10 yıllık Avast kullanımı hakkında

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
runoades
14-04-2009, 22:36   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
160 mesaj

Merhaba. Günün ipucu bölümünde "Avast antivirus yazılımını 10 yıl kullanın!" konusu vardı. Açıkçası benim kafam karıştı.

Bu durumu Avast forumlarında belirtmek istedim fakat konu önceden açılmış. Avast yöneticileri bu şekilde kullanımın yasal olmadığını yazmışlar. Bilginize sunulur...

Avast forum

runoades
15-04-2009, 03:20   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
160 mesaj
AdRaMiTi

Evet yasal olmayan bir durum.Lakin bu kullanıcıların değil avastın zaafı diye düşünüyorum.

Avast'ın zaafı olduğunu biliyorum zaten. Ben Chip Online'ın bunu niye günün ipucu olarak verdiğini sordum. Üyeler böyle şeyler yazabilir ama ilgili yetkili onaylamak zorundamıydı? Sonuçta yasal olmayan bir durum.

Bu arada Avast yakında çıkaracağı yeni sürümünde lisans yöntemini de değiştirecekmiş.

Son Düzenleme: runoades ~ 15 Nisan 2009 03:21
TrGenC
15-04-2009, 04:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

avars'a göre yasal olmaya bılır yasal olmadıgını dusunuyosa bu salakca uygulamayı duzeltsın ben bılgısayarımın saati ile istedigim gibi oynarım avarstami sorucam neresı yasal degılki bunun pc benım saat benım:)) kım karısır.Bu sorun onların eksıklıgıdır bence yasal olmıcak bir durum yok

ayrıcada degıl saat degısme bedavaya verse evıme sokmam pcye kurmayi gecdim :))

Son Düzenleme: TrGenC ~ 15 Nisan 2009 04:13
runoades
15-04-2009, 18:11   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
160 mesaj
TrGenC
avars'a göre yasal olmaya bılır yasal olmadıgını dusunuyosa bu salakca uygulamayı duzeltsın ben bılgısayarımın saati ile istedigim gibi oynarım avarstami sorucam neresı yasal degılki bunun pc benım saat benım:)) kım karısır.Bu sorun onların eksıklıgıdır bence yasal olmıcak bir durum yok

ayrıcada degıl saat degısme bedavaya verse evıme sokmam pcye kurmayi gecdim :))

Avukat @TrGenC konuştu :D Sen hiçbirşey bilmiyorsun yahu. Bu öyle basit değilki lafla iş bitsin :D

Bir programı kurarken lisans sözlemesi diye birşey gelir.(Aşağıdaki resim gibi) EULA(Son kullanıcı lisans sözlemesi) nedir buna. Genelde insanlar okumadan "next next veya ileri ileri" deyip geçerler bu önemli aşamayı.

İşte orada adamlar neyin yasal olmadığını yazarlar. "Bu programın açıklarından yararlanmanın, kodlarını değiştirmenin vs... " şeklinde ve kullanıcıda onu kabul eder.

Böylece o programı kullanıyorsan ister istemez yasal bir yükümlülük almış olursun. Bilmem anlatabildi mi? Umarım anladın.

umut101010
15-04-2009, 22:10   |  #5  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

ya avastı beleş verseler kullanmam

runoades
15-04-2009, 22:53   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
160 mesaj
baran101010
ya avastı beleş verseler
Avast uzun yıllardan beri beleş zaten.

Home ile Pro versiyonu arasında büyük bir farkta yok.

ziyaaa
15-04-2009, 22:55   |  #7  
Yıllanmış Üye
309 mesaj

Kis 2009 deneme sürümünü başka bir programa gerek olmadan sürekli kullanmak isteyenlere yardımcı olabilirim

runoades
16-04-2009, 00:36   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
160 mesaj
ziyaaa
Kis 2009 deneme sürümünü başka bir programa gerek olmadan sürekli kullanmak isteyenlere yardımcı
Biz neden bahsediyoruz? Lisans, yasallık vs. Sen ne yazıyorsun. Bu yazdığının konu ile ne alakası var? Sürekli kullanmak isteyen gider lisans satın alır.

Chip online üyeleri warez'e pek meraklı doğrusu.

ziyaaa
16-04-2009, 00:39   |  #9  
Yıllanmış Üye
309 mesaj
runoades
Biz neden bahsediyoruz? Lisans, yasallık vs. Sen ne yazıyorsun. Bu yazdığının konu ile ne alakası var? Sürekli kullanmak isteyen gider lisans satın alır.

Chip online üyeleri warez'e pek meraklı doğrusu.

Kimse meraklı değil bir kişi bile sormadı .Herkes lisans satın  almış kullanıyor demekki bu sonuc cıktı ortaya.

TrGenC
16-04-2009, 03:22   |  #10  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

runoades kendını cok kasmısın bence bıraz relax ol kıcıkırık avarst programından bahsedıyorsun
FBI  dan bahsedıyormus gibi konusma.

Adamlar oraya ıstedıklerını yazsınlar umrumda degıl,birilerınınde umrunda oldugunu dusunmuyorum zaten sende yazmısın genelde okumazlar diye.Sen hıc illegal avast kullanıyor diye hapse gireni gordunmu duydunmu? bende bılıyorum orda yazan sozlesmeyi ama bı okadarda sadece yazmak ıcın yazılmıs maddeler oldugunuda bılıyorum.Bukadar kasmaya gerek yok türkiyede yaşiyoruz yasal program kullanma oranları cok cok az.

Tekrar soyluyorum yasal olmadıgını dusunen avarst bu salakca uygulamayı duzeltır.İnaniyorumkı bunu yapabılıcek bilgi birikım hersey mevcuttur duzeltmedıklerıne gore demekkı bu zaman kadar goz yumuyolar.

Sana birde soru diyelımki avarst kullanıcaksın tarıhı gerı alıp 10 yılmı kullanırsın.Yoksa para verıp 10yıl boyunca serıalmı alırsın
cevap belli demi...

Ayrıcada kafa karısıcak ne varki belliki chip'de bunun illegal oldugunu dusunmuyor.Yoksa ipucu bolumunde vermezdi

Son Düzenleme: TrGenC ~ 16 Nisan 2009 03:24
Ahmet Ertuğrul
16-04-2009, 14:20   |  #11  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Zaten bedava sürümde bile belli zaman aralıklarıyla key yenileme başlı başına saçma bir konu. Bedava sürümse keye ne gerek var. Avast'ın asıl öncelikle düzeltmesi gereken konu budur bence.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 16 Nisan 2009 14:22
runoades
16-04-2009, 16:38   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
160 mesaj
TrGenC
runoades kendını cok kasmısın bence bıraz relax ol kıcıkırık avarst programından bahsedıyorsun
FBI  dan bahsedıyormus gibi konusma. bla bla bla bla bla bla bla .........................:D :D :

Chip online içeriği değiştirmiş zaten. İlgi gösterdiğiniz için Teşekkürler Chip.

Son Düzenleme: runoades ~ 16 Nisan 2009 16:40