1 tb samsung hdd sorunu

beycanerkul
13-02-2010, 14:25   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
628 mesaj

yeni kasa almışmtım fakat powerı 230 watt olduğu için 350 watt yeni power aldım 1 tb lik hdd mi kasanın içine taktım sorunsuz çalışıyo fakat elektirikli şohben çalışınca pc reset attı kasanın tekrar power tuşuna bastım yine reset attı tekrar bastım 1 dk açılmadı bende eski powerı geri taktım 1 tb lığı çıkardım tekrar şohben çalıştı sorun olmadı acaba sorun neyden kaynaklanıyo evin elektirik tesisatındanmı yok kasadanmı?

MY_KIL
15-02-2010, 18:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
351 mesaj

sorun yeni aldığın 350 watt powerın dandik olmasından kaynaklanıyor giriş katı alt ve üst tolerans değeri 230 watt olandan daha düşük olduğundan voltaj biraz düşünce reset atıyor. bundan alırsan sorunun çözülür
CORSAIR CMPSU-400CX 
http://www.vatanbilgisayar.com/c ... ils.aspx?I_ID=40867
(corsair güç kaynaklarının içinde en iyisidir)

beycanerkul
16-02-2010, 19:43   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
628 mesaj

powermı dandik hiç güleceğim yoktu dostum eski kasada sorunsuz çalışıyo üstelik günde 24 saat açık buna nediceksin neyse sorunu hallettim anlatayım hdd nin ikiside birbirine yakın olduğu için ısınma çoğalıyodu sonuç olarak ısınmadan restart atıyordu neyseki aşağı tarafa hdd yuvası yaptım sorun çözüldü yani ısınmadan dolayı restart atıyo ...

MY_KIL
17-02-2010, 21:26   |  #4  
Yıllanmış Üye
351 mesaj

he he ısınmadan dolayı reset atıyor:)) ya sen demiyor musun eski power takılıyken şofben açılınca pc reset atmıyor, yeni power taktığımda şofben çalıştığında pc reset atıyor demiyor musun ee o zaman yeni powerın dandik değilse neden şofben açılınca pc reset atıyor hadi bunun cevabını ver? madem çok biliyon, nedir sence bu reset atmanın şofbenle alakası ????!!

Alıntı: beycanerkul  
yeni kasa almışmtım fakat powerı 230 watt olduğu için 350 watt yeni power aldım 1 tb lik hdd mi kasanın içine taktım sorunsuz çalışıyo fakat elektirikli şohben çalışınca pc reset attı kasanın tekrar power tuşuna bastım yine reset attı tekrar bastım 1 dk açılmadı bende eski powerı geri taktım 1 tb lığı çıkardım tekrar şohben çalıştı sorun olmadı acaba sorun neyden kaynaklanıyo evin elektirik tesisatındanmı yok kasadanmı?
beycanerkul
19-02-2010, 08:07   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
628 mesaj

:D:D konuştukça küçülüyosun ya Allahtan deneyimlerim varda kendimi kurtarıyorum yukardaki son yorumumu okumadın heralde hdd nin ikiside yakın olduğu için ısınma yapıyomuş bende kasaya başka hdd yuvası yaptığımda eski power takılı iken özellikle bak özelikkle pc çalışırken şohbeni çalıştıttırdım pc reset atmadı  demekki ısınmadan kaynaklanıyo zaten pc sabahtan akşama kadar çalışıyo birdaha söyliyeyim sorun ısınmadan kaynaklanıyomuş hdd ler yakın olduğu için ...  şimdi bu konuları bilmeyen başka biri olsaydı sana uyup gidip okadar parayı verip power alacaktı sen neye güvenipne power öneriyosun anlamış deyilim açıkcası

Son Düzenleme: beycanerkul ~ 19 Şubat 2010 08:17
MY_KIL
21-02-2010, 03:45   |  #6  
Yıllanmış Üye
351 mesaj

neyime güveniyorum elektronik ve pc donanım bilgime güveniyorum..

ama sen daha "ne yaptığının" fakında  bile değ

:D:D konuştukça küçülüyosun ya Allahtan deneyimlerim varda kendimi kurtarıyorum yukardaki son yorumumu okumadın heralde hdd nin ikiside yakın olduğu için ısınma yapıyomuş bende kasaya başka hdd yuvası yaptığımda eski power takılı iken özellikle bak özelikkle pc çalışırken şohbeni çalıştıttırdım pc reset atmadı   demekki ısınmadan kaynaklanıyo zaten pc sabahtan akşama kadar çalışıyo birdaha söyliyeyim sorun ısınmadan kaynaklanıyomuş hdd ler yakın olduğu için ...  şimdi bu konuları bilmeyen başka biri olsaydı sana uyup gidip okadar parayı verip power alacaktı sen neye güvenipne power öneriyosun anlamış deyilim açıkcası
ben daha ne diyimki sana :))

yine söylüyorum

YENİ ALDIĞIN POWER DANDİK!!!!

beycanerkul
21-02-2010, 13:40   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
628 mesaj

hala power dandik diyo ya anlatta bizde gülelim madem bukadar kendine güveniyosun...

bosluk
21-02-2010, 14:06   |  #8  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Elektrikçi çağırtıp mevcut sigortalarınızı daha yüksekleri ile değiştirtin, sorununuz bitsin ;)