.gif dosyası yapmak istiyorum ...

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
shehsuvar
05-03-2005, 02:50   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
779 mesaj

arkadaşlar .gif uzantılı dosya  yapmak istiyorum ama nasıl ?

Banned
05-03-2005, 06:48   |  #2  
Banlandı
548 mesaj

Photoshop programıyla bunu kat kat yaparsın...

ugurbostanci
05-03-2005, 15:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

en basitinde paint
pek beğenilmeyn microsoft bunu bizlere sunmuşşş.
ve gif animator var
ee araştır artık..

Sniper27
05-03-2005, 21:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
217 mesaj

Arkadşım sen herhalde animasyon gif çalışması yapmak istiyorsun.Eğer durum böyleyse ya hazır resim kullanarak yada her karenin resmini kendin yaparak bunu yapabilirsin.Her resmi kendin yapmak istiyoran Bilader'in söylediği gibi Photoshop en profesyoneli,fakat Photoshop'un ani gif programı olan Image Ready programının kullanımı çok can sıkıcı.Dosyaları birleştirmek ve animasyon yapmak için en ideali Jasc firmasının AnimationShop programı.Hem kullanımı basit hemde içinde sihirbaz yardımcı var ve ayrıca film dosyalarınıda frame frame burada açıp istediklerini silip gif olarak kaydedebilirin.Bu programa ulaşacağın adres:

Eh crack veya seri numarasınıda kendin araştırablirsin.Ayrıca sana full freeware olan ve işi sırf animasyon hazırlamk olan programlara ulaşabileceğin adres ise:

Bu programlardan Tales ve Advanced Effect Maker'ı kullandım.Tales oldukça kullanamı kolay olan ve işe yarar bir program. Advanced Effect Maker  ise Java ve SWF dosyaları hazırlamanda sana bir çok hazır efekt ve dosyayla yardımcı oluyor.Yalnız tabiik bilgisayarında Java2 Runtime Enviropment kurulu olmalı.Bunları bir dene.

adresinden her kategoride yüzlerce programı bulabilirsin.Sana şimdiden başarılar.

shehsuvar
06-03-2005, 13:34   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
779 mesaj

teşekkürler  , Photoshop ile yapmaya çalışıyorum ama yapamadığım şeyler var , bu prog kullanmasını bileniniz varsa bi kaç sorum olcak . var mı bilen ?

Banned
06-03-2005, 13:36   |  #6  
Banlandı
548 mesaj

Var sor?

shehsuvar
06-03-2005, 19:43   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
779 mesaj

soru ; malum .gif dosyasında bir sürü katman var(film şeridi gibi ) şimdi ben katmanın birine biyazı veya resim eklemek istediğimde o bütün katmalar için geçerli oluyo ve bende diğerlerini tek tek silmek zorunda kalıyorum . n yapmalıyım (kullandığım prog. ; Adobe ImageReady 3.0 CE).

Sniper27
06-03-2005, 21:40   |  #8  
Yıllanmış Üye
217 mesaj

Yazdığın yazı tüm katmanları etkilemez,yalnızca yazı en üstteki katmanda ise haliyle tüm katmanlarda yazıyormuş gibi gözükür.Sen yazıyı eklemek istediğin katmanla yazmış olduğun yazıyı linkle bağla.Layer katman penceresinin en üstünde en sağda(dış kısmında) siyah renkte bulunan büyük ok ikonuna tıkla,açılan pencerenin en alttan üçüncüsü olan Merge Linked(Bağlıları Birleştir) seçeneğine tıkla ve birleştirme işlemini gerçekleştir.Yalnız Image Ready'de dikkat etmen gereken en önemli konu şu:Her fram'e ayrı ayar girmen gerekiyor.Yani açmış olduğun framelerin birirsinin üzerine tıkla,daha sonra üzerinde katman varsa bunları layer penceresindeki göz ikonunu etkisiz hale getirerek ilk framde bu katmanın gözükmesini sağla.Bu işlemi her frame için tek tek girmen gerekiyor.Tabii birde Delay(Akış) zamanlarını ayarlaman gerekli.Ben sana bu program insanı çatlatır demiştim.Sen en iyisi Animation Shop3 programını kullan.Hem daha kolay,hemde daha verimli.Sana kolay gelsin.

cvenebury
16-03-2005, 22:05   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

belki biraz geç oldu ama hala bi çözüm bulamadıysan flashı dene. çok güzel gif animasyonlar hazırlayabilirsin. eğer frameleri kullanmayı kısa bir çalışmayla öğrenebilirsen flashtan vazgeçemeyeceksin. tabii flash biliyorsan bütün söölediklerimi geri alıyorum.

ragga_f16
12-05-2005, 22:01   |  #10  
Üye
51 mesaj

kardes photoshop la beraber kurulan images reade pragramı dene derim

unalgurlek
03-03-2006, 19:24   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj
shehsuvar
teşekkürler  , Photoshop ile yapmaya çalışıyorum ama yapamadığım şeyler var , bu prog kullanmasını bileniniz varsa bi kaç sorum olcak . var mı bilen ?
Hasan Semerci
07-04-2006, 21:41   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

Kardesim PhotoShop'da Layer'ları Yapıp İmageReady İle bunları Birleştirebilirsin Save Optimized As'a Tıklayıp .gif Olarak kaydedebilirsin =)