:::video kesme:::ve:::video format değiştirme::::

onskyy
13-01-2007, 20:46   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

Arkadaşlar ben uydu cihazını modem aracılıyla pcye bağladım ve genellikle film vb seyler kaydediyorum fakat bunları kaydederken cok yüksek boyutlu oluyorlar onların boyutlarını düşürmek için bi cözüm geldi aklıma formatlarını avi falan dvix yapıyım diyorum ama nsl yapıcam bilmiyor hangi programla yapabilirim bi yardımcı olurmusunuz.ikinçi problemim ise arkdaşlar bu videolarda reklamlar oluyo ve seyrettigim dvd'lerde begendiğim sahneleri cıkarmak istiyorum bi kopyasını almak istiyorum bu bölümleri tam bir videodan nsl kesip alırım veya o beğendiğim sahneyi nsl o videodan kopyalraım arkadaşlar biras fazla sey istedim galiba KahkahaKahkahaKahkahaşimdiden yardımlarınız için TEŞEKKÜRLER.....

can_n01
13-01-2007, 21:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
347 mesaj

Al sana divx yapma

umarim isin gorur

onskyy
13-01-2007, 21:09   |  #3  
OP Üye
57 mesaj

tesekkür ederim arkadasım bu programı bi deniycem inşallah işimi görür.Bide su kesme işini hallede bilsem cok iyi olucakGülümsemeGülümseme

CU_GS7
13-01-2007, 22:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Kesme işine "Ultra Video Splitter"..
Çevirme işine "Absolute Video Converter" veya "Ultra Video Converter"..
Birleştirme işine "Ultra Video Joiner"..
Birbirinin işlerini de yapabiliyorlar..

onskyy
13-01-2007, 22:32   |  #5  
OP Üye
57 mesaj

CU_GS7 arkadşım cok saol sna cok tesekkür ederim bu programlar tamamen işime yaradı artık filmlerden özel sahneleri ayırabiliyorum cok tesekür ederim.diger programlarıda en kısa sürede deniycem paylasım için tekrar tesekkürler....GülümsemeGülümsemeGülümseme

CU_GS7
13-01-2007, 23:07   |  #6  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Eyvallah kardeşim..
Bu program isimlerini önerdiğim kişi nasıl yapılır,nasıl kullanılır diye mail atardı genelde..
Sen mail atmadan hallettiğin için ben de seni tebrik ederim..
Güle güle kullan..Hehe..

onskyy
13-01-2007, 23:09   |  #7  
OP Üye
57 mesaj

ewet kullanışını kolay buldum çünkü cok işime yarıycaktı bayadır arıyorum bu programı bu foruma bugün üye oldum su ana kadar gördüğüm en güzel forum hemen herkes ilgleniyo ve tartışamya girmiyo herkes birbirine yardım etmeye calısıyo cok güsel banda hemen yardımda bulundugnuz için TESEKKÜR EDERİM...

sehirden bir kiz
25-01-2007, 00:00   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar merhaba
ben de videolardan bi klip hazırlamak istiyorum ama videoları kesebilceğim bi programım yok. yukardaki prıgramları denedim ama olmuyo. Çünkü videolar .mov formatında. sizce hangi programı denemeliyim? şimdiden yardımlar için teşekkür ederim :)

CU_GS7
25-01-2007, 03:05   |  #9  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
sehirden bir kiz
arkadaşlar merhaba
ben de videolardan bi klip hazırlamak istiyorum ama videoları kesebilceğim bi programım yok. yukardaki prıgramları denedim ama olmuyo. Çünkü videolar .mov formatında. sizce hangi programı denemeliyim? şimdiden yardımlar için teşekkür ederim :)
Bu ismini verdiğim programı kullanmadan önce .mov formatındaki videoyu .mpeg .avi veya .wmv 'ye çevirmen gerekir.."Convert" olayı..:))
Bu tarz programlar için google'a "mov to mpeg" , "mov to avi" veya "mov to wmv" yazarsan karşına bir sürü alternatif çıkar..
Bunlardan işe yarar birinin keyi gerekiyorsa buldun mu iş tamam..
Önce dosya türünü değiştirirsin sonra,kesme işini mesela Ultra Video Splitter halleder..
Bence yaparsın..:))Olmadı yine yaz;olmadı özel mesaj atabilirsin..;)Bayanlara ayrıcalık yaparım ben hehe..

jeomania
28-01-2007, 09:25   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

o söylediğiniz ve benzeri programlar amator programlardandır.. ben senelerce pc de video işleriyle ilgilenmiş bir kullanıcı olarak video kesme dönüştürme birleştirme her türlü iş için komple çözüm sunan ve dönüştürme kalitesini dönüştürme hızını ayarlayarak daha stabil şekilde yapacağın yani convert yaparken "görüntünün kalitesinde" kayıplarla karşılaşmayacağın ve çeşitli videoları çeşitli formatta olmalarına rağmen "birleştirirken" bile seste oluşan seviye farklarını normalleştirdikten sonra convert yapabileceğin ve yine bu programla kalitesiz veya çamur gibi görüntüleri çeşitli correct efektleri ile düzeltebileceğin ve dvd cd lerini bile istediğin formatta hdd ye rip yapabileceğin tek program olarak normal seviyede bi kullanıcı için en kullanışlı olan program
TMPGEnc XPress dir

daha professional çalışmak isterseniz; pinnacle, adobe premiere, ulead, canopus, avid vs programları kullanırsınız... yada bu işin hakkını vererek ilgilenmek isterseniz snazzi nin capture kartlarını almanızı ve beraberinde gelen harika programları kullanmanızı tavsiye ederim hadi bakalım kolay gelsin :)

onskyy
28-01-2007, 17:15   |  #11  
OP Üye
57 mesaj
jeomania
o söylediğiniz ve benzeri programlar amator programlardandır.. ben senelerce pc de video işleriyle ilgilenmiş bir kullanıcı olarak video kesme dönüştürme birleştirme her türlü iş için komple çözüm sunan ve dönüştürme kalitesini dönüştürme hızını ayarlayarak daha stabil şekilde yapacağın yani convert yaparken "görüntünün kalitesinde" kayıplarla karşılaşmayacağın ve çeşitli videoları çeşitli formatta olmalarına rağmen "birleştirirken" bile seste oluşan seviye farklarını normalleştirdikten sonra convert yapabileceğin ve yine bu programla kalitesiz veya çamur gibi görüntüleri çeşitli correct efektleri ile düzeltebileceğin ve dvd cd lerini bile istediğin formatta hdd ye rip yapabileceğin tek program olarak normal seviyede bi kullanıcı için en kullanışlı olan program
TMPGEnc XPress dir

daha professional çalışmak isterseniz; pinnacle, adobe premiere, ulead, canopus, avid vs programları kullanırsınız... yada bu işin hakkını vererek ilgilenmek isterseniz snazzi nin capture kartlarını almanızı ve beraberinde gelen harika programları kullanmanızı tavsiye ederim hadi bakalım kolay gelsin :)

walla arkadaşım biz senin gibi bu kadar profesyonelce bi işe kalkışmak için uğraşmadık ama bunları okudyuktan sonra bişi öğrendim videolar hakkında hiç bişi bilmiyomuşum bu bilgiyi bize verdigin için teşekkürler.en kısa sürede bu programı bulup videolarımla bu program üzerinde calışmlar yapıcam

sehirden bir kiz
29-01-2007, 00:38   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar çok teşekkür ederim. videolarımı dönüştürdüm ve uleadla da birleştirip ilk denememde beni tatmin eden bi klip hazırladım. ben de yavaş yavaş bişeyler öğreniyorum :P
görüşmek üzere :)

fahr_i
02-02-2007, 15:04   |  #13  
Yıllanmış Üye
110 mesaj

bence en iyisi ve en kullanışlısı ulead media studio pro 8.0 tavsiye edrim 4.5 2006 chip cdlerinde var

yusufdemirkoparan
25-02-2007, 16:29   |  #14  
Üye
79 mesaj
jeomania
arkadaşım,
Uluad ile tesadüfen karşılaştım. Fiyat açısından uygun.
Satın almadan önce; Bilgisayarımızda bulunan MS Movie Maker'ı denemek istedim, windows bir mesaj verdi;
"Windows movie Moker gerekli ses donanımı bilgisayarınızda bulunmadığından kullanılamıyor."

Soru1: MS Movie Maker, Ulued'ın yerini tutar mı ?
       - Aynı kategorideki yazılım mı ?
Soru2: Windows mesajının bahsettiği ses donanımı, "Grafik Kartlarında mı bulunur ?"
Soru3: MS M.Maker'ın çalışabileceği en ucuz, "gerekli ses donanımı ?" bu proğramı acacak donanım eklentisinin en ucuz fiyatı nedir? (Sağlıklı uygulamalı bilgiden sonra-bilgisayar değişikliğine gitmek istiyorum.)

Bilgi için şimdiden teşekkür ederim.

OBA
25-02-2007, 17:39   |  #15  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

cevap 1  hayır tutmaz
cevap 2  onboard yeter
cevap 3  aslında donanım olarakdeğil yazılım olarak ( codecler gibi)  desteğe ihtiyacı var

yusufdemirkoparan
25-02-2007, 21:55   |  #16  
Üye
79 mesaj

Üçüncü Sorunun Yanıtı'nı biraz açıp, bir de destekleyen yazılım önerisinde bulunurmusunuz ?

Teşekkür ederim.

ismailcoskun
05-03-2007, 15:36   |  #17  
Taze Üye
16 mesaj

arkadaşlar,video convertion işini % 50 değil de,100 % yapan bir yazılım yok mu?Yukarıda belirttiğin programlar % 50 çeviri yapıyor.
S E V G İ L E R

jeomania
03-04-2007, 17:47   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
jeomania
TMPGEnc XPress
önceki mesajımda bu yazdığıma ek olarak şunları da söyliyim; çok uzun bir videoyu bu programla render yaparsanız seste kayma kesinlikle oluşmuyor.. hatta sesle görüntü arasındaki senkronu bozulmuş bir video üzerinde çalışsanız bile alttaki spectrum analizorden bikaç tıklamayla sesi doğru yere çekebiliyorsunuz

hakyol
04-04-2007, 17:27   |  #19  
Taze Üye
1 mesaj

usta çok sağ ol...
TMPGEnc XPress bu proğramın şifresi varmı varsa neradan bulabilirim.

Serkan Karadaş
05-04-2007, 00:38   |  #20  
Serkan Karadaş avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 15
909 mesaj

jeomania,arkadaşım lütfen forum kurallarını dikkatlice oku ve bir daha crack li link paylaşımı yapma.aksi halde cevabını silmekle yetinmem konu yu kapatırım.

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 05 Nisan 2007 00:39
jeomania
05-04-2007, 12:38   |  #21  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

peki o zaman burdan indirsinler ;)

PcMaKeR
04-05-2007, 11:32   |  #22  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
ismailcoskun
arkadaşlar,video convertion işini % 50 değil de,100 % yapan bir yazılım yok mu?Yukarıda belirttiğin programlar % 50 çeviri yapıyor.
S E V G İ L E
Al sana sony vegas. http://www.sonycreativesoftware. ... p?keycode=3144-3000

tamamen profesyonellerin tercihi. 3 senedir kullanıyorum. her türlü aygıttan video yakalayıp her türlü formata çeviriyor. dvd kalitesinden tut hd videoya kadar hepsini ;)

Not: Sistemi aşırı tüketebilir ona karışmam :P

Birde .NET 2.0 istiyor.

türkçe yaması da indirirsen hata ile karşılaşırsan hata tr çıkıyor

kolay gelsin.

mebian
25-03-2008, 22:30   |  #23  
Taze Üye
1 mesaj

Slm arkadaşlar...
TMPGEnc XPress v4.4.0.234 ben bu proğramı indirdim ama serial istiyor ve nette araştırdım ama bulamadım ben eğer seriali varsa sizde yardım edebilirmisiniz şimdiden teşekürler...

zalatoy_radnik
26-03-2008, 14:46   |  #24  
Yeni Üye
23 mesaj

Magix Movie Edit diye bir programla kesme birleştirme veya resimlerinizi kullanarak  yapabileceginiz bir programdır