1$'a Hosting gerçekten İnanılmaz Yok Artık

netsinan
29-10-2006, 03:37   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

Arkadaşlar gerçekten ilk tecrübe edinenler için ve ilk profösyönel adımı atmak isteyenler için karçırılmaması gereken bir fırsat..

* Disk: 100 Mb
    * Bant: 2 Gb
    * Pop3 Mail: 100
    * MySQL: 1
    * Subdomain: 10
    * FTP: 5
    * Ek domain: --
    * Domain park: --
    * Isletim sistemi: Linux
    * Aylik fiyat: $1.00
    * Yillik fiyat: $10.00

Standart 1

* Disk: 1 Gb
    * Bant: 20 Gb
    * Pop3 Mail: Sinirsiz
    * MySQL: Sinirsiz
    * Subdomain: Sinirsiz
    * FTP: Sinirsiz
    * Ek Domain: 5
    * Park domain: 10
    * Aylik Fiyat: $5.60
    * Yillik Fiyat: $56.00

Pro 1

* Disk: 4 Gb
    * Bant: 80 Gb
    * Pop3 Mail: Sinirsiz
    * MySQL: Sinirsiz
    * Subdomain: Sinirsiz
    * FTP: Sinirsiz
    * Ek Domain: 8
    * Domain park: 25
    * Aylik fiyat: $17.60
    * Yillik fiyat: $176.00

Diğer paketler burda var

ulaşım adresi  yerelhosting@hotmail.com

barisaydiner
29-10-2006, 10:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
486 mesaj

sitede sunucu bilgileri verilmemiş kim bilir belkide celeron işlemcili 64 mb ramli makinelerle çalışıyodur :)

Arif Şeftali
29-10-2006, 17:28   |  #3  
Yıllanmış Üye
236 mesaj

Dalga geçmeden birşey anlatmak istiyorum.Ayrıca başlığı açan arkadaşa da saygısızlık olarak algılanmasın bu.

Benimle birlikte muzurluklar yapacak 2 arkadaşım daha var.Bunların her birinin babası Telekom'da çalışıyor.Yani anlayacağınız 2 Mbit hıza 30 YTL veren adamlar (daha doğrusu birisi babası santral görevlisi olduğundan ver(m)iyor).Biz bunların makinesinden sadece kendi işlerimiz için host hizmeti veriyoruz.Bildiğiniz gibi 2Mbit adslin 512K upload hızıv ar.MYSQL den ufak sorgulamalar için fazlasıyla yetiyor.

Adını vermek istemediğim bir forumda 50 GB alan, 500 GB trafik, sınırsız subdomain ve sınırsız eposta hesabı diye bir ilan verdik.Sunucularımızda Xmail eposta programı, MYSQL veritabanı, ve birinde APACHE diğerinde ISS kuruluydu.Veya şöyle diyim Apache olan Linux hosting ISS olan Windows hostingti.Ve bahsettiğim hizmete yıllık 15 dolar gibi bri para alacaktır.Ve inanırmısınız tam 400 kişi başvurdu, evet tam 400 kişi.Ve üstelik öyle afilli bir mail adresimiz de yoktu.Sadece com.tr uzantılı bir yahoo adresimiz...

Ve daha sonra anladık ki  bizim milletimiz genelde ucuz malı ne kadar abartsanız da tercih ediyor.Sevgili arkadşlar bu hosta kötü demiyorum ancak çok sorun çıkartır.Siz bunun yerine yurtdışıından tanınmış yerlerden alsanız daha iyi.

(Acelem olduğundan uzatamıyorum.)Hoşçakalın...

Son Düzenleme: Arif Şeftali ~ 29 Ekim 2006 18:46
YerelHosting
31-10-2006, 03:08   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Hayir, Celeron islemcili, ve 64 mb ramli makineler'le calismiyoruz. DC ABD'de, Layeredtech.com hostculuk isine girdiyseniz bilirsinizki burdaki bulunan makineler cok kalitelidir. Sonra arkadasin dedigine gelelim, ucuz diye sorun yasanacak degildir. Bir kac buyuk site barindiriyoruz su an ve hic bir sorunumuz olmadi... Belki size sorun yasamis olabilirsiniz bazi firmalarla, ama lutfen bir firmayi denemeden kotulemeyin, bizi kotulemek icin yazmadiginizida anliyorum, yanliz yazdiklariniz resmen, bunu soyluyor, bu firmadan hosting almayin, alirsaniz cok sorun yasarsiniz. Aslinda ufak siteler barindirmiyoruz, gunluk 2 gb yiyen sitelerde bariniyor serverimizda, ve hicbir kasilma yok serverda anliyacaginiz her tur site barindirabiliriz, ve musterilerimize bildiririz zaten sitede cok kasilma olacagini dusunursek ve cok buyuk bir sitesi olan bir musteri gelirse, durust olup soyleriz serverimizda sitesini barindiramiyacagimizi... Server hakkinda bir kac detay daha verim.

Isletim sistemi CentOS. Unix webserveri kullaniyoruz.
AMD Athlon 1.8 GHZ
512 RAM
80 GB ATA Hard disk.
10 Mbit hat cikisi kullaniyoruz.
Gunluk yedek aliyoruz hesaplarin ve dblerin baska bir hd'e.

Herhangi bir sorununuz olursa, msnsatis@yerelhosting.com ekleyin msn'e, konusup herhangi bir sorunuz varsa cevaplayabilirim. Ve lutfen on yargi yapmayalim arkadaslar, anlimizin teriyle kazandigimiz paradir bu.

Saygilar

Son Düzenleme: YerelHosting ~ 31 Ekim 2006 05:14
barisaydiner
31-10-2006, 09:26   |  #5  
Yıllanmış Üye
486 mesaj

yanlış anlaşılmasın lütfen kesin bir yargı belirterek konuşmamıştım zaten. sadece verilen bilgilerin yetersiz olduğunu düşünmüştüm. birçok hosting firması sunucu bilgilerini web sitelerinde yayınlamıyorlar bence yayınlanması gerekir, ilk olrak bu işe başlayanlar için dikkat çekici bir unsur olmalı ve bilmese bile orda yer aldığından ilerde sorun teşkil etmemeli ve müşteri memnuniyeti, gönlünün rahat olması her zaman için önemli olmalı lacağı ürün hakkında her türlü bilgiyi bilmeli