0xc00002ta hatası(tekrar baş gösterdi!)

LvvNt
24-02-2013, 20:02   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj

Öncelikle hepinize Merhaba

Konuya giriyorum, Ev bilgisayarımda Win8 PRO yüklü son bir haftadır Sistem otomatik olarak kapanıp açılıyor işlemden 15 sn. öncede Ses deredışı kalıyor yani Ses sistemi(Charm çubuğunda "devre dışı" sağ alt köşedeyse "Ses kullanılamıyor" diyor). Microsoft'a kaç kez bilgi gönderdim(Yeniden açılınca hatadan bahsediyor). Bu sabahta posta göndermiş bulunmaktayım. Son iki gündür bu hata çok sıklaştı durup dururken sistemim kapanıyor. Hata kodu şu "0xc00002ta". Lütfen bu hatayı yok etmem gerekli artık hiç çekilmiyor(en başta günde birdi şimdi bir günde defalarca)

Son Düzenleme: LvvNt ~ 01 Mart 2013 07:45
murat5038
24-02-2013, 20:37   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

C:windows/minidump klasörünün içindekileri zipleyip burda paylaşın.

black_flood
24-02-2013, 21:37   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

sistemdeki sürücüleri kontrol et son 1 haftadır ne iş anlayamadım ama güncellemeleri tamamen almış sistemlerde hep yapıyor  güncel sürücüler yoksa. bende yaşadım aynı sorunu kendi tanıdığı hd ses kartı sürücüsünlen bile mavi veriyordu. son güncellemeler öncesi kullandığım hiç bir sürücü artık çalışmıyor hepsini güncellemek zorunda bıraktı.

MegaFreak
24-02-2013, 23:01   |  #4  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

yazılımınız orjinalmi ?

DarkDays96
24-02-2013, 23:03   |  #5  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
22 mesaj

0xC00002BA  hatasına hata kod listesinden baktımda böyle bi tanımı var. belki işine yarar.

Dizin hizmeti göreli tanımlayıcıları ayıran alt sistemin devre dışı bırakıldığını algıladı. Sistem göreli tanımlayıcıların (RID) önemli bir kısmının kullanıldığını algıladığında bir koruma mekanizması olarak bu durum oluşabilir. Önerilen tanılama adımları ve hesap oluşturmayı yeniden etkinleştirme yordamı için bkz. http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=228610.

LvvNt
25-02-2013, 07:17   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
387 mesaj
Alıntı: TOLKUN10  
Hata kodların yanlış.Doğrusunu yazar mısınız?
Başka bir arkadaşımız bir kodla ilgili bilgi bulmuş.
Alıntı: murat5038  
C:windows/minidump klasörünün içindekileri zipleyip burda paylaşın.
Klasör boş olduğundan arşivleyemiyor.
Alıntı: black_flood  
sistemdeki sürücüleri kontrol et son 1 haftadır ne iş anlayamadım ama güncellemeleri tamamen almış sistemlerde hep yapıyor  güncel sürücüler yoksa. bende yaşadım aynı sorunu kendi tanıdığı hd ses kartı sürücüsünlen bile mavi veriyordu. son güncellemeler öncesi kullandığım hiç bir sürücü artık çalışmıyor hepsini güncellemek zorunda bıraktı.
Tüm driverler'ı elimle güncelledim.
Alıntı: MegaFreak  
yazılımınız orjinalmi ?
Yükseltme döneminde aldım. Win7 Starter'dan geçiş yaptım.
Alıntı: nurettingngr96  
0xC00002BA  hatasına hata kod listesinden baktımda böyle bi tanımı var. belki işine yarar.

Dizin hizmeti göreli tanımlayıcıları ayıran alt sistemin devre dışı bırakıldığını algıladı. Sistem göreli tanımlayıcıların (RID) önemli bir kısmının kullanıldığını algıladığında bir koruma mekanizması olarak bu durum oluşabilir. Önerilen tanılama adımları ve hesap oluşturmayı yeniden etkinleştirme yordamı için bkz. http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=228610.

Korumayı ya da mekanizmayı nasıl devre dışı bırakabilirim?

murat5038
25-02-2013, 12:04   |  #7  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Hata Çıkdığında Resimleyip burda paylaş.

LvvNt
25-02-2013, 17:32   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
387 mesaj

Sistemin tıklama duyusu yok oluyor yani hata olmadan önce ses gidiyor, ve başlangıç geliyor(hiç simge olmadan) ardından ekran alıntısı yazıyorum(resmi için) ama tıklayınca açmıyor ya da zaman kalmıyor ve sistem reset atıyor(hata ekranıyla beraber).

Az önce Microsoft tarafından bir e-posta geldi. Ses kartı driver'ını güncellememi eğer hata çözülmezse telefonla destek ya da teknik destek almamı söylediler.

Son Düzenleme: LvvNt ~ 25 Şubat 2013 17:41
black_flood
25-02-2013, 18:56   |  #9  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

sesi güncellediğini söyloedin ama sanırım iyi güncelleyememişsin ne modelini söyle biz verelim linkini. realtek ise zaten doğaldır. 2.70 sürümü dışında hiç bir sürümde stabil çalışmıyor. ekran kartı sürücüsüde son 2 ay dışındaki çıkan tüm sürümlerde yine patlıyor Windows güncellemeleri yapmadıysa bu sorunlarda olmuyor.

murat5038
25-02-2013, 20:38   |  #10  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: LvvNt  
Sistemin tıklama duyusu yok oluyor yani hata olmadan önce ses gidiyor, ve başlangıç geliyor(hiç simge olmadan) ardından ekran alıntısı yazıyorum(resmi için) ama tıklayınca açmıyor ya da zaman kalmıyor ve sistem reset atıyor(hata ekranıyla beraber).

Az önce Microsoft tarafından bir e-posta geldi. Ses kartı driver'ını güncellememi eğer hata çözülmezse telefonla destek ya da teknik destek almamı söylediler.

Eğer direk kapanıyorsa mavi ekran vermesi lazım.Mavi ekran verdiğinde önceki dediğim klasörün dolu olması lazım.Doğru yere bakdığından emin ol.Eğer mavi ekran alıp boş ise deepfreze gibi bir yazılım kullanıyorsun veya bir tür virüs olma ihtimali var.

LvvNt
26-02-2013, 19:52   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
387 mesaj
Alıntı: black_flood  
sesi güncellediğini söyloedin ama sanırım iyi güncelleyememişsin ne modelini söyle biz verelim linkini. realtek ise zaten doğaldır. 2.70 sürümü dışında hiç bir sürümde stabil çalışmıyor. ekran kartı sürücüsüde son 2 ay dışındaki çıkan tüm sürümlerde yine patlıyor Windows güncellemeleri yapmadıysa bu sorunlarda olmuyor.
Evet ses kartı realtek. Realtek HD Audio Yöneticisi kurulu(hatadan sonra elle kurdum).
Eğer direk kapanıyorsa mavi ekran vermesi lazım.Mavi ekran verdiğinde önceki dediğim klasörün dolu olması lazım.Doğru yere bakdığından emin ol.Eğer mavi ekran alıp boş ise deepfreze gibi bir yazılım kullanıyorsun veya bir tür virüs olma ihtimali var.
 Doğru yer Windows klasörü içinde minidump. Advanced system care kullanıyorum Açılışta otomatik bakım yapıyor, otomatik bakım sırasında klasörü temizleme ihtimali var. 

Ayrıca Microsft'tan yeni bir posta aldım. Realtek sitesi üzerinden driver'ı indirmem gerekli olduğunu söylediler(pc ile gelen drive yüklüydü).Şu anda sorun yok. Win8 eski driver'ımı desteklemiş olsa gerek. Şu an tıkır tıkır çalışıyor Son güncellemeden(sitedeki driver'dan sonra) sorun olmadı. Tabi hatanın nedeni hala meçhul, ama sorun kalktı rahatladım Hepinize teşekkürler.

murat5038
26-02-2013, 20:06   |  #12  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

ASC dediğin gibi klasörü temizliyor ondan olmuyor boş görünüyor.

ASC yi başlangıçdan kapatıp bir dahaki mavi ekran verene kadar açmayın temizlik yapmayın.

Sonrasında dediğim klasörü zipleyip burda paylaşırsınız.

LvvNt
01-03-2013, 07:35   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
387 mesaj

Sorun yeniden oluştu. Şimdi size minidump klasörünü zipliyorum ve link atıyorum(yedek olsun).Link : "http://yadi.sk/d/3y9FgKUs2yIKr"

Şimdi dmp dosyasını not defteriyle açtım(ben işte) orada bir kaç girdi ve namehelp.exe'yi buldum. namehelp dediği dosya sunucular arası otomatik geçiş yapan bir dosya(program). Onu kaldıracağımda girdileri tam okuyamadım. Girdileri bana bildirirseniz sevinirim neyin nesiymiş şu girdiler.

Son Düzenleme: LvvNt ~ 01 Mart 2013 07:50
murat5038
01-03-2013, 14:04   |  #14  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

İmzamdaki sistem tarama aracını çalıştır ve tarattır çıkan Linki(Rar değil) Burda paylaş.

Son Düzenleme: murat5038 ~ 01 Mart 2013 14:05
LvvNt
01-03-2013, 18:38   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
387 mesaj

http://www.getsysteminfo.com/rea ... 6fd44e39bfc57b903f0 bu da Windows'un kendi aracı ile yapılan sistem bilgi dökümü : http://yadi.sk/d/T2HmNAFa2zH8z bu ise ASC tarafından sistem dökümü : http://yadi.sk/d/i4aE21782zHIL

Son Düzenleme: LvvNt ~ 01 Mart 2013 19:05
murat5038
01-03-2013, 20:17   |  #16  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Bluestack AVİRA,ASC bunlar uyumlu olmayan ve hataya sebep olan programlar.Ayrıca temp geçmişinde bir sürü virüs kalıntııs mevcut ve bunlar manuel silinmiş sistemden kaldırılmadığı için ara ara hatalar alacaksınız.Revo uninstaller unlocker giib programları yüklü olduğuna göre silinmeyen dosyalar silmişsiniz ve bunlarda etken.Bilgisayara Canon yazıcı takılmış ancak driveri yüklenmemiş.

C:\Windows\SysWOW64\NTServer\service.exe Dosyasını silin.(Veya iyi bir antivirüs yükleyin taratın eğer bişey bulmazsa elle silin)
c:\programdata\microsoft\search\data\temp\usgthrsvc
Bu klasör içindekileride silin.
İEXplorer ı da sııfrlayın Başlangıç sayfası değiştirilmiş.
Ayrıca USB ile bağladığınız bir bellek görevi gören Diskin içinde zararlı oluşabilecek yazılım mevcut ve çıkarıırken aygıtı saat simgesinin yanından kaldırın.

LvvNt
02-03-2013, 14:39   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
387 mesaj
Bluestack AVİRA,ASC bunlar uyumlu olmayan ve hataya sebep olan programlar.Ayrıca temp geçmişinde bir sürü virüs kalıntııs mevcut ve bunlar manuel silinmiş sistemden kaldırılmadığı için ara ara hatalar alacaksınız.Revo uninstaller unlocker giib programları yüklü olduğuna göre silinmeyen dosyalar silmişsiniz ve bunlarda etken.Bilgisayara Canon yazıcı takılmış ancak driveri yüklenmemiş.

C:\Windows\SysWOW64\NTServer\service.exe Dosyasını silin.(Veya iyi bir antivirüs yükleyin taratın eğer bişey bulmazsa elle silin)
c:\programdata\microsoft\search\data\temp\usgthrsvc
Bu klasör içindekileride silin.
İEXplorer ı da sııfrlayın Başlangıç sayfası değiştirilmiş.
Ayrıca USB ile bağladığınız bir bellek görevi gören Diskin içinde zararlı oluşabilecek yazılım mevcut ve çıkarıırken aygıtı saat simgesinin yanından kaldırın.

Bluestacks'i whatsapp için kullanıyorum zaten ama önceden herhangi bir şey yapmadı(Win8 compatible yok). ASC sayfasına bakarsanız "Win8 compatible" ikonunu görürsünüz(http://www.iobit.com/advanced-systemcare-antivirus.php) Avira içinse normalde bir antivirüs yazılımı çok pahalı oluyor(2 pc için 100 tl) Bende Chip testlerinde 2013'ün en iyi antivirğs yazılımını indirdim(test sonucunda 1. oldu). Sistem canon driver'larını otomatik yüklediğini söyledi ve yazıcı gayet iyi çalışıyor. Revo uninstaller'ı sistemden tüm dosyaların temizlenmesi için kurdum(bazı kaldırma işlemleri diskte dosya bırakıyor). C:\programdata... içeriği her açılışta boşaltılıyor(ASC ile). İexplorer başlangıç sayfasını kendi elimle değiştirdim(bing sevmiyorum da). Usb stick yok. Harici bir disk bulunuyor. İçerisinde resimlerim, videolarım, Sistemin internetten yüklediğim için yedek yükleme sihirbazı ve Torrent arşivim var. Torrent arşivini oluşturmadan önce tüm sağlayıcıları virüstotal'e sordum(danıştım daha iyi olur herhalde). Ayrıca sisteme şu link.tl ve adf.ly gibi sitelerden bir sürü program indirme kutucuğu çıkıyor onların hepsini iptal ediyorum virüs kalıntıları onlar olsa gerek.