunca kullanabileceksiniz. Firmanın şu an herkes için download’a sunulan 3 aylık bir deneme sürümü daha olduğu için paketin bu ay verdiğimiz ilk üç aylık bölümü de demo olarak görüntülenmektedir. Ancak orijinal satılan Türkçe paket ile aynıdır ve herhangi bir eksikliği bulunmamaktadır. Sorunsuz bir şekilde kullanmaya ve güncellemeye devam edebilirsiniz. Daha fazla kullanım bilgisi için Kasım 2009 sayımızda 140. sayfamıza bakabilirsiniz. Yanlış anlaşılma için özür dileriz.

G-Data 2010 internet security derginizle berabr aldım ve kurdum, ama bir problem yaşıyorum, Son virüs güncelleştirmei devamlı kırmızı olarak gösteriyor ve pc uyarı veriyor güvenlik sisteminiz eski olabilir diye... ne yaptıysam o kırmızıyı yeşil yapamadım, düzelt dedim, tekrar güncelleme dosyalarını yükledim... güncelle dediğimde de zaten en güncel sürümü kullanıyorsunuz diyor... Yardımcı olurmusunuz bana çok teşekkürler şimdiden....

CHIP derginizle verilen CD'lerin indeks sayfası çok geç açılıyor.buna bir çözüm bulun.ben hep sağ tıklayıp aç konumundan cd,yi açmaya çalışıyorum.bu konuyu çözerse iyi olur.en iyi günler dileğiyle

Ne yani ben bu ayki dergiyi aldım 1 yıllık g-data için şubat ayında gene mi alacağım ? Onuda dergini kapağına yazsaydınız ya ?

CHIP Online'ın notu:
Yanlış anlaşılma için özür dileriz. Dergimiz içinde yaptığımız promosyon çalışmalarını okuyucularımıza bir jest olarak DVD’mize dahil ediyoruz. Hiçbir zaman satış amaçlı bir promosyon olarak düşünmüyoruz. Biz bilgisayar ve teknoloji üzerine bir yayın hazırlıyor ve bunu satıyoruz. Yanındaki promosyonların sadece bunu desteklemek için varlar. Eğer sadece tek bir aylığına bu Anti-virüs paketi için dergiyi aldıysanız ve ilerde almayı planlamıyorsanız yayınımızı beğenmemiş olabilirsiniz ve bu sizin seçiminizdir.

arkadslar g data yı nasıl kuruyoruz gecerli win 32 uygulaması degıl dıyo

CHIP derginizle verilen CD'lerin indeks sayfası çok geç açılıyor.buna bir çözüm bulun.ben hep sağ tıklayıp aç konumundan cd,yi açmaya calışıyorum ama g data ordan nasıl yüklenecek

şu an xp kullanıcısıyım ingilizce eğitim setini kurduğumda kilitlenme ve sistem hataları alıyorum bazen restart oluyor
acaba sistemimdenmi kaynaklanıyor yoksa yanlış kurulmuş olabilirmi ? saygılar selamlar

CHIP derginizin her sayısını almaya çalışıyorum. İnternette bulduğum ve çok yararını gördüğüm Uniblue yazılım şirketinin RegistryBooster, SpeedUpMyPC ve Driver Scanner sürümlerinin tam yada 1 yıllık sürümlarini Aralık sayınızda DVD'de verebilir misiniz? Gerçekten de çok yararlı yazılımlar, amacım bunu tüm CHIP okuyucuları kullanabilsin.

eng eğiitim serisi daha profesyonel olabilirdi umarım diğer yabancı dil eğitimleri ingilizce gibi daha çok ilköğretim düzeyinde olmaz keşke daha önce verdiğiniz learn to speak eng devamını verseydiniz diğer dil eğitimlerinde bekliyorum dil eğiitimi ilköğretime giden yiğenlerim için ideal benim için değil aralık sayısını merakla bekliyorum

3 Aydır büyük bir yanlış yapılıyor.. AMD Anakart testlerinde Soket AM2 Diye 790 FX Yongasetli yani Soket 938 Anakartlar tanıtılıyor. Bunun bir an önce giderilmesi gerek diye düşünüyorum

chip dergisinin son sayısında verdiği internet güvenlik paketi 1 yıllık tam sürüm denmiş ancak deneme sürümü durmadanda bunu hatırlatıyor.

CHIP Online'ın notu:
Tam sürüm için firma ile yaptığımız anlaşma gereği G Data Internet Security 2010 paketini süresi bittikçe 3 ayda bir güncelleyeceğiz. Böylece kesintisiz olarak 1 yıl boyunca kullanabileceksiniz. Firmanın şu an herkes için download’a sunulan 3 aylık bir deneme sürümü daha olduğu için paketin bu ay verdiğimiz ilk üç aylık bölümü de demo olarak görüntülenmektedir. Ancak orijinal satılan Türkçe paket ile aynıdır ve herhangi bir eksikliği bulunmamaktadır. Sorunsuz bir şekilde kullanmaya ve güncellemeye devam edebilirsiniz. Daha fazla kullanım bilgisi için Kasım 2009 sayımızda 140. sayfamıza bakabilirsiniz. Yanlış anlaşılma için özür dileriz.

Bahsettiğiniz MSI K9A2 Platinum ve Foxconn A79A-S anakartlarda Socket AM2 desteği var, dolayısıyla testlerde bir yanlışlıkla yok.

OpteroN yazmış:
3 Aydır büyük bir yanlış yapılıyor.. AMD Anakart testlerinde Soket AM2 Diye 790 FX Yongasetli yani Soket 938 Anakartlar tanıtılıyor. Bunun bir an önce giderilmesi gerek diye düşünüyorum

uzun zamandan beri CHIP DERGİ sini alıyorum . Sizden ricam akvaryum ekran koruyucusu ile birlikte arka plan Türkiye şehir resimleri vermeniz. manjung türü zeka oyunlarınıda ara sıra verirseniz çok iyi olacak.

chip dergisine aboneyim ve kasım sayısında verdiğiniz ashampoo_winoptimizer_2010 tam sürüm olduğunu söylüyorsunuz ama bunun key şifreleri nerede yardımcı olurmusunuz.

Arkadaşlar ilginç bir durum ile karşıkarşıya kaldım ve buna bir açıklama istiyorum. DVD içinde çıkan G Data virüz programı bilgisayara başarıyla yüklendi. Yalnız şöyle ki program yüklendikten sonra tekrar DVD'yi takmak istedim ama chip.exe virüs dosyası olarak tespit edildi. Bu durumu Chip ilgililerine soruyorum. Daha sonra başka bir virüs programı yükleyip DVD'yi taktığım zaman yine o başka anti virüs programı chip.exe için virüs uyarısı veriyordu. Bize DVD'ler veriliyor evet. Fakat bu konuda bir kontrol eksikliği olarak tanımlıyorum. Teşekkürler...

CHIP Online'ın notu:
CHIP DVD’sini birkaç paket ile birden taratıyoruz. Güvenlik konusunda bir şüpheniz olmasın. Bahsetmiş olduğunuz, hatalı bir virüs uyarısıdır. Virüs uyarısını detaylı olarak değerlendirirseniz bulunan virüsün bir virüs imzası taşımadığını görürsünüz.

Bu sadece bir uyarıdır. Nedeni ise şudur: CHP DVD arabirimi, HTML tabanlı olduğundan tıklanan dosyaların doğrudan çalıştırılıp, kullanımın kolaylaştırılması için açılış sırasında VBScript dili ile yazılmış özel bir araç çalıştırılmaktadır. Bu araç tıklanan yazılımların farklı kaydet penceresi çıkarmadan doğrudan çalıştırılabilmesine imkan tanır. Ancak VBScript dili genelde virüs hazırlayanlar tarafından da yoğun bir şekilde kullanıldığı için potansiyel bir tehdit olarak görülmektedir. Ancak bu bir virüs değildir ve sisteme bir zararı yoktur. Aksine kullanımı kolaylaştırdığı için yararlıdır. Ayrıca zaten sadece gereğinden fazla titiz paketler tarafından bulunmaktadır. Bu uyarıyı lütfen dikkate almayınız.

Ashampoo WinOptimizer 2010 kurmaya çalıştığımda;
This Program cannot be installed on Windows NT version 6.01.7600 or later
hatasını alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim (Win7 kullanıyorum)

soruma neden cevap verilmiyor. Yoksa üyeleri ve okuyucuları tam sürüm diye kandırıp dergi mi satıyorsunuz.

soru???
chip dergisine aboneyim ve kasım sayısında verdiğiniz ashampoo_winoptimizer_2010 tam sürüm olduğunu söylüyorsunuz ama bunun key şifreleri nerede yardımcı olurmusunuz.

teşekkürler...

ya bişey sorcam benim bilgisayarım da durduk yere dvd sürücüsü yok oldu ne yapmalıyım

mrhaba ben yeni bir üyeyim ve chıp dergisinin eski sayılarını şimdi temin ediyorum.özellikle önerdiğinz bir sayı varmı?

Kasım sayısını aldım ve içinden çıkan dvd de Mega Pc Kursu ve İş yerinde İngilizce diye bi şi yok. Acaba dvd mi hatalı yoksa derginin içinde bunlar ayrı cd lerde mi öıkması gerekiyordu yanıtlarsanız memnun olurum

Sayın Chip dergisi yetkilisi,
Kasım sayısı ile birlikte verdiğiniz dvd maalesef çalışmıyor hem ekim ayında verdiğiniz dvd hemde kasım ayında verdiğiniz dvd de aynı problem oluştu muhakkak çok emek harcıyorsunuzdur derginin içerisinde verdiğiniz bilgilerin birçoğuna internet ortamında ulaşmak mümkün bende dergiyi alırken dvd de verdiğiniz programları incelemek için almıştım sanırım biraz daha dikkatli olmanız gerekiyor kendimi kandırılmış gibi hissediyorum bir daha derginizi alırken yine aynı sorunla karşılaşırmıyım diye içimden geçecektir fakat bunu ticari olarak pazarlıyorsanız ve karşılığında bir ücret alıyorsanız her ayrıntıyı gözden geçirip son kullanıcıya verdiği paranın karşılığını vermeniz gerekiyor gerçi burası Türkiye nasıl olsa bir şekilde bozuk üründe olsa git derdini nasrettin hocaya anlat mantığı yoktur inşallah vereceğiniz cevabı tüketiciye bakışınız açısından ve nasıl çözümleyeceğinizi çok merak ediyorum.
Saygılarımla

CHIP Online'ın notu:
DVD ile yaşadığınız problemin ayrıntılarını, irtibat bilgileriniz ve adresiniz ile birlikte abone@doganburda.com e-posta adresine bildirirseniz mağduriyetiniz giderilecektir. Yayınımız Türkiye'deki en köklü bilişim yayını olmayı, elbette okuyucularının sorunlarına gereken önemi vererek ve yine okuyucularının desteğiyle başarmıştır.

Chip dergisinin düzenli okuyucusuyum. Kasım ayı sayısında verdiğiniz g-data internet security'yi kurmuştum ancak şu anda güncelleme yapamıyorum. Daha doğrusu yapmama izin vermiyor. "Deneme sürümünüzün süresi dolmuş " mesajını veriyor. Nasıl tam sürüm yazılım oluyor bu???? Pek anlayamadım....

Sayın Chip dergisi yetkilisi,
Ben bu sayıyla birlikte verilen g- data ativirüsü yazınızdaki gibi kurdum. Ama kayıt olma işleminde "kayıt numarası" adlı boşluğa ne yazacağımı bilmiyorum.
Lütfen ne yapmam gerektiğini söyleyin.
Saygılarımla...

Sayın chip yetklisi:gdata yı kurdum fakat 3 aydan sonra güncelleme yapabilmem için sunucuya kayıt olamamı ve kayıt numarası girmemi istiyor.Sunucuya kayıt olma işlemi esnasında tekrar kayıt nosu istiyor.Hiç bişey anlamadım.Sunucuya kayıt olduktan sonra sadece şifre ve kullanıcı adı gönderdiler.Kayıt numarası gönderilmedi.Yardımcı olursanız sevinirim.Şubat ayı sayısındada yeterli bilgi mevcut değil.Şimdiden teşekkürler

CHIP Online'ın notu:
Bu tür sorunlarda okurhizmetleri@doganburda.com e-posta adresine e-posta atmanız gerekiyor. Siz atın, durumu aynen bu şekilde bildirin ve irtibat bilgilerinizi dahil etmeyi unutmayın, biz gerekeni yapacağız.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play